Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Chełmce, Kunów, Krasocin -makulski, andrzejkiewicz

5.08.2017 18:41
Chełmce, Kunów, Krasocin
szukam informacji o aktach stanu cywilnego z powyżej wymienionych parafii z lat 1750-1840. W Polsce jest wiele miejscowości mających tę samą nazwę, więc siłą rzeczy trzeba się wiele natrudzić, żeby ustalić tę właściwą i wykluczyć pozostałe. Niestety, mimo dwuletnich poszukiwań jestem obecnie w "martwym punkcie". Wiem, że wiele już ustaliłam dzięki informacjom od mamy, babci i intuicji. Jeśli ktoś jest tak dobry, to chętnie skorzystam z podpowiedzi.Nazwiska Makulski i Andrzejkiewicz. Nie jestem zbyt dobra w obsłudze komputera, to domena młodych, więc z góry dziękuję za pomoc. ela

Odpowiedzi (1)

9.08.2017 09:43
Wszystkie trzy miejscowości (jeśli chodzi o miejscowości z woj. Świetokrzyskiego) są zindeksowane w Genetece na Genealogach - nie ma tam scanów, ale wg tego można zacząć szukać
nazwisko Makulski występuje, ale Andrzejkiewiczów jest mało
urodzenia Chełmce
1780 22 Marianna Makulski Marcin Teresa Kowalczonka Chełmce Uwagi: ChełmceMiejsce przechowywania ksiąg:
Archiwum Diecezjalne w Kielcach
małżeństwa Krasocin
1823 8 Błażej Makulski Wawrzyniec, Gertruda Tatar Salomea Siemlat Jan, Balbina Włodarczyk Krasocin Uwagi: Mieczyn, syn sitarza, 20 lat mający, kawaler, Ojciec Sitarz w Mieczynie z matką zamieszkały., ona 18 lat mająca, panna, Urodzona w parafii Kozłów , ojciec wyrobnik z Mieczyna, Świadkowie: Jan Pawiński lat 40, Jan Ziętal lat 54, Stanisław Włodarczyk
zgony Krasocin
1809 299 Jan Makulski Wawrzyniec Gertruda Krasocin Mieczyn Uwagi: 7 lat, nie podano numeru domu. Laboriosis. Pro Pustulis.
Data zgonu: 23.12.1809 r.
w Kunowie Makulskich jest wielu, więc wklejam tylko kawałek urodzin
1769 Wawrzyniec Makulski Kunów Kunów Uwagi: str 11 pliku ur 1768-1797Indeks dodał: Jabłoński_Edward
1772 Jan Makulski Kunów Kunów Uwagi: str 49 pliku ur 1768-1797Indeks dodał: Jabłoński_Edward
1774 Jacenty Makulski Kunów Kunów Uwagi: str 75 pliku ur 1768-1797Indeks dodał: Jabłoński_Edward
1778 Feliks Makulski Kunów Kunów Uwagi: str 135 pliku ur 1768-1797Indeks dodał: Jabłoński_Edward
1810 Ignacy Makulski Kunów Kunów Uwagi: KunówIndeks dodał: Jabłoński_Edward
1826 42 Wojciech Makulski Kunów Kunów Indeks dodał: Jabłoński_Edward
1840 121 Karol Makulski Kunów Kunów Indeks dodał: Jabłoński_Edward
1843 34 Józef Makulski Kunów Kunów Indeks dodał: Jabłoński_Edward
1846 79 Jan Makulski Kunów Kunów Indeks dodał: Jabłoński_Edward
1848 8 Kacper Makulski Kunów Kunów Indeks dodał: Jabłoński_Edward
1866 120 Michał Makulski Kunów Kunów Indeks dodał: Jabłoński_Edward

jeżeli chodzi o Andrzejkiewiczów to w Kunowie jest tylko ten zgon
1840 55 Karol Andrzejkiewicz Kunów Kunów Uwagi: 50 latIndeks dodał: Jabłoński_Edward

W Genbazie jest Kunów od 1592 r. i Chełmce jakiś stary spis - nie odczytałam z jakich lat i śluby od 1798, Krasocina tu nie ma, bardzo trudno się czyta te scany, bo są niewyraźne, ale po ściągnięciu super. Ten spis to by chyba cały (kilka kartek) trzeba ściągnąć, bo nawet dat się nie odcyfruje. (wpisujemy nazwę Genpol do internetu i rejestrujemy się, a później to hasło nam służy w Genbazie)

Szukaj w archiwach:
a tu akta Krasocina
http://szukajwarchiwach.pl/search?q=XPM ... cin&order=
tu Chełmców (gmina Strawczyn)
http://szukajwarchiwach.pl/search?q=XPM ... mce&order=
tu Kunów
http://szukajwarchiwach.pl/search?q=XPM ... B3w&order=

pozdrawiam
Małgorzata