I kadrowa, lista żołnierzy

Genealogia Polaków
Redaktorzy strony, współpraca
Redakcja Genealogii Polaków

Biografie  Zdjęcia  Forum  Artykuły  Mapa interaktywna  Leksykon genealogiczny i bazy danych  Bibliografia, źródła  Drukuj stronę

Nieistniejący pomnik I kadrowej w KrakowieLista żołnierzy I kadrowej
Lista wszystkich żołnierzy I kadrowej. Bardzo prosimy rodziny o uzupełnienie danych. Dziękujemy p. dr. Andrzejowi Kostrzewskiemu za udostępnienie źródeł. Wykorzystano także biuletyn Związku Piłsudczyków Oddział Świętokrzyski w Kielcach "Oleandry" nr.12. Poprawki i uzupełnienia naniesione w oparciu o odnalezione materiały, najnowsze publikacje i listy od Rodzin Kadrowiczów przez Grażynę i Przemysława Witek, autorów zestawienia opublikowanego w VIII.2004r., w 12 nr biuletynu Zw. Piłsudczyków o. Świętokrzyski w Kielcach.


Zobacz też
Genealogia Piłsudskich
Ordery o Odznaczenia Józefa Piłsudskiego
Buława i szabla Marszałka Polski - Haniebna sprawa kradzieży pamiątek przez Krystiana Wakmundzkiego, bezprawnego komendanta Związku Legionistów Polskich (dokumenty sądowe)

Listę prowadzi Związek Legionistów Polskich i ich Rodzin - oddz. Kraków - zapraszamy na naszą stronę na Facebooku



Imiona Nazwisko Pseudonimy Urodzenie Śmierć Ojciec Matka
Hugon Karol Jan Almstaedt Puchacz 6.V.1893, Sosnowiec 15.IV.1958 Wrocław Wilhelm Agnieszk Ciężka
Mieczysław Sylwester Augustyniak Czarnecki 1.I.1898 lub 31.XII. 1895 Poturzyno, lubelszczyźnie Franciszek Kazimiera Sosnowska
Władysław Baszkiewicz Baśka 12. I. 1893 r., Warszawa 1.IV. 1954 Ernest Maria Roblewska
Leon Stanisław Bąkowski Kirkor 27.X. 1894 Wiązownica, pow. Mińsk Maz. 27.XII. 1954r. Warszawa Ludwik Antonina Choińska
Zenon Bekrycht (: Beckricht) Głowiński 22.XI.1895 Głowno poległ w X.1915r. pod Trojanówką Andrzej Weronika Czarniecka
Edward Stanisław Boba Żbik 13.III.1879 Mościska Stanisław Anna Murijowska
Ignacy Boerner Emil 11.VIII.1875 Zduńska Wola 12.IV.1933 w Warszawie Edward Maria Rab
Aleksander Bryzek Kłos
Adam Buczma ps.? 6.XII.1898 w Wojtkowie pow. Dobromil - 2.IV.1941 Warszawa Władysław Helena
Stanisław Seweryn Burhardt Bukacki 8.I.1890 w Cannes 6.VI.1942 Edynburg (Szkocja) Jan Krzysztof Salomea Otylia Dąbkowska
Kazimierz Karol Busler Karol Magoski 21.I.1894 w Częstochowie 25.IV.1945 obóz jeniecki w Murnau Antoni Agnieszka PIetrzykowska
Wiktor Brunon (drugiego im. nie podaje J.M.M.) Bystrzyński Skrzetuski 6.X.1893 Warszawa Australia Wiktor Stefania Skorupka
Tadeusz Marceli Caspaeri-Chraszczewski Lech 24.X.1891 W-wa 26.VI.1975 W-wa Maria Jadwiga
Czesław Chmielewski Rafał 11.VII.1894 W-wa 24.VIII.1924 Grudziądz
Zbigniew Ciecierzyński Zbych 1892 W-wa 19.IX.1914 w bitwie pod Uciskowem
