Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Metryki rodziny cd

10.01.2014 16:14
Korzystając z możliwości przetłumaczenia metryk ("to proszę stopniowo podawać linki do dokumentów") przesyłam linki do kolejnych metryk. Jeżeli to możliwe to bardzo proszę o szczegółowe przetłumaczenie metryk..., bo mam trochę problemów w uzupełnianiu drzewa genealogicznego, nie dotarłam jeszcze do żyjących członków rodziny Kęsikowskich w Polsce.

Franciszka Kęsikowska akt zgonu 20 - Warta
Adam Kęsikowski i Julianna Rychter akt ślubu 16 - Warta
Kęsikowska Kazimiera córka Antoniego Kęsikowskiego i Agnieszki Gruszczyńskiej akt zgonu 65 - Iwanowice
Kęsikowski Stanisław syn Antoniego Kęsikowskiego i Agnieszki Gruszczyńskiej akt urodzin 114 - Iwanowice
Kęsikowska Franciszka córka Antoniego Kęsikowskiego i Agnieszki Gruszczyńskiej akt urodzin 72 - Iwanowice
Kęsikowski Teodor syn Antoniego akt 60 i Kęsikowski Józef syn Andrzeja Kęsikowskiego akt 59 - Iwanowice
Kęsikowska Bronisława córka Juliana Kęsikowskiego akt urodzin 139 - Kalisz

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Irena

Komentarze (101)

Strona z 6 < Poprzednia Następna >
30.01.2014 23:54
80 szpital [Kalisz]
Działo się w mieście Kaliszu trzydziestego pierwszego marca/trzynastego kwietnia tysiąc dziewięćset szóstego roku o godzinie dziesiątej rano. Kierownictwo Szpitala Św. Trójcy w Kaliszu opinią z tegoż dnia, miesiąca i roku za numerem trzysta czterdziestym trzecim powiadomiło nas, że tegoż dnia o godzinie czwartej rano zmarła w szpitalu mieszkanka miasta Kalisza Wiktoria Kęsikowska osiemdziesiąt dwa lata od urodzenia mająca, córka Franciszka i Marianny, żona Piotra. Świadkami jej zgonu byli sanitariusze Ignacy Janiak i Jan Przybylski, obydwaj pełnoletni. Na podstawie tegoż zawiadomienia akt ten przez nas został sporządzony i podpisany. Proboszcz prowadzący akta stanu cywilnego. Ksiądz J. Sobczyński.
31.01.2014 00:30
133 Łódź [ Na marginesie odręczny zapis o treści: na podstawie decyzji Prezydium Rady Narodowej w Łodzi z dnia 26 lipca 1956 roku Nr 3a.II.16/330/56 prostuje się w niniejszym akcie błąd pisarski – w ten sposób, by wymienione w nim nazwisko miast „Nowacki” winno być „ Nowakowski”. Łódź, dnia 28 lipca 1956 r. Pieczątka o treści: Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Natalia Kolasińska, parafka podpisu.

