Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Wlasne forum rodzinne

16.01.2017 14:07
Witam.

Zastanawiam sie nad utorzeniem wlasnego forum poswiecone (a jakze by inaczej) tworzeniem drzewa genealogicznego swojej rodziny. Pomogloby koordynowac prace nad wspolnym projektem z osobami z reguly rozrzucone po calym globie.
Google natoralnie poleca przerozne serwisy, chcialbym jednak spytac tutaj, czy ktos wiez wlasnego doswiadczenia gdzie warto zalozyc cos takiego.

Serdecznie pozdrawiam
M

Odpowiedzi (5)

6.02.2017 21:28
Dużo stron rodzinnych jest założonych na MyHeritage.pl ale żeby w pełni wykorzystać możliwości trzeba wykupić abonament.
Wygodniejszą formą jest prawdopodobnie założenie własnej strony ciekawe które znalazłem to np, junosza.pl
www.stankiewicz.e.pl Osobiście największy zbiór informacji mam w bazie danych na dysku. Zainteresowanych jest niewielu i w większości przypadków zadowalają się raportami w postaci drzewka. Gromadzenie i porządkowanie danych jest trochę czasochłonne. Myślę, że nie ma prostej odpowiedzi, bo to zależy co chcemy, co wiemy, co umiemy lub chcemy się nauczyć,
jak wyobrażamy sobie współpracę z innymi.
Pozdrawiam
7.02.2017 11:16
Witam.

Pytalem o cos kompletnie innego. Sam uzywam myheritage i jest to rozwiazanie w wielu kwestiach bardzo dobre. Ale forum tam nie ma. W momencie gdy wspolpraca nad projektem sie roziwja, jest wielel osob nad tym pracujacych, wiele rodzin, tematow , watkow, komunikacja przez Maile z wieloma osobami na raz jest bardzo czasochlonna.

Jak na razie za prawie idealne rozwiazanie uwazam uzywanie myhertitage i uzupelnieniem do tego byloby wlasnie forum gdzie zainteresowani na bierzaco wymieniaja sie informacjami, zadaja pytania.
Co obys polecil do tworzenia drzewka genealogicznego? Myheritage w wersji bezplatniej nie tworzy drzewa ze wszystkimi osobami.

Pozdrawiam.
7.02.2017 22:04
Witam
Faktycznie nie zrozumiałem zagadnienia.
Ja jako bazy danych używam darmowego programu Ahnenblatt . Nie jest idealny, ale w prosty sposób pozwala wiele informacji uporządkować. Graficznie nie jest bardzo atrakcyjny, ale raporty można tworzyć w postaci list lub tablic, które są bardziej czytelne.
Wpisałem ponad 1300 osób i sprawnie to przetwarza. mankamentem jest, że nie pomaga uporządkować podpinanych dokumentów, ale ma to też pozytywne strony. O forum nie myślałem, bo potencjalnie zainteresowani raczej dopingują niż sami próbują coś wnieść a z kilkoma osobami wymiana poczty wystarcza.
MyHeritage w wersji którą posiadam jako platforma wymiany informacji jest do niczego. Kiepskie jest, że od osób które mają wpisane ponad 250 osób więc wykupiły jakiś abonament przychodzą informacje, że chcą się skontaktować, ale jak próbuję napisać do nich informację, to przekierowuje mnie na wykupienie abonamentu. Może jest sposób na ominięcie tego, ale póki co to wygląda, że mimo wykupienia konta i tak nie mogą skontaktować się z administratorem interesującego ich wątku.
Pozdrawiam. niewiele wniosłem.
8.02.2017 09:33
Czesc Marek.

Dzieki za opinie i naturalnie ze twoj punkt widzenia tez mi pomaga. Ahenblatt znam i faktycznie szalu nie ma z tym programem. Mysle nad napisaniem osobnego dzialu na ten temat, ale moze wyjasnie dlaczgeo lubie myhertitage i co uwazazm faktyzcnie za mankament tego programu.

Zalety:
- mobilnosc: istnieja trzy rozne wersje w tym na komorke i prace nad projektem mozesz prowadic chociazby w tramwaju; pozostale dwie to na komputer oraz mozliwosc logowania sie przez strone internetowa z dowolnego komputera posiadajacego dostep do internetu
- mozliwosc pracy zespolowej: caly twoj projekt znajduje sie nie tylko na twoim komputerze ale rowniez w sieci, i dajmy na to gdy odnajdziezs swego dalekiego kuzyna w Chinach wysylasz mu zaproszenie na swoja strone i widzi od razu co masz, czego bark itd; bardzo przydatne gdy chcesz namowic do wspolpracy starsze osoby; nic tak nie przemawia do ludzi jak stare zdjecia; dodatkowo masz mozliwsc nadac wybranym osobom prawo do edycji projektu i od tego momentu nie tylko ty ale grupa ludzi pracuje nad zbieraniem i korygowaniem informacji
- zdjecia: no wlasnie, obsluga plikow graficznyhc to zaden klopot, nie tylko stare fotografie, ale rowniez skany dokumentow itd sa bardzo atrakcjyne dla oka; dodatkowko masz opcje pinezkowania, czyli zaznaczasz dana osobe na zdjeciu (przydate gdy jest wiele osob) i dodajesz opis ktory jest widoczny po najechaniu kursorem myszki (pierwszy z lewej wujek Zbyszek )

Piszesz i platnej werjsji programu i faktycznie takowa istnieje. I moze kiedys sie zdjecyduje ja przetestowac, ale nie jest to konieczne. Te niby ograniczenie do 250 nie dziala, bo samm teraz juz mam drzewko z wieksza iloscia osob i dziala nadal. Po drugie juz teraz istnieja strony, gdzie jedna osoba ma wykupiony ten abonament i dziala tylko jako posrednik miedzy innymi, ktore maja wersje bezplatna. Czyli piszesz, ze chcez nawziazac kontakt ze mna, bo wiesz ze jestesmy spokrewnieni, ja odsylam ci zaproszenie i juz dzialamy wspolnie. Ahenblatt ci tego nie zalatwi.

Pozdrawiam
Marcin
4.11.2017 11:52
Chyba poniewczasie, ale własne forum najwygodniej mieć na własnym serwerze. Koszt niewielki, skrypty są darmowe, a przynajmniej wiemy, że nie zniknie bez powodu. Wady to oczywiście konieczność ogarnięcia minimum czyli obsługa FTP i hostingu czy instalacja skryptu na serwerze.
Z darmowych gotowców chyba najdłużej żyją fora.pl kiedyś postawiliśmy tam jakieś tymczasowe rozwiązania i żyją od 2008 czy 2009 nie kasowane. Wada - nie masz nad tym żadnej kontroli.