Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Kiełczew Górny, gmina Koło

28.06.2014 10:57
Moi przodkowie na przełomie wieku XVIII i XIX zamieszkiwali Kiełczew Górny (woj. wielkopolskie, pow. kolski, gmina Koło). Zlokalizowałem akty metrykalne Kiełczewa i dzięki kwerendzie w Archiwum Diecezjalnym we Włocławku odnalazłem kilka aktów związanych z moimi przodkami. Wcześniejszych akt metrykalnych, jak zapewniono mnie w Archiwum nie ma (najstarszy dokument jaki posiadam pochodzi z roku 1784). Akta prawdopodobnie zaginęły, lub zostały zniszczone.

Bardzo zależy mi na tym, aby dowiedzieć się więcej, niż to co wiem teraz. Wiem, że wiele informacji przydatnych genealogicznie można wyciągnąć ze spisów ludności, archiwów miejskich, cechowych (wielu moich przodków było szewcami), dokumentów podatkowych i innych związanych z posiadanym majątkiem lub działaniami prawnymi, itp. Czy możecie mi poradzić jak się do tego zabrać? Gdzie mogę znaleźć w/w (lub inne przydatne) informacje dot. Kiełczewa Górnego przed rokiem 1830?

Proszę o radę wszystkich, którzy mogą mi jej udzielić. Każda sugestia i informacja jest dla mnie ważna.

Z góry dziękuję za wszelkie wsparcie
Pozdrawiam
Witold

Odpowiedzi (1)

16.02.2017 22:23
Jakie nazwisko pańskich przodków? Moi również pochodzą z tamtych okolic i także zamierzam odnaleźć jakieś informację. Liczę na odpowiedź i z góry dziękuję