Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Początek forum Kwiatkowskich

3.04.2009 20:29
Witam wszystkich - zapraszam do kontaktu i podzielenia się informacjami na temat rodziny
W Herbarzu powstała i jest wciąż rozwijana strona Kwiatkowskich, ale nikt inny jak tylko rodzina może dodać opowiadania, zdjęcia, biogramy, fakty które ukryte są w naszych szufladach, w naszej pamięci.

Odpowiedzi (6)

4.05.2010 17:57
Moi Kwiatkowscy:
- ojciec (mój i jeszcze 2 córek) Antoniusz Kwiatkowski urodzony 25/12 stycznia 1902 r. w Irkucku - zmarł w 1980 r. w Wałbrzychu.
- żona Anna Gajowiak (zarazem moja mama) ur w 1914 r, w Dąbrowie Górniczej, córka Jana Gajowiaka i Feliksy z domu Brzozowskiej. Zmarła tez w Wałbrzychu w 1975 r.
- brat ojca Jan Kwiatkowski III , urodzony 13.05.1893, chyba tez w Irkucku, ale może w innym miejscu, np w Warszawie, bo tam w 1891 r. był ślub jego rodziców (moich dziadków). - zmarł w 1940 r. w Charkowie (lista NKWD poz. 1472). Kawaler, rotmistrz, awansowany pośmiertnie do stopnia majora. Do polski powrócił w 1921 r. wraz z młodszym bratem czyli moim ojcem.
- dziadek Jan Kwiatkowski II - Nie wiem kiedy się urodził i kiedy oraz gdzie zmarł. Kamillę Cetnerską poślubił w 1891 r. u św. Andrzeja w Warszawie. Na pewno około 1902 r przebywał z rodziną na Syberii. Nie wiem nawet czy powrócił z rodziną z Irkucka, czy tez wróciła tylko jego żona i dwóch synów.
- żona dziadka Kamilla z Cetnerskich Kwiatkowska. O niej również wiem niewiele. Poślubiła dziadka w 1891 r. w Warszawie .Nie wiem kiedy wyjechała na Syberię, ale wróciła do Polski w 1921 roku i zamieszkała w Warszawie. Zmarła w 1927 r, i jest pochowana na Powązkach.
W pamięci mam tez twierdzenie ojca, że rodzina miała herb - Jaxa Kwiatkowscy herbu Gryf. Używania członu Jaxa w nazwisku zrzekł się dopiero w PRL. Ale z drugiej strony - znalazłam ojca np w książce telefonicznej Warszawy z 1938 r. (Antoniusz Kwiatkowski mgr praw) i tam nazwisko jest jednoczłonowe, więc może to tylko pobożne życzenie.
25.11.2010 09:13
Mam już więcej danych o Kwiatkowskich. Zmianie ulegają więc pewne podane tu zapisy.
1. Ojciec Antoniusz - bez zmian
2. Jego żona to Anna Irena z Gajowiaków Kwiatkowska urodzona jest w 1911 a nie 1914 roku
Rodzice brali ślub w Warszawie 26 lutego 1941 r w Polsko-Narodowym Kościele Katolickim
3. brat ojca Jan Kwiatkowski III , urodzony jest 13.05.1893 w Kijowie, a nie Irkucku
4. dane rodziców ojca, czyli moich dziadków Jana Cypriana Kwiatkowskiego i Kamili z Cetnerskich praktycznie bez zmian, przy czym babcia Kamila urodziła się w Wojcieszkowie w 1867 r. Była córką Maurycego Cetnerskiego - pisarza gminnego i Anny z Wrońskich. Miała liczne rodzeństwo. Dziadek Jan Cyprian urodził się w 1862 r. w Warszawie
Doszli do Kwiatkowskich pradziadkowie:
5. Józef Kwiatkowski (1832-1884)i Aniela z Wrońskich Kwiatkowska (1823-1905/6) - pochowany na Powązkach w Warszawie (dane odnośnie urodzenia i śmierci z nagrobka na Powązkach), ale dokumentów żadnych z nimi związanych narazie nie odnalazłam.
oraz
drugi syn Józefa, brat mojego dziadka - urodzony w 1860 r. w Warszawie Władysław Jakub Kwiatkowski, ożeniony w 1891 r. z Józefa Dudkiewicz. Dalszych losów dziadka stryjecznego WJ nie znam.

Pozdrowienia
Danuta.
14.09.2011 22:42
szukam Kwiatkowskich z okolic Kielc ( Skarżysko Kamienne / Łyżwy)
Pochodzących z gałęzi Mateusza Kwiatkowskiego i Antoniny Kwiatkowskiej zd Jaworska
dzieci - Jan, Jozef, Franciszek i córka

Franciszek Kwiatkowski ( kolejarz ) dzieci Edward ( również kolejarz) Zofia ( gosp. domowa) i jeszcze jeden syn ( pilot)
Józef Kwiatkowski - nie mam żadnych informacji

Osoby te już nie żyją - szukam najprawdopodobniej już wnuków Franciszka i Józefa i córki Mateusza i Antoniny
8.09.2013 21:49
Witam
Posiadam szereg strzepow drzew genealogicznych Kwiatkowskich z Zamojszczyzny, Lubelskiego. Zamiescilem je na stronie http://www.genealogiapolska.pl . Zapraszam. Oczekuje wspolnej rozbudowy
Pozdrawiam
28.11.2013 01:37
a my oczekujemy zamieszczania w naszym Herbarzu i wspólnej rozbudowy tutaj - wraz użyciem narzędzi specjalnie w tym celu przygotowanych
14.01.2014 21:18
Wydaje mi się, że nazwisko Kwiatkowski jest kłopotliwe. Wszędzie ich pełno, a nigdzie ich nie ma. A jak ktoś miał skomplikowaną historię rodzinną to tym bardziej trudno dojść jakiegoś satysfakcjonującego końca i najstarszych przodków. Gdyby tak jeszcze było więcej osób zainteresowanych rozwijaniem tematu...