Działo się w mieście Łodzi w parafii Świętego Kazimierza dnia dwudziestego ósmego maja/dziesiątego czerwca tysiąc dziewięćset jedenastego roku o godzinie szóstej po południu. Stawił się Aleksander Nowacki [Aleksander Nowacki], pracownik z Łodzi dwadzieścia osiem lat od urodzenia mający, w obecności Tomasza Kęsikowskiego i Antoniego Zyznowskiego, pełnoletnich pracowników z Łodzi, i okazał nam niemowlę płci żeńskiej w Łodzi urodzone dnia dwudziestego czwartego maja(szóstego czerwca) tego roku o godzinie jedenastej rano z jego żony Bronisławy z domu Kęsikowskiej [Bronisławy z Kęsikowskich] dwadzieścia osiem lat od urodzenia mającej. Niemowlęciu temu podczas chrztu świętego udzielonego dnia dzisiejszego dano imię Leokadia – Antonina [Leokadia Antonina] a chrzestnymi jego byli Tomasz Kęsikowski i Jadwiga Zyznowska. Akt ten oznajmującemu i świadkom został przeczytany, przez nas tylko podpisany. Ks. D. I. Cieślak
31.01.2014 17:30
158 Łódź
Działo się w mieście Łodzi dnia dwudziestego czwartego stycznia/piątego lutego tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego dziewiątego roku o godzinie szóstej po południu. Oznajmiamy, że w obecności świadków Edwarda Adlera, murarza, i Mikołaja Borkowskiego, robotnika dniówkowego, pełnoletnich z Łodzi, zawarto dnia dzisiejszego religijny związek małżeński pomiędzy Rochem Borkowskim [Borkowskim] kawalerem, murarzem z Łodzi dwadzieścia dwa lata od urodzenia mającym, urodzonym w Sarnowie1 powiatu łęczyckiego z Mikołaja i jego żony Marianny z domu Kujawiak i Bronisławą Konstancją Adler [Adler] panną, robotnicą dniówkową z Łodzi osiemnaście lat od urodzenia mającą, urodzoną w Dobrzcu2 powiatu kaliskiego z Edwarda i jego żony Franciszki z domu Kęsikowskiej. Związek ten poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone w tutejszym kościele parafialnym dnia dziesiątego/dwudziestego drugiego stycznia tego roku i w dwie następne niedziele. Umowy przedślubnej nie zawarto. Zezwolenie na zawarcie związku małżeńskiego ojciec panny młodej wniósł ustnie. Ten religijny obrzęd został udzielony przez księdza Jana Albrechta, miejscowego wikariusza. Akt ten Nowożeńcom i świadkom został przeczytany. Ksiądz I. Dąbrowski.
Uwaga: 1. Wieś Sarnów była wtedy w gminie Dalików, powiat łęczycki - gubernia kaliska. W tej gminie była do 1954 roku. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa sieradzkiego. Obecnie wieś w Polsce w województwie łódzkim, w powiecie poddębickim, w gminie Dalików.
2. Zapis zgodny z aktem, „w Dobrzcu” - tak pewnie odmieniano/wymawiano, ale na pewno jest to wieś Dobrzec koło Kalisza czyli „ w Dobrcu”.
31.01.2014 17:33
222 Bałuty
Działo się w mieście Łodzi dnia ósmego/dwudziestego lutego tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego ósmego roku o godzinie piątej po południu. Oznajmiamy, że w obecności świadków: Józefa Klejszmita, malarza, i Edwarda Adlera, murarza, pełnoletnich z Bałut, zawarto dnia dzisiejszego religijny związek małżeński pomiędzy Hipolitem Prochowskim [Prochowskim] kawalerem, robotnikiem dniówkowym z Bałut dwadzieścia jeden lat od urodzenia mającym, urodzonym w Stafanowie powiatu brzezińskiego z Feliksa i jego zony Franciszki z domu Kucharskiej, i Stanisławą Adler [Adler] panną przy rodzicach z Łodzi, dziewiętnaście lat od urodzenia mającą, urodzoną w Ogrodach powiatu kaliskiego z Edwarda i jego żony Franciszki z domu Kęsikowskiej. Związek ten poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone w tutejszym kościele parafialnym dnia dwudziestego piątego stycznia/szóstego lutego tego roku i w dwie następne niedziele. Zezwolenie na zawarcie związku małżeńskiego ojciec panny młodej wniósł ustnie. Umowy przedślubnej nie zawarto. Ten religijny obrzęd został udzielony przez księdza Albina Andrzejewskiego, miejscowego wikariusza. Akt ten nowożeńcom i świadkom został przeczytany. Ks. [nazwisko nieczytelne]
31.01.2014 22:27
2
Działo się Warszawie w Parafii Świętego Andrzeja dwudziestego grudnia/pierwszego stycznia tysiąc osiemset osiemdziesiątego ósmego/dziewiątego roku o godzinie dziesiątej rano. Stawił się Ignacy Kęsikowski, robotnik dniówkowy pięćdziesiąt lat mający, zamieszkujący w Warszawie na ulicy Wodnej pod numerem tysiąc pierwszym litera S, w obecności Andrzeja Dąbrowskiego i Andrzeja Ertmanowicza , robotników dniówkowych, pełnoletnich, zamieszkujących w Warszawie, i okazał nam niemowlę płci męskiej oznajmiając, że ono urodziło się w Warszawie w jego mieszkaniu trzynastego/dwudziestego piątego grudnia zeszłego roku o godzinie jedenastej wieczorem z prawnej jego żony Jadwigi z domu Krakowiak [z Krakowiaków] trzydzieści siedem lat mającej. Niemowlęciu temu podczas chrztu świętego udzielonego dnia dzisiejszego przez księdza Franciszka Grabowskiego dano imię Szczepan [] a chrzestnymi jego byli Andrzej Dąbrowski i Marianna Ertmanowicz. Akt ten po przeczytaniu przez nas i przez oznajmującego został podpisany - oznajmującemu i świadkom niepiśmiennym został przeczytany. Świadkowie nie piszą. Podpisy: Ignacy Kęsikowski, Ks. Franciszek Grabowski.
