18915. Samborscy. Jak to było na początku?

Jak dotrzeć do dokumentów, co oznacza dany termin, jako sobie poradzić w archiwum, jaki zapis stosować?
================
Napisz wyraźny krótki tytuł - najlepiej w formie pytania.

Pytania "Szukam ..." umieszczać na Tablicy Ogłoszeń

Odp: Samborscy. Jak to było na początku?

Postprzez Sambor » 08.02.2013

Wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Lubicz_%28 ... achecki%29, podje Samborskich jako herbownych pieczętujących się herbem Lubicz. Podaje też taką informację o posiadaczach herbu Lubicz:
Herbem Lubicz pieczętowały się przede wszystkim rodziny średnio- i drobnoszlacheckie, najbardziej rozpowszechniony był na ziemi brzeskiej, inowrocławskiej, lubelskiej, łęczyckiej, poznańskiej, sandomierskiej, krakowskiej i sieradzkiej a także w województwach trockim, nowogródzkim wileńskim i podlaskim (czyli wszędzie – moja uwaga).
Jak na razie ten wpis w Wikipedii jest uważany za niezweryfikowany i może być usunięty.
Sambor
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez Sambor » 17.03.2013

Dodam tu jeszcze, że Samborskim przypisuje się też herb Lubicz. Ta wiadomość z Wiki.
Sambor
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez diegoppawson » 30.01.2014

Witam, Samborscy wywodzą się też też z rejonu Wizny (wsie Sambory i Męczki) mój Pradziadek (Jan) pochodzi ze wsi Męczki skąd t tego co wiem wyemigrował na jakiś do USA, by po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1920 r., osiąść na podlasiu, skąd i ja pochodzę :).
diegoppawson
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez Ela Chrobot » 15.03.2014

Witam ostatnio zaczełam wpatrywać się korzenią mojej rodziny i natrawiłam na wądek tego forum nie wiem czy dobrze pamiętam z opowiadani mojej mamy ale znam tak historie mojego dziadka był szlachcicem zamieszkałym w mieście Sambor miał na imie Józef Samborski miał siostre bliźniaczkę mieszkał w Samborowie jego rodzina posiadała dużo ziem w warszawie mokotów wilanów sadyba zakochany w chłopce z jego ziemi w mojej Babci wyjechał za nią w tym czasie wymortowali całą rodzine i wioskę dziadka spalili i wymordowali wszystkich posostał w warszawie urodził sie syn Tadeusz Samborski moj wujek w 1939 roku w tamtych czasach prześladowano szlachte więc Dziadek ze strachu o zwoja rodzine zmienił nazwisko dopisując do dowodu przy nazwisku po S literke Z i był Szamborski wstąbił to AK po wojnie przekwaliwikował się na Piekarza i miał jeszcz dwóję dzieci syna i córke moją mame nie wiem czy to wszystko prawda tak myśle Kamienica w której mieszkali naleszała do Dziadka lecz on w opawie o życie swoje i rodziny oddał ją po wojnie by mogli zamieszkać tam inni a sam zamieszkał w jednym z mieszkani w tej kamienicy na pierwszym piętrze gdzie wychowała się moja mama dziadek zmarł na astme w 1963 roku w mieszkaniu podczas snu nie wiem czy to ma jakiś zwiąsek z rodem samborskich ale wiem że miał ziemie też na Lwowie w ubecnej Ukrainie mosze coś to pomosze jak by co to jest mój meil prosze o kontakt pozdrawiam Ela Chrobot jankowska_chrobot[małpka]tlen.pl
Ela Chrobot
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez Sambor » 18.03.2014

Niestety, Pani Elu, to nic nie pomoże; interesuje mnie okres wcześniejszy.
Z powazaniem,
Sambor
Sambor
Zaawansowany
Zaawansowany

Postprzez AndyBis » 07.04.2014

Dużo jest nazwisk Samborowski, nie Samborski w krośnieńskim. W mojej rodzinie krążą opowieści o pochodzeniu tego nazwiska z Ziemi Samborskiej. Możliwe jest, że Samborscy i Samborowscy mają wspólny rodowód, ale też, że Samborskich należałoby raczej szukać na Polesiu.
AndyBis
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez walerianr » 13.03.2017

Witam.
Nie wiem czy pomoge, ale znam bardzo dobrze rodzine Samborskich ze wsi Sambory kolo Wizny, na Podlasiu, historycznie na Mazowszu.
Jesli chcialbys kontakt to moge sie postarac Moj e-mail: <<niedozwolony adres mailowy - użyj PW>>.com
A tak przy okazji- moze mi ktos poradzic gdzie mozna szukac informacji o pochodzeniu rodu?- Jestem swiezy w tym temacie. Szukam czegos o rodzie Rudzki- wiem, ze jest bardo rozrzucony. Prawdopodobnie otrzymal prawa szlacheckie za czasow wojen szwedzkich od krola Jana Kazimierza... Ja pochodze ze wsi Wierciszewo gmina Wizna, nota bene po sasiedzku z Samborami :)
Pozdrawiam
walerianr
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Poprzednia strona

Powrót do GENEALOGIA - Forum wymiany doświadczeń (Szukanie rodzin NIE TUTAJ)