Józef Ciupiał (Cupiał?) Bukowski 1.IV.1895 Sławków 1927 Sławków (gruźlica) Kazimierz Tekla Malinowska
Eugeniusz Czaykowski Tomasz Jastrzębski 29.XII.1890 W-wa VIII.1942 Warszawa
Zygmunt Dąbkowski Korczak 11.XII.1896 w Bolesławinie (pow. Biłgoraj) 31.X.1926 Lublin Edmund Bronisława Pomianowska
Eustachy Jan Karol Dąbrowiecki Eustachy Wirski 23.X.1892 Lwów 4.VI.1958 Londyn Wojciech Stanisław Hanna Hauke
Bolesław Ignacy Florentyn Długoszowski Wieniawa 22.VII.1881 w Maksymówce (lwowskie) 1.VII.1942 w Nowym Jorku (samobójstwo) Bolesław Józefa Struszkiewicz
Janusz Wacław Dłużniakiewicz Sęp 20.XI.1889 lub 1.X.1888 w miejscowości Wacławów 19.X. 1932 utonął w Sanie pod Kuńkowicami Zygmunt Janina Golcz
Henryk Dobrowolski Sęk 1895 22.XII.1914 pod Łowczówkiem
Franciszek Doleżko Franciszek Bogdanowicz 26.XI.1893 Zwierzyniec k. Szczebrzeszyna zm. po II wojnie na terenie zajętej przez sowieckie oddziały Polski Błażej Józefa Jacak
Adam Kazimierz Dziembowski Huragan 26.XI.1892 w Dobrochowie k. Olkusza 22.X.1914r. pod Laskami Józefa Paulina Raczyńska
Adam Wincenty Englert (nota) Judym, Żołnierz 11.XI.1890 w Stepaniu (pow. Równe Wołyńskie) - 4.X.1958 Londyn Ludwik Józefa Kotwicz-Henikowska
Stefan Fabiszewski Tadeusz 18.VI.1896 Gostynin (w Szałkach k. Gostynina ?) 12.I.1974 Wlk. Brytania Tomasz Józefa Szczypkowska
Józef Bohdan Ferencowicz Krzesz 9.X.1890 w Starym Olkuszu 27.IX.1939 w Szacku Florentyn Jadwiga Krumpl
Władysław Ferencowicz Graf 24.I.1894 w Lgowie (gub. kurska) - zaginął po 1920r., wzięty do niewoli przez bolszewików Władysław Zofia
Marian (Marcin) Ludwik Frydrych Marian Szulc, Szul, Ludwik Wielgat 14.VIII.1897 w Piotrkowie 18.IX.1939 w Dąbrowie Starej (Puszcza Kampinoska) Jan Maria Wielgat
Stanisław Gajewski Chłop, Stanisław Mokrski 14.X.1891 we wsi Mokra Prawa k. Skierniewic - Walenty Maria Bargiełło
Stanisław Gieysztor Szachowski, Pionek 15.IX.1891 W-wa 23.XI. 1940 w obozie w Oświęcimiu Feliks Józefa Gorazdowska
Jerzy Gliński Eustachy 8.VIII.1896 w Hrebenów 4.XI.1940 Edynburg Jan Eugenia Amirowicz
Stanisław Głazowski Sokół 14.IV.1894 zm. w drugiej połowie lat 60-tych w W. Brytanii Bronisław Julia Marcinkowska
Tadeusz Głodowski Boruta 1.IV.1895 Topola Królewska w pow. łęczyckim 3.XI. 1975 W-wa Józef Stanisława Karśkiewicz
Eugeniusz Józef Głowacz Zenobi, Ojstaszewski, (niektóre opr. podają Ostaszewski) 2.II.1890 w Stenrażyce na Wołyniu - 7.07.1950, poch. Jelenia Góra-Sobieszów, cm. par. św. Marcina Józef Stefania Jasińska
Janusz Julian Głuchowski Janusz 6.VIII.1888 Bukowa w Ziemi Piotrkowskiej 11.VI.1964 Becknham k. Londynu Marian Nepomucen Maria Ziółkowska