31.01.2014 22:29
260
Działo się Warszawie w Parafii Świętego Andrzeja dwudziestego maja /pierwszego czerwca tysiąc osiemset osiemdziesiątego czwartego roku o godzinie trzeciej po południu. Stawił się Ignacy Kęsikowski [Ignacy Kęsikowski], służący, czterdzieści pięć lat mający, zamieszkujący w Warszawie na ulicy Wroniej pod numerem tysiąc sto siedemdziesiątym pierwszym, w obecności Michała Pusz, robotnika dniówkowego, i Jana Nowakowskiego, krawca, pełnoletnich, w Warszawie zamieszkujących, i okazał nam niemowlę płci żeńskiej oznajmiając, że ono urodziło się tutaj w Warszawie w jego mieszkaniu dziesiątego/dwudziestego drugiego maja tego roku o godzinie siódmej wieczorem z prawnej jego żony Jadwigi z domu Krakowiak [Jadwigi z Krakowiaków] dwadzieścia dziewięć lat mającej. Niemowlęciu temu podczas chrztu świętego udzielonego dnia dzisiejszego przez księdza Walentego Kazańskiego dano imię Apolonia Helena [Apolonia Helena] a chrzestnymi jego byli Michał Pusz i Marianna Kedycz. Opóźnienie tego aktu było z woli ojca. Akt ten został przeczytany obecnym niepiśmiennym, przez nas podpisany. Ksiądz Walenty Kazański za proboszcza.
31.01.2014 22:31
527
Na marginesie odręczny zapis: Wacław Czerny zawarł związek małżeński z Ireną Tomczak dnia 26 lutego 1927 roku w Parafii Św. Krzyża w Łodzi. Podpis Ks. K… nazwisko nieczytelne.

Działo się Warszawie w Parafii Świętego Jana dwudziestego lipca/drugiego sierpnia tysiąc dziewięćset piątego roku o godzinie trzeciej po południu. Stawił się Jan Czerny [Jan Czerny]], tkacz trzydzieści jeden lat mający, w Warszawie pod numerem dwieście czterdziestym pierwszym zamieszkujący przy ulicy Mostowej pod numerem tysiąc sto siedemdziesiątym pierwszym, w obecności Józefa Kubasiewicza i Leona Filipczyńskiego, pełnoletnich tkaczy zamieszkujących w Warszawie, i okazał nam niemowlę płci męskiej urodzone tutaj w Warszawie w jego mieszkaniu osiemnastego/trzydziestego pierwszego lipca tego roku o godzinie ósmej po południu z prawnej jego żony Bronisławy z domu Kęsikowskiej [Bronisławy z Kęsikowskich] dwadzieścia siedem lat mającej. Niemowlęciu temu podczas chrztu świętego udzielonego dnia dzisiejszego dano imię Wacław [Wacław] a chrzestnymi jego byli Józef Kubasiewicz i Antonina Szafrańska. Opóźnienie tego aktu było z woli ojca. Akt ten po przeczytaniu obecnym przez nas, ojca i pierwszego świadka został podpisany. Podpisy: Jan Czerny, Józef Kubasiewicz, Ks. - nazwisko nieczytelne.
4.02.2014 14:21
Pani Mariolo
Dziękuje bardzo za informację w sprawie dostępności metryk,dzięki tej informacji znalazłam duzo nowych metryk, ale w dalszym ciągu nie ma dostępu do metryk z lat 1848-1851 z kalisza, co pomogło by mi połaczyć te osoby w drzewie genealogicznym, ale jestem dobrej myśli, że w końcu je znajdę...
