Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Po co mi forum rodzinne?

13.10.2009 11:00
Forum jest nieprzydatne jeśli jesteś jedyną osobą która intersuje się genealogią w obrębie danego nazwiska. Jeśli natomiast takich osób jest więcej możecie utworzyć sobie forum i tutaj poruszać wszelkie tematy

ZALETY

* Link do forum można umieścić na stronie genealogicznej
* Forum może być podpięte do dowolnej strony w internecie
* Forum jest darmowe
* Forum grupuje wątki, tematy dotyczące tylko Waszej rodziny (rodzin Waszego nazwiska) - przez co lepiej jest wychwycić problemy i przygotować kolejne działania
* Na forum można poruszyć wszystkie tematy - np. składać życzenia, czy kondolencje, poruszać sprawy prywatne. Do takiego forum zaglądają jedynie osoby zainteresowane
* W ramach forum można utworzyć:
* - * Księgę gości
* - * Dział dostępny na hasło - gdzie można poruszać sprawy zupełnie prywatne - taki dział jest niewidoczny dla innych i nie indeksowany.

Dobrze działające Forum rodzinne bardzo pomaga zachęcić innych członków rodziny do aktywności.

Odpowiedzi (1)

16.07.2010 11:44
Bardzo Pana prosze o pomoc. Chciałbym załozyc "stolik " PLISZKA w kawiarence.
Juz raz ten ponizszy tekst zamiesciłem ale nie tam gdzie trzeba. 4
Przepraszam za zamieszanie. Prosze zlikwidowac tamten post a ta tresc do niej podac pod hasem PLISZKA w kawiarence wtedy latwiej bedzie mi kierowac Pliszkow ktorzy do mnie pisza w jedno miejsce. moze cos z tego wyjdzie.

PLISZKA
przez CPS wtorek, 13 lip 2010, 12:18

Zapraszam wszystkich z RODU - PLISZKA do wymiany danych - trzeba połapac wszystkie mozliwe odnogi.

Na dzis mam takie hipotezy.
1. Jest rzeka Pliszka i wies Pliszka na ziemiach zachodnich. która kiedys miała nazwe niemiecka która została spolszczona na Pliszka.
Ponieway jeden z mioch protoplastów miał na imię ERAZM Pliszka a nie jest to imie typowe na Podlasiu sadze,że jest to imie dane na cześć jakiegoś przodka ( i stad Ziemie zachodnie i niemieckie korzenie a może HOLENDERSKIE????)

2.Jest wies Pliszka w okolicach Siedlec gdzie Pliszki dośc licznie wystepowali w dawnych dokumentach. ale pojakwili sie tam jakby nagle. jest tez taka teoria z opisu Rodziny Łeczyckich cytuje: "jak wynika z Herbarzy, Łęczyccy podobnie jak inne rozrodzone rodziny używały oprócz nazwisk także przydomków m.in.. Bobrek i Pliszka, to ostatnie niechybnie powstało w wyniku dziedziczenia jednej z gałęzi Łęczyckich na sąsiedniej wsi Pliszki. To może dlatego niektórzy z badaczy korzeni są skłoni upatrywać w nich protoplastów rodzin noszących do dziś nazwisko Pliszka"

Rody (grupy rodzin Pliszka) w Polsce dosc liczne dzis i aktywne w poszukiwaniach to - Gdańsk, Czersk,(Pomorze) Siedleckie, Warszawa,

Prosze, dopisujcie grupy z okreslonyvch okolic, gdzie wystepuje wiecej niz 2 rodziny Pliszka ( jesli jest mniej to znaczy , ze raczej sa napływowo skądes). np mój brat mieszka w Choszcznie i tam jest tez ktos o tym nazwisku) ale obaj sa napływowi. Drugi brat mieszka w Płocku.

Zawsze podawajcie obok oczywiscie imienia i nazwiska przodków jakich pamietacie( jak sie wie) miejsce pochodzenia (urodzin lub smiercie,jakąs lokalizacje którą pamietacie z opowiadań babc i rodziców)

Troche znalazłem z okolic KOWIES - http://www.pliszka.myheritage.com ale na pewno nie jest to punkt wyjscia dla poszukiwań korzeni korzeni

Ponieważ własne żróła rodowe az do XVIII wieku juz mam, dzięki pracy dot Parafii w Rozbitym Kamieniu.(dziękuję) moge trochę połaczyc.
Z "naszej-klasy" wynika, ze osób o tym nazwisku jest ok 3000 w Polsce to jest wyzwanie ale nie mam zamiaru pisac do wszystkich.
Jeśłi ktos wejdzie tutaj niech sie dopisze pod hasłem PLISZKA -wtedy w googlach to gdzies tam wyskoczy.

Aha i jeszcze problem herbu. Bez zadnej watpliwosci mamy. Ale sa dwa podawane przy tym nazwisku - POGONIA i PÓŁKOZIC.
oba herby mam na pliku i chetnie wyslę.

To tez trzeba połapać .
Ja z moich rodzinnych przekazów nic o herbie nie wiem.
Mój dziadek Władysław ur w Kowiesach mieszkający w Rozbitym Kamieniu (tam sie urodził mój TATA Franciszek) był cieslą (drwalem, stolarzem) i nic mi o herbie żadnym nie opowiadał jak pamietam.
A innych Pliszków jak pamietam w Rozbitym Kamieniu nie było ( (oprócz brata ojca - Bolesława, który zginał tragicznie w latach 60 i na pewno miał 2 synów) i córki Janiny, która wyszła za mąż za Stefana Terecha i mieszkała w drugiej cześci naszego domostwa dziadków w Rozbitym Kamieniu) ale to dopiero połapie w najblizszej przyszłości.
Pozdrawiam
Wojciech Pliszka Suwałki-Białystok cps[małpka]op.pl