Kazimierz Fryderyk Goebel Taternik 12.I.1892 r. W-wa 11.XI.1966 Olsztyn Stefan Maria Wolska
Miłosz Gabriel Tadeusz Grodecki Oskierko 5 lub 17.IV.1890 r. w osadzie Sokoły na Mazowszu 18.IV.1980 Franciszek Barbara Tyrawska
Franciszek Grzybowski Kruk Biały 9.III.1891 Chrzanów 18.II.1919 pod Kozicami
Jan Michał Hapiczuk (nota) 7 lub 8.VIII.1897 w Chrzanowie 7.I.1972, Chrzanów Joachim Cecylia Sitko
Stanisław Kazimierz Hiller (nota) Ignacy Nowak 28.XII.1891 Łódź - 5.VII.1965 Gdańsk Józef Julia Jarzęcka
Roman Horoszkiewicz (nota) Woynicz 27.I.1892 Sałówka pow. czortkowski 11.XII.1962 Opole (prawd)
Karol Idzikowski (nota) Babinicz 4.XI. 1894 Wąchock k. Starachowic 14.XI.1980 w Wąchocku Antoni Antonina Gładyś
Konstanty Piotr Jabłoński Kostek, Student 3.VI.1893 Kalisz 6.II.1942 oflag w Lubece, "niewydolność krążenia i atak serca" Konstanty Maria Szulczewska
Antoni Jabłoński Zdzisław 12 lub 13 VI. 1896 Usarzew (Sandomierszczyzna) 22.X.1920 Lwów zdzisław Maria Matylda Szczawińska h. Prawdzic
Stanisław Jachimowski Czarny 27.XI. 1896 Sosnowiec
Andrzej Jakubowski Łokietek 25.XI.1889 Ćmielów Jan Maria Chodurska
Antoni Jakubowski Sabin 2.VI.1887 W-wa 12.IX.1960 W-wa
Lucjan Karol Janiszewski Pluch 6 lub 8.VI.1891 Dąbrownica pow. Sarny - IV.1940 Charków Władysław Antonina Wysoczańska
Stanisław Wiktor Jankowski Ziemowit 28.X.1891 Warszawa Wiktor Maria Nowicka
Stefan Jan (Jan Stefan?) Jankowski Stefan Wernyhora 10.II.1895 Warszawa Karol Anna Dzierzęcka
Józef Jarema Ziutek 26.XII.1897 Mozyrz (mińszczyzna) 1974 na uchodźctwie Jerzy Maria d'Abancourt
Ignacy Jasiński Zawisza 31.VII.1895 Paulinów (Lubelszczyzna) 29.I.1943 obóz w Oświęcimiu Hipolit Józefa Chmurzyńska
Stefan Jóźwik Stefaniusz, Stecki; 14.VIII.1894 W-wa Jan Augustyna Wjs (Wejs?)
Kazimierz Kamieński Luboń 2.III.1891 Humin (pow. błoński) pod Łowczówkiem 22.XII.1914 Edmund Justyna Trębicka
Mieczysław Anastazy Kamiński Marek, Obotrycki 15.IV.1894 Żychlin k. Kutna 1987r. (pochowany na cmentarzu w Pyrach Otton Wanda Słuchocka
Kazimierz Karski Jur 1888 W-wa 23.VI.1915 pod Wojciechowicami Jan Maria Mrozowska
Mieczysław Karski Witeź 25.X.1888 Zawidzk (pow. sierpecki)- 22.V.1944 rozstrzelany w warszawskiej Cytadeli Adolf Maria Gorzechowska
Zygmunt Karol Karwacki Stanisław Bończa 2 lub 20.X.1893 Czarnowiec (Kielecczyzna) 4.VII.1916 pod Kostiuchnówką nad Styrem Karol Ludwika Zakrzewska
Tadeusz Adam Kasprzycki (nota) Zbigniew 16.I.1891 W-wa 4.XII.1978 Montreal Józef Maria Staworzyńska
Tadeusz Kaszubski Kowalewicz poległ 13.VIII.1916
Juliusz Leopold Kelm-Koperczyński Witold Jurski 6.XI.1889 Glinicach k. Pułtuska 21.I.1923 Warszawa Gustaw Maria Kelm