K. Andrzej s.Antoniny Kęsikowskiej akt ur. 176/1868 Kalisz
K.Bronisława c. Józefa i Antoniny zd.Sosnowska akt zg.214/1869 Kalisz
K.Mieczysława c.Józefa i Antoniny zd.Sosnowska akt ur 102/1870 Kalisz
K.Józef s.Antoniny Kęsikowskiej akt zg. 100/1870
K.Władysław s.Józefa i Antoniny zd Sosnowska akr ur 111/1872
K.Władysław s.Jana i Anny zd.Dąbrowska akt ur.23/1872
K.Bronisława c.Józefa i Antoniny zd.Sosnowska akt.ur.193/1873
K.Władysław s.Józefa i Antoniny zd. Sosnowska akt zg.9/1873
K.Andrzej syn Franciszka i Katarzyny zd.Lemańska Kutno metryka urodzenia 505/1897
K.Józefa córka Marianny Kęsikowskiej akt ur 47 Parafia w Brzeźniu metryka 47/1885
K.Michalina metryka ur.190/1878 Sieradz
Marianna Kadrzyńska córka Bartłomieja i Anieli zd.Kęsikowska Sieradz metryka urodzenia 239/1877
4.02.2014 18:49
176 Tyniec
Działo się w mieście Kaliszu dwudziestego drugiego października/trzeciego listopada tysiąc osiemset sześćdziesiątego ósmego roku o godzinie szóstej po południu. Stawiła się Katarzyna Szymczak, akuszerka ze wsi Tyniec, lat pięćdziesiąt, w obecności Feliksa Gruszki, lat czterdzieści, i Tomasza Sobczaka trzydzieści trzy lata od urodzenia mającego, obydwu pracowników ze wsi Tyniec, i okazała nam niemowlę płci żeńskiej, oznajmiając, że ono urodziło się we wsi Tyniec dnia dzisiejszego o godzinie drugiej popołudniu z niezamężnej Antoniny Kęsikowskiej [Antoniny Kęsikowskiej], służącej ze wsi Tyniec trzydzieści lat od urodzenia mającej. Niemowlęciu temu podczas chrztu świętego udzielonego dnia dzisiejszego dano imię Andrzej [Andrzej] a chrzestnymi jego byli wyżej wymieniony Feliks Gruszka i Cecylia Bulwa. Akt ten oznajmującej i świadkom został przeczytany i przez nas tylko podpisany, ponieważ oni są niepiśmienni. Ks. A. Kobusiewicz
4.02.2014 18:53
Kęsikowski Józef s. Antoniny akt zgonu 1870100 Tyniec
Działo się w mieście Kaliszu dnia siedemnastego/dwudziestego dziewiątego kwietnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego roku o godzinie ósmej po południu. Stawili się Józef Gatka/Gażka, pracownik pięćdziesięcioletni, i Tomasz Sobczak, ziemianin trzydzieści sześć lat od urodzenia mający, obydwaj z Tyńca, i oznajmili, że piętnastego/dwudziestego siódmego /dwudziestego bieżącego miesiąca i roku o godzinie pierwszej po południu zmarł Józef Kęsikowski [Józef Kęsikowski] półtora roku od urodzenia mający, urodzony i zamieszkujący u matki w Tyńcu, syn Antoniny Kęsikowskiej, niezamężnej służącej z Kalisza. Po upewnieniu się stwierdzono zgon Kęsikowskiego. Akt ten obecnym niepiśmiennym został przeczytany i przez Nas tylko podpisany. Ks. A. Kobusiewicz
Uwaga! Pani Ireno – Proszę zwrócić uwagę na akt urodzenia Andrzeja Kęsikowskiego – syna Antoniny Kęsikowskiej. Wiek się zgadza. Przypuszczam, że ktoś po prostu pomylił imię, albo przy chrzcie albo przy zgonie. Andrzej=Józef.
