10287. Koropiec, Nowosiółka Koropiecka, Ścianka

Ogłoszenia osób poszukujących danych wg miejscowości. W tym dziale wpisujemy jeśli szukamy np. spisów osób z danej miejscowości, historii o miejscu itp. Koniecznie zaznacz że obserwujesz wątek !
Proszę: umieść też informacje o tym co się działo w miejscowościach (np. kto żył) w dziale Słownika Geograficznego (CZYTELNIA) - jeśli istnieje opis danej miejscowości jako "odpowiedź"

Re: Koropiec, Nowosiółka Koropiecka, Ścianka

Postprzez Kondzio01 » 22.05.2016

Witam Skrzynek67
W mojej rodzinie przewija się nazwisko Chaszczewski. Moja ciotka miała na imię Marcela A na nazwisko Chaszczewska. Jak coś byś mógł powiedzieć o Zaleskich/Zalewskich, Tokarskich, Biernackich, Bazanach, Piotrowskich, Wolańskich, Krokoszyńskich, Zołotarskich, Maślankach, Krowickich, Hładkiewiczach i Sługockich. Mam też spis paru innych Chaszczewskich nie z mojej rodziny. Jestem też ciekawy czy wiesz jakie Herby mieli szlachcice z Nowosiolki.
Pozdrawiam Konrad.
Kondzio01
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez Jan Biernacki » 26.05.2016

Witam!
Nazywam się Jan Biernacki. Moja rodzina pochodzi z Nowosiłóki Koropieckiej. Po wojnie przyjechali do Krzeszyc koło Gorzowa. Od ok. 10 lat interesuję się historią mojej rodziny oraz miejsca skąd pochodzą. Oprócz Biernackich w moim drzewie genealogicznym pojawiają się nazwiska Tyszkowskich, Zaleskich, Koryznów, Boskich Możemy się wymienić swoimi dotychczasowymi spostrzeżeniami.
PS. Czyt ktoś może wie która część wioski nazywałą się Rozrywka? Bo taką adnotację znalazłem w księdze chrztów przy nazwisku mojej pra (...) babki urodzonej w 1881 r.
Jan Biernacki
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Odp: Koropiec, Nowosiółka Koropiecka, Ścianka

Postprzez Klimescu » 26.07.2016

Szanowni Państwo,
poszukuję wszelkich informacji na temat Franciszka Koryzmy urodzonego w dniu 8 czerwca 1898 r. we wsi Nowosiółka Koropiecka, powiecie buczackim, województwie tarnopolskim (obecnie tereny Ukrainy). Był synem Jana i Michaliny. Tak jak jego rodzice był wyznania rzymsko-katolickiego. W wieku 12 lat miał ukończone pięć klas szkoły ludowej w Greszkowcach (?) i oprócz języka polskiego władał w mowie i piśmie języskiem rosyjskim.
Szukam także informacji na temat jego Rodziców (Jana i Michaliny), ew. rodzeństwa, czy informacji o jego domu rodzinnym.
Poszukuję jakichkolwiek danych na temat liczebności mieszkańców przedmiotowej wsi, jej zabudowy, układu, zdjęć z okresu międzywojennego.
Bardzo proszę o wszelką pomoc.
Marcin Klimek.
Klimescu
Zainteresowany
Zainteresowany

Szanowni Państwo,
poszukuję wszelkich informacji na temat Franciszka Koryzmy urodzonego w dniu 8 czerwca 1898 r. we wsi Nowosiółka Koropiecka, powiecie buczackim, województwie tarnopolskim (obecnie tereny Ukrainy). Był synem Jana i Michaliny. Tak jak jego rodzice był wyznania rzymsko-katolickiego. W wieku 12 lat miał ukończone pięć klas szkoły ludowej w Greszkowcach (?) i oprócz języka polskiego władał w mowie i piśmie języskiem rosyjskim.
Szukam także informacji na temat jego Rodziców (Jana i Michaliny), ew. rodzeństwa, czy informacji o jego domu rodzinnym.
Poszukuję jakichkolwiek danych na temat liczebności mieszkańców przedmiotowej wsi, jej zabudowy, układu, zdjęć z okresu międzywojennego.
Marcin Klimek.
Klimescu
Zainteresowany
Zainteresowany

Szanowni Państwo,
Marcin Klimek.
Klimescu
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez liamcoetzee » 21.07.2017

Cześć wszystkim,

Proszę wybaczyć mój polski - nie dobrze. Uważam, że dziś jest to wieś, o której dziś mówimy na Ukrainie. Http://koropets.in.ua/ Mam nadzieję, że to pomaga, jest tu kilka informacji, ale opiera się głównie na punkcie Ukraniane.

Dziękuję, Liam
liamcoetzee
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez Bettyoliver » 05.10.2017

Witam poszukuje informacji na temat Karol koryzna(koryzma) zamieszkalego w nowosiolce koropieckiej. mial on 4 dzieci 2 z pierwszego malzenstwa Stanislaw I Paulina lukasiewicz zd. Koryzna(koryzma) I 2 z drugiego malzenstwa jozefe I Katarzynę . Drugs zona była Anna Koryzna zd. Lapiak rodzina jej pochodziła prawdopodobnie z Puznik przesiedlono ich na tereny wrocławskie do wioski Ratowice natomiast Anna koryzna z Paulina Józefa i Katarzyna zostały przesiedlone w okolice Lubska. Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje na temat rodziny Karola koryzna(Koryzma) i Anny z domu Lapiak .
Bettyoliver
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Poprzednia strona

Powrót do SZUKAM MIEJSCA (Szukam informacji o miejscu xxx...)