Stanisław Kębłowski Kazimierz Kunicki, Niania 27.V.1893 Janówek pow. lądzki I.1919 zamordowany przez Ukraińców po walkach pod Jaworowem Ignacy Stefania Namysłowska
Jan Kilich Kufel 23.I.1890 W-wa 28.IV.1920 W-wa Franciszek Leonarda
Zdzisław (Edward?) Kleszczyński (nota) Dzik 6.IX.1892 Skrzeszowice pod Miechowem płk20.I.1984 Nowy York, pochowany w Doylestown Bogusław Helena Czarnomska
Piotr Klimek Rola 25.IV.1895 w Księżomierz - Ziemia Lubelska 21.IX.1915 pod Stochodem lub 22.IX.1915 pod Trojanówką Andrzej Katarzyna Malinowska
Leon Knobelsdorf Kruk 23.III.1896 Kijów przed II wojną światową wyjechał z rodziną do Kolumbii, gdzie najprawdopodobniej zmarł Wincenty Emilia PIasecka
Aleksander Konarski Wyrwicz 13.II.1895 Skierniewice 23 lub 24.VI.1915 w Wojciechowicach pod Bidzinami Walenty Wiktoria Jurkowska
? Kosiński 18.X.1914. pod Krzywopłotami" (J.M.M., s.114)
Ignacy Kowalczewski Marian Sępiński 30.I.1895 Dąbrowa Górnicza 19.XII.1976 szpital w Penley (W. Brytania) Franciszka Franciszka Gącyłło
Leon Kowalczuk (Kowalczyk?) Lew, Jabłocki 24.IV.1895r. w Chomranicach (pow. Nowy Sącz) Jan Apolonia Widło
Czesław Kowalski Sylwek? pod Nowym Korczynem (19.IX.1914 lub 24.VI.1915)
Wincenty Kowalski Huk 10.X.1892 W-wa 29.XI.1984 River Forest (USA) Józefa Stanisława Żukowska
Stefan Krak Dudzieniec 1887 Miedzina k. Częstochowy zm. na skutek ran odniesionych pod Tarłowem (sandomierskie) 30.VI.1915 Bartłomiej Stefania Skąpska
Jan Kruszewski (nota) Kruk Czarny 18.VI.1888 Aleksandrów (pow. ciechanowski) 28.III.1977 w domu polskich emerytów w Lailly-en-Val (Francja) Kazimierz Wiktoria Kołakowska
Alfons Antoni Krysiński Walenty 13.I.1892 W-wa - 10.II.1984 Kielce Franciszek Natalia
Jerzy Bolesław (Bohdan?) Leon Krzymowski Bajka 30.III.1894 Kossobudy k. Zamościa 19.VIII.1969 W-wa Maksymilian Maria Sroczyńska
Jan Kuczyński Zygmunt 12.VI.1892 Biernacice pow. Ostrów Wielkopol. - Filip Wiktoria Jurga
Stefan Kulesza Hanka 30.VIII.1892 Holendernia k. Włodawy 5.VI.1964 Londyn Józef Leokadia Pytkowska
Kazimierz Kuśmierski Leonard 6.VII.1887 Raciąż
Edmund Lazarini de Colonna Powiślak 1886 W-wa pod Korczynem 19.IX.1914
Aleksander Litwinowicz Władysław, Grubszy 27.II.1879 Petersburg 14.I.1948 Szczecin Włodzimierz Katarzyna Dybowska
Eugeniusz Łada Potok 3.XI.1894 Łask na ter. Kongresówki w szarży pod Rokitną 13.VI.1915 Jan Ludwik Walentyna Jakubowska
ZS Stefan Łannicki, poprzednio Stefan Kuczerawcew (wg Pomarańskiego: Kuczewarcew) Poznańczyk 27.X.1891 Józef Kuczerawcew Józefa Burdynowska
Czesław Łęgowski Średnicki 30.VI.1895, W-wa 1951 Warszawa w pół roku po wyjściu z kazamatów UB; pochowany na Bródnie Józef Florentyna Rusek
Władysław Jan Łucki Daniłko, Podobiński 31.X.1895 Drohobycz podczas walk w ok. Konar w VI.1915r. Józef Kazimiery Derkacz