4.02.2014 18:55
214 Kalisz
Działo się w mieście Kaliszu dnia jedenastego/dwudziestego trzeciego grudnia tysiąc osiemset sześćdziesiątego dziewiątego roku o godzinie ósmej rano. Stawił się Józef Kęsikowski, szewc z Kalisza lat dwadzieścia pięć, i Walenty Muszyński, sługa kościoła w Kaliszu czterdzieści cztery lata od urodzenia mający, i oznajmili, że ósmego/dwudziestego bieżącego miesiąca i roku o godzinie dziesiątej wieczorem zmarła Bronisława Kęsikowska [Bronisława Kęsikowska], dwa lata od urodzenia mająca, urodzona i mieszkająca u rodziców w Kaliszu, córka wyżej wymienionego Józefa i żony jego Antoniny. Po upewnieniu się stwierdzono zgon Bronisławy Kęsikowskiej. Akt ten obecnym niepiśmiennym został przeczytany i przez Nas tylko podpisany. Ks. A. Kobusiewicz
4.02.2014 18:57
102 Kalisz
Działo się w mieście Kaliszu siedemnastego/dwudziestego dziewiątego kwietnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego roku o godzinie ósmej po południu. Stawił się Józef Kęsikowski [Józef Kęsikowski], szewc z Kalisza dwadzieścia sześć lat od urodzenia mający, w obecności Józefa Piotrowskiego, szewca dwudziestodwuletniego i Walentego Muszyńskiego, sługi Kościoła czterdzieści cztery lata od urodzenia mającego z Kalisza, i okazał nam niemowlę płci męskiej1, oznajmiając, że ono urodziło się Kaliszu trzynastego/dwudziestego piątego bieżącego miesiąca i roku o godzinie dziewiątej wieczorem z prawowitej jego żony Antoniny z domu Sosnowskiej [Antoniny z Sosnowskich] dwadzieścia cztery lata od urodzenia mającej. Niemowlęciu temu podczas chrztu świętego udzielonego dnia dzisiejszego dano imię Mieczysława [Mieczysława] a chrzestnymi jego byli wyżej wymieniony Józef Piotrowski i Agnieszka Tyszchowska. Akt ten oznajmującej i świadkom niepiśmiennym został przeczytany i przez nas tylko podpisany. Ks. A. Kobusiewicz
Uwaga. Pani Ireno - W akcie tak zapisano: 1. niemowlę płci męskiej. Oby tylko takie błędy były w starych zapisach.
4.02.2014 19:00
111 Kalisz
Działo się w mieście Kaliszu trzynastego/dwudziestego piątego czerwca tysiąc osiemset siedemdziesiątego drugiego roku o godzinie siódmej po południu. Stawił się Józef Kęsikowski [Józef Kęsikowski], szewc z Kalisza, trzydzieści lat, w obecności Ignacego Krakowskiego, czterdzieści pięć lat, i Jana Drygasa trzydzieści pięć lat od urodzenia mającego, obydwu szewców z Kalisza, i okazał nam niemowlę płci męskiej, oznajmiając, że ono urodziło się Kaliszu dziewiątego/dwudziestego pierwszego tego miesiąca i roku o godzinie czwartej po południu z prawowitej jego żony Antoniny z domu Sosnowskiej [Antoniny z Sosnowskich] trzydzieści lat od urodzenia mającej. Niemowlęciu temu podczas chrztu świętego udzielonego dnia dzisiejszego dano imię Władysław [Władysław] a chrzestnymi jego byli wyżej wymieniony Ignacy Krakowski i Franciszka Kubiak. Akt ten oznajmującej i świadkom niepiśmiennym został przeczytany i przez nas tylko podpisany. Ks. A. Kobusiewicz
4.02.2014 23:53
23 Kalisz
Działo się w mieście Kaliszu trzydziestego stycznia/jedenastego lutego tysiąc osiemset siedemdziesiątego drugiego roku o godzinie drugiej po południu. Stawił się Jan Kęsikowski [Jan Kęsikowski], trzydziestoczteroletni malarz1 z Kalisza, w obecności Jana Drygasa, lat trzydzieści, i Szymona Zabierowskiego, trzydzieści dwa lata od urodzenia mającego, obydwu szewców z Kalisza, i okazał nam niemowlę płci męskiej, oznajmiając, że ono urodziło się Kaliszu dwudziestego czwartego stycznia/ piątego lutego tego roku o godzinie jedenastej rano z prawowitej jego żony Anny z domu Dąbrowskiej [Anny z Dąbrowskich] trzydzieści dwa lata od urodzenia mającej. Niemowlęciu temu podczas chrztu świętego udzielonego dnia dzisiejszego dano imię Władysław [Władysław] a chrzestnymi jego byli wyżej wymieniony Jan Drygas i Wiktoria Drygas. Akt ten oznajmującej i świadkom niepiśmiennym został przeczytany i przez nas tylko podpisany. Ks. A. Kobusiewicz
