Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Cmentarze dawnego powiatu czortkowskiego

1.09.2008 17:18
Witam,
posiadam książkę wydaną przez STOWARZYSZENIE 'WSPóLNOTA POLSKA" i OśRODEK DO SPRAW POLSKIEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO POZA GRANICAMI KRAJU w WARSZAWIE pt. "Cmentarze dawnego powiatu czortkowskiego".
Służę pomocą.
Pozdrawiam
Bożena

Odpowiedzi (17)

1.09.2008 19:27
Witam

Dla potrzebujących dodam że Czortków to miasto na Podolu w płd.-zach. Ukrainie w obwodzie tarnopolskim.

Pani Bożeno, czy są w tej książce spisy osób z cmentarzy ?

Jeśli tak to interesowały by mnie nazwiska Gwozdecki i Daniszowski
A Marcina (admina) jak zwykle zapewne Topolnicki i ostatnio Orthner.

Pozdrawiam
4.09.2008 16:51
Witam Pani Halino,
są w książce spisy osób, są również dokładne opisy miejsc pochówku.
Niestety, nie ma w niej nazwisk wymienionych przez Panią.
Pozdrawiam
Bożena
5.09.2008 16:56
Dziękuję Halinko za zapytanie
I dziękuję Pani Bożeno za odpowiedź
5.09.2008 19:20
I ja dziękuję uprzejmie za sprawdzenie
9.04.2010 19:05
WItam serdecznie!
Inreresują mnie wpisy dotyczące rodziny Jaworskich zamieszkałych w Bazarze(parafia Burakówka).
Dziękuję z góry za informacje.

Z poważaniem
W.Sowa

Dla zainteresowanych pozycją .Jestem obecnie w jej posiadaniu.Więc służe pomocą w poszukiwaniach.
Z poważaniem W.Sowa
12.05.2010 09:42
Witam,

jeśli p. Bożenka się jeszcze pojawia online, to interesowałyby mnie czy są pochowani:

Boguccy w miejscowości Szwajkowce lub Szmańkowce

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie,
Marta
13.02.2012 20:21
Dużo podróżuję po Ukrainie,pilotuję różne grupy,które po wielu latach chcą zobaczyc swoje rodzinne strony.Kresowiacy najczęściej udają się do świątyń,tam gdzie przyjmowali sakramenty śwęte.Udają się na cmentarze,gdzie spoczywają ich rodzice, dziadkowie.Ostatnio przebywałem i wielokrotnie będę na cmentarzu w miejscowościach SŁOBÓDKA DŻURYŃSKA I ROMASZÓWKA (dawny powiat czortkowski województwa tarnopolskiego).Cmentarze te opisane są w publikacji Anny Sylwii Czyż "Cmentarze dawnego powiatu Czortkowskiego" wyd.Stowarzyszenie "Współnota Polska" 2007 odpowiednio na str.402 i 333.
Jak zdobędę informacje zawarte w tej książce? Kupiłbym ją z zamkniętymai oczami.To dla moich pielgrzymów niesamowite źródło informacji.
Pozdrawiam.
4.11.2012 20:05
Witam,
W powiecie Czortkowskim, we wsi Szmańkowce mieszkał moi pradziadkowie i dziadek, interesują mnie wiadomości i informacje o pochówku osób o nazwisku Stodoła.

Dawid e-mail: zap2@vp.pl
1.02.2013 12:36
Witam,
W powiecie Czortkowskim, we wsi Szmańkowce mieszkał moi pradziadkowie i dziadek, interesują mnie wiadomości i informacje o pochówku osób o nazwisku Stodoła.

Dawid e-mail: zap2@vp.pl

Witam !
Pod poz 6 str 428 wystepuje Anna Jawdocha oraz Anna Stodoła(+1927)
Inskrypcja ryta "POKOJU S.P/SPOCZYWaJUt/DOROBl [...]/JAŚKO ANNA JAWDOCHA/i MARIA/STODOŁA/WNUka/FRANCISZKA /STATIJ/Prożyła lit13/Umerła18/2/1927//.

Z poważaniem Qba5307
21.05.2013 23:31
Witam,
Mój dziadek był pochowany na cmentarzu w Czortkowie, w 1925r., nazywał się Piotr Szkrobut. Czy mogłaby Pani odnaleźć to nazwisko i na którym cmentarzu znajdował się jego grób.
Z góry dziękuję.
2.11.2013 20:03
Witam,
posiadam książkę wydaną przez STOWARZYSZENIE 'WSPóLNOTA POLSKA" i OśRODEK DO SPRAW POLSKIEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO POZA GRANICAMI KRAJU w WARSZAWIE pt. "Cmentarze dawnego powiatu czortkowskiego".
Służę pomocą.
Pozdrawiam
Bożena


Witam,
Proszę o informację, czy w tej książce jest informacja o miejscu pochowania Kornela Gruszeckiego i jego żony Heleny?
Proszę o informację na adres: m_gruszecki@op.pl
Marcin
26.02.2014 22:46
Witam!Pani Bożeno czy książka obejmuje również cmentarze miasta Czortków
5.11.2016 22:40
Witam,
posiadam książkę wydaną przez STOWARZYSZENIE 'WSPóLNOTA POLSKA" i OśRODEK DO SPRAW POLSKIEGO DZIEDZICTWA KULTUROWEGO POZA GRANICAMI KRAJU w WARSZAWIE pt. "Cmentarze dawnego powiatu czortkowskiego".
Służę pomocą.
Pozdrawiam
Bożena


Poszukuję nazwiska SIWAK z Czortkowa, a jeśli jest w publikacji to może być zdjęcie nagrobka lub/i dane pochowanych. Pozdrawiam Przemek
11.11.2016 21:14
Witam Serdecznie !
Proszę o sprawdzenie czy we wspomnianej publikacji są następujące nazwiska ;
HALAREWICZ
SOSNOWSKI
ZATOŃSKI
SADOWSKI
FERENC / FERENZY

DZIĘKUJĘ -- pozdrawiam

Marek
30.01.2017 20:15
W Czortowie urodził się mój dziadek i czy są jakieś wiadomości o nazwisku Lejczak
17.05.2018 22:54
Witam ! Pani Bożenko bardzo proszę o sprawdzenie w spisie następujących nazwisk: Grandjean, Korytyńska lub Korotyńska ( ewentualnie) Horytyńska. Z góry dziękuję !
20.06.2023 08:36
Dzień dobry!
Poszukuję informacji o moich krewnych: Mikołaj Maniowski oraz Maria Maniowska z d. Michałków, Jan Maniowski, Roman Maniowski oraz Nowicki Feliks, Nowicki Władysław i Nowicka Franciszka z d. Świątkowska i którzy mieszkali w Czortkowie i Wygnance Górnej. Czy w książce znajdują się nazwiska takich osób? Czy takie nazwiska figurują w opracowaniu?
Pozdrawiam.
Agnieszka

Mój mail: anowa@interia.eu