Seweryn Władysław Maciszewski Wład 20.I.1892 Czarnorudka k. Berdyczowa 12.VII.1973 W - wa Stanisław Stefania Różańska
Wincenty Franciszek (Wacław?) Makowski Andrzej Wilk 4.IV.1887 Stopnica Ignacy Rozalia Kraus
Jan Malinowski Rudzki 21.X.1894 Kazimierz Aleksandra
Bronisław Manicki Łamigłowa (Łamigłówka wg. Pomarańskiego) 3.IX.1893r. Lipiny pod Radzyminem 10.X.1944 w Warszawie Jan Weronika
Bronisław Mansperl Chaber, (Haber?) 13.III.1891 w Warszawie prowadzą atak na bagnety 26.X.1915r. pod Wielką Niedźwieżą na Wołyniu (pod Kuklami?) Władysław Zofia Majerczak
Mieczysław Józef Klemens Marusieński Lelum, Brunon 21.XI.1893 Rytwiany k. Staszowa - 2.X.1915 zaginął po bitwie pod Sobieszycami Kazimierz Maria Schneider
Bolesław Mierzejewski Strzecha 28.IX.1895 Płock Stefan Maria
Jan Misiewicz Roch 18.VI.1894 W-wa 12.VIII.1950 Włocławek
Andrzej Molenda Olszewski 23.IV.1897 we wsi Molendy k Kozienic 17.X.1966 W-wa Andrzej Józefa Miśkiewicz
Wiktor Momot Brawura 15 lub 17.X.1898 Skierniewice 22.X. 1915 zmarł z ran odniesionych w bitwie pod Kuklami Tomasz Anna Wąsowicz
Jerzy Morris - Malcolm Poraj 24.VII.1900 Bliżyn (Kielecczyzna) - 1934 1934 Wiktor Katarzyna Kwiatkowska
Józef Mrozowski
Aleksander Napiórkowski Kordian 20 lub 25.XI.1890 Chrzczony k. Łomży 18.VIII.1920 pod Ciechanowem Ignacy Bronisława Gutowska
Michał Włodzimierz Nodzeński Jastrzębiec, Nowina 29.IX. 1896 Brzesko IV.1940 Katyń Stefan Bronisława Waniek
Aleksander Nowak Hauke 24.II.1896 W-wa 17.V.1956 Brazylia Leon Aniela Rudnicka
Jan O'berg Borgjasz 7.IV.1890 W-wa Arkadiusz Jadwiga Borejsza
Kacper Grzegorz Ogniewski Henryk Kosiński 10.I.1892 Wadowice 27.IX. 1935 W-wa Henryk Wiktoria Sławińska
Marian Witalis Orzechowski Marian Burkacki 15.VII.1893 W-wa - IV.1940 w Katyniu Antoni Maria Emilia Buracka
Michał Tadeusz Osiński Brzęk 29.IX.1892 Radom - 10.IX.1983 Radom Florentyn Aniela Wójcicka
Tadeusz Ostrowski Oster 8.VIII.1895 W-wa - 13.III.1916 pod Garnikiem nad Wiesiołuchą (Wołyń)
Stanisław Palkij-Grechowicz 9.V.1897 Dobra k. Limanowej 17.XII.1926 Warszawa Józef Agnieszka
Stanisław Tadeusz Parczyński Młot 20.X.1888 Kraków 1.V.1920 pod Fastowem Józef Maria Grabiecka
Henryk Paszkowski Krok 1.IV.1887 Rudnia (nowogródzkie) 7.VI.1969 Dartford (W.Brtytania) Stanisław Jadwiga Starzyńska
Janusz Pawłowski Józef 18.X.1894 W-wa
Bolesław Pągowski Orwicz 15.I.1894 Ruda Guzowska pod W-wą Łukas Cecylia Szydłowska
Kazimierz Jan Piątek Herwin 2.III.1886 Kraków 20.V.1915pod Konarami Paweł Maria Nalepa
Jerzy Pisarski Szreniawa Kmicic 13 lub 14.I.1894 W-wa udwik Maria Piotrowska
Zygmunt Antoni Józef Platonoff Plater 30.IV.1893 Poręba k. Pułtuska IV.1940 Katyń Józef Jadwiga Witowska