1.Jan Kęsikowski mógł być malarzem albo artystą malarzem - takie znaczenie ma wyraz художник
4.02.2014 23:54
9 Kalisz
Działo się w mieście Kaliszu czwartego/szesnastego stycznia tysiąc osiemset siedemdziesiątego trzeciego roku o godzinie dziesiątej rano. Stawili się Józef Kęsikowski, lat dwadzieścia dziewieć, pracownik pięćdziesięcioletni, i Ignacy Krakowski, pięćdziesiąt lat od urodzenia mający, obydwaj szewcy z Kalisza, i oznajmili, że drugiego/czternastego tego miesiąca i roku o godzinie dziesiątej rano zmarł Władysław Kęsikowski [Władysław Kęsikowski] sześć miesięcy od urodzenia mający, urodzony i zamieszkujący u rodziców w Kaliszu, syn wymienionego wyżej Józefa i żony jego Antoniny. Po upewnieniu się stwierdzono zgon Kęsikowskiego. Akt ten obecnym niepiśmiennym został przeczytany i przez Nas tylko podpisany. Ks. A. Kobusiewicz
5.02.2014 08:53
Pani Ireno! Szukając swoich przodków natrafiłam na poniższy akt. Być może to ktoś z Pani rodziny. Poniżej podaję link na stronę.
Akt 50 07.09.1853 r. Działo się w Kaliszu dnia dwudziestego szóstego sierpnia/siódmego września o szóstej wieczór tysiąc ośmset pięćdziesiątego trzeciego roku. Wiadomo czyniemy iż w obecności świadków: Krzysztofa Vojt tkacza lat pięćdziesiąt cztery mającego i Daniela Vieweg bednarza lat siedemdziesiąt cztery mającego obydwóch w Kaliszu zamieszkałych, zawarte zostało małżeństwo religijne i cywilne pomiędzy Wilhelmem Thiel kowalem lat dwadzieścia dwa mającym, w Pawłówku pod Kaliszem zamieszkałym, wyznania ewangelicko-augsburgskiego, synem Gottlieba Thiel kowala z Kalisza - i Julianny z domu Tieger? a Joanną Florentyną Kęsikowską lat dwadzieścia dwa mającą w Kaliszu zamieszkałą wyznania rzymsko-katolickiego, córką Marcina cieśli? Kęsikowskiego i Józefy Anny z Stylerów obojga już zmarłych małżonków w Kaliszu. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi [ ]. Tamowania małżeństwa nie było. Małżonkowie nowi oznajmili, iż nie zawarli żadnej umowy przedślubnej. Joanna Florentyna Kęsikowska nie pisze. Przeczytano i podpisano.

http://www.barbarafamily.eu/page9.php
A poniżej inny link http://genea2011.net/kalisch/personen Absolventen der Berufsschule Kalisch 1921-1932 pod datą 1923-24 Kęsikowski Tadeusz
5.02.2014 18:37
193 Kalisz
Działo się w mieście Kaliszu dwudziestego pierwszego listopada/trzeciego grudnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego trzeciego roku o godzinie dziesiątej rano. Stawił się Józef Kęsikowski [Józef Kęsikowski], trzydzieści jeden lat, szewc z Kalisza, w obecności Walentego Muszyńskiego, czterdzieści siedem lat, i Wawrzyńca Wierusza, czterdzieści lat, obydwu sług kościelnych z Kalisza, i okazał nam niemowlę płci żeńskiej, oznajmiając, że ono urodziło się Kaliszu szesnastego/ dwudziestego ósmego tego miesiąca i roku o godzinie siódmej rano z prawowitej jego żony Antoniny z domu Sosnowskiej [Antoniny z Sosnowskich], dwadzieścia osiem lat. Niemowlęciu temu podczas chrztu świętego udzielonego dnia dzisiejszego dano imię Bronisława [Bronisława] a chrzestnymi jego byli Jan Rowecki i Stanisława Gibasiewicz. Akt ten oznajmującej i świadkom, z których Wierusz jest tylko piśmienny, został przeczytany, następnie przez nas podpisany. Podpisy: Wawrzyniec Wierusz, Ks. Stanisław Kostka Chmielewski.
5.02.2014 18:39
505 Kutno
Działo się w mieście Kutno drugiego/czternastego listopada tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego siódmego roku o godzinie pierwszej po południu. Stawił się Franciszek Kęsikowski [Franciszek Kęsikowski], wyrobnik z Kutna trzydzieści dwa lata od urodzenia mający, w obecności Franciszka Matusiaka i Jana Szeląga, obydwu pełnoletnich wyrobników z Kutna, i okazał nam niemowlę płci męskiej urodzone w Kutnie dnia wczorajszego o godzinie dziesiątej rano z jego żony Katarzyny z domu Lemańskiej [Katarzyny z Lemańskich] dwadzieścia osiem lat od urodzenia mającej. Niemowlęciu temu podczas chrztu świętego udzielonego przez nas dano imię Andrzej [Andrzej] a chrzestnymi jego byli Franciszek Matusiak i Katarzyna Rzetelska. Akt ten oznajmującej i świadkom niepiśmiennym, został przeczytany następnie przez nas podpisany. Proboszcz Parafii Kutno Ks. Piotr Zbrowski
5.02.2014 18:41
47 Ostrów [wyj. wieś koło Sieradza]
Działo się we wsi Brzeźnio piątego/siedemnastego marca tysiąc osiemset osiemdziesiątego piątego roku, Stawiła się Marianna Stefaniak, akuszerka siedemdziesiąt lat od urodzenia mająca z Ostrowa, w obecności Szczepana Kowalskiego czterdziestoletniego i Antoniego Zwierzaka trzydzieści cztery lata od urodzenia mającego, rolników ze wsi Ostrów, i okazała nam niemowlę płci żeńskiej, oznajmiając, że ono urodziło się we wsi Ostrów dwudziestego trzeciego lutego /siódmego marca tego roku z Marianny Kęsikowskiej [Maryanny Kęsikowskiej] służącej niezamężnej dwadzieścia jeden lat od urodzenia mającej. Niemowlęciu temu podczas chrztu świętego udzielonego dnia dzisiejszego dano imię Józefa [Józefa] a chrzestnymi jego byli Wincenty Saluczyński i Antonina Głowinkowska. Akt ten obecnym niepiśmiennym został przeczytany, przez nas podpisany. Ks. Konstanty Pawliński.
5.02.2014 18:43
Sieradz akt 190
Działo się w mieście Sieradz ósmego/dwudziestego września tysiąc osiemset siedemdziesiątego ósmego roku o godzinie szóstej po południu. Stawiła się Izabela Lenger, akuszerka pięćdziesięciodwuletnia, w obecności Romana Kawczyńskiego, malarza czterdziestodwuletniego, i Józefa Szymczaka, pięćdziesięciosześcioletniego sługę kościelnego, obydwu z Sieradza, i okazała nam niemowlę płci żeńskiej, oznajmiając, że ono urodziło się w Sieradzu dnia wczorajszego o godzinie dwunastej rano z Jadwigi z Krakowiaków, dwudziestopięcioletniej prawnej żony Ignacego Kęsikowskiego, urlopowanego żołnierza trzydzieści dziewieć lat od urodzenia mającego. Niemowlęciu temu podczas chrztu świętego udzielonego dnia dzisiejszego dano imię Michalina [Michalina] a chrzestnymi jego byli Roman Kawczyński i Izabela Lenger. Akt ten obecnym przez nas został przeczytany, przez stawającą i pierwszego świadka podpisany, drugi niepiśmienny. Proboszcz Parafii Sieradz prowadzący akta stanu cywilnego. Podpisy: Izabela Lenger, Piotr Kawczyński, Ksiądz Michał Jarnicki.
Strona z 6 < Poprzednia Następna >