Franciszek Polniaszek Karol Nowopolski 24.IX.1892 Tłuste k. Zaleszczyk IV.1940 Charków Jan Tekla Maślanka
Stefan Pomarański Borowicz 7.IX.1893 W-wa 15.XII.1944 zamordowany w niemieckim obozie koncentracyjnym we Flossenburgu Józef Maria Dorant
Zygmunt Pomarański Brzózka 20.I.1898 W-wa 29.IX.1941 zamordowany w Oświęcimiu Józef Maria Dorant
Władysław Zygmunt Prażmowski Belina 3.V.1888 Ruszkowiec k. Opatowa 13.X.1938 Wenecja Hipolit Bronisława Dulejska
Zygmunt Przepałkowski Młot 17.IV.1883 Kozienice IV.1940 Katyń Stanisław Maria Świętalska
Jerzy Cyryl Radomski Niemira 5.VII.1897 W-wa Szymon
Mieczysław Rajs Dewajtis 20.I.1887 Jurgiszki (Litwa) 26.XII.1960 Sosnowiec Antoni Bronisława Stombrowska
Józef Renik Kiryłło, (Kiryło?) 24.I.1896 Sosnowiec 7.XII.1969 Józef Antonina Krentz (Krojc?)
Wacław Rettinger (używający później nazwiska Wacław Kazimierz Łęcki) Graba 3.VIII.1891 Skarżysko - Kamienna 23.I.1975 Penrhos (W. Brytania) Leonard Kazimiera Niemyska
Stanisław Rouppert Teodor 15.IV.1887 W-wa 13.VIII.1945 Edynburg (Szkocja) Henryk Teodora Chełchowska
Władysław Stefan Rozmarynowski Stefan Żarski 2.I.1897 W-wa Józef Stanisław Głowińska
Wacław (Władysław?) Sarnowski Głowacki 1896 Warszawa 1.VIII.1915, poległ pod Jastkowem
Julian Skalski Szwagier 2.I.1882 w Jasienicy pow. Brzozów 17.VII.1938 w Siółkowej k. Grybowa Jan Maria Krzysik
Stanisław Skotnicki Grzmot 13.I.1894 Skotniki (Sandomierszczyzna) - 19.IX.1939 Puszcza Kampinoska Maksymilian Wanda Russocka
Ludwik Skrzyński Kmicic 14.VIII.1893 w Odessie - 14.II.1972 Manchester (W. Bryt.) Stanisław Józefa Elżbieta Arciszewska
Marian Józef Smoleński Kolec 18.IX.1894 Gostkowo (?) pow. ciechanowski 19.I.1978 Londyn Jan Joanna Rzeczkowska
Artur Jerzy Spitzbarth Jerzy 21.VIII.1891 W-wa 1940 Charków Artur Aleksandra Borkowska
Bohdan Kazimierz Stachlewski Dan 8.X.1891 Konin 28.IX.1939 Pnikut.zamordowany (podczas przedzierania się na Węgry) przez Ukraińców Władysław Zofia Zborowska
Bronisław Piotr Stachlewski Wiesław, Filozof 1893 Kalisz 22.V.1915 pod Kozinkiem
Józef Starzyński Paweł 10.III.1890 Sadzawka (stanisławowskie) 1961 Adolf Kornelia Stradańska
Józef Staszewski Aleksander Krowajtys 14.XII. 1890 r., Warszawa (podawane: 17.VIII. 1884 w Czerminie pow. Mielec) Wacław Katarzyna
Mieczysław Stefański Bojanek 15.X.1895 Warszawa Stefan Zofia Śmitkowska
Władysław Jan Augustyn Stryjeński Bystram 20.VI.1889 Kraków- 16.V.1956 Zakopane Tadeusz Maria Bobrownicka
Kazimierz Strzelecki Kazik 1893 Rozprza k. Piotrkowa 22.XII.1914 pod Łowczówkiem
Zbigniew Bronisław Sujkowski Bolko 8.I.1898 Zagórze (pow. będziński) 8.IX.1954 Kanada Antoni Helena Chmieleńska
Feliks Szapelski 13.XI. 1914
Józef Szczepanowski Jan Wojno 13.XI.1895 W-wa 12.IV.1945r. podczas ewakuacji więźniów z obozu koncentracyjnego w Oranienburgu pod Berlinem Stanisław Bronisława Stajewska
Bohdan Alfons Szeligowski Ratajko 25.XI.1895 Winnica na Podolu 19.III.1970 Penrhos (Wielka Brytania) Czesław Stanisława Minakowska (Massakowska)
Franciszek Szubert Moździński 27.XI.1895 Klemensów pow. zamojski Roman Augustyna Herman
Roman Władysław Szymański Tewański 26.VII.1895 W-wa 22.XII.1974 Londyn. poch. cm. North Sheen Józef Maria Buczyńska
Jan Świderski Leszek 16.V.1893 Lwów - po 1944 we Lwowie pod okupacją sowiecką Józef Franciszka
Edmund Wacław Tarnasiewicz Heldut 17.VII.1892 Radom - 2.IV.1952 Londyn Jan Wiktoria Gajewska
Marian Tarnowski Winicjusz 25.III.1896 w Otynii (stanisławowski) 11.X.1954 Penley (polski szpital) W.Brytania Józef Karolina Szarzyńska
Marian Leopold Tomczyk Glinka, Gliniecki 7.IX.1894 w Mieszkach-Morgach k. Pułtuska po 1939 Józef Balbina Krajewska
Jerzy Zenon Trębiński Czarny 22.II.1894 W-wa- obóz koncetracyjny Sachsenhausen Władysław Julia
Adam (Adolf) Wilhelm Wagner Werner 11.VIII.1890 Bytom - Dagobert Franciszka Chmielnik
?? ?? Walgierz
Stefan Wendorff Konopka 17.IV.1895 Kijów IX.1969? Karol Aleksandra Garbowiecka
Michał Wieruszewski Zagończyk 26.IX.1895 Luborzyca k. Miechowa 5.IV.1959 Koszalin Stanisław Apolonia Egielman
Jerzy Edward Winiarz Orsza 2.XI.1894 (1892?) W-wa 1928 we Włoszech
Feliks Wiśniewski Szapelski 1896 Warszawa 13.XI.1914 (zapalenie płuc) Jan Aleksandra
Tadeusz Antoni Wiśniewski Szabelski 6.VI.1893 Zadwórze k. Przemyśla X.1978. w Rembertowie Stanisław Paulina
Ksawery Józef Witulski Osiecki 4.XII.1893 - Marian Ewa Łęcka
Sylwester Wojewódzki Stefan 31.XII.1892 Psków stracony w Rosji sow. w 1934 Ksawery
Walerian Wojtulewicz Achilles 3.X.1892 W-wa 4.X.1932 W-wa Rajmund Michalina Mossakowska
Stefan Wolski Bolesław 7.IV.1895 Radom - Franciszek Sabina Serafińska
Brunon Aleksander (Aleksander Bruno?) Woronicz-Hegedeusz Jerzy 6.X.1890 W-wa - 1974 Szczecin
Henryk Bolesław Worosz Bolek 1896 Przemyśl 19.IX.1915 pod Uciskowem
Józef Woźniak Sokołowski 1894 Wadowice 28.V.1915 Jędrzejów Jan
Jan Stefan Woźniakowski Czywar 13.XII.1891 Lublin - najprawdopodobniej 8.VI.1961 Gliwice Jan Kamila Borzynowska
Adam Zadworny Zamorski 10.XII.1894 Łódź 1943 Majdanek Wawrzyniec Maria Derkowska
Marcin Zalewski Nałęcz 11.XI.1894 Słupno gm. Bulino, z. płocka Błażej Teodozja Głoskowska
Konrad Zembrzuski Bury 19.II.1890 Radzice k. Pułtuska - IV. 1940 zamordowany w Katyniu Aleksander Stefania Krzyżanowska
Tadeusz Zieleniewski Kalina 24.VII.1887 Ostrówek k. Lubartowa - zm. tragicznie 22.VII.1971 W-wa Emil Matylda Tittenbrun