Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

orłowski jan - terespol

26.09.2008 15:25
Witam,
NAzywam sie Izabela Orłowska,mieszkam w Białymstoku.Mój dziadek ur. w Terespolu,jest synem pułkownika Jana Orłowskiego ,zm w 1939 roku,pochowany w Brześciu(nie mozemy znalezc grobu) Rodzina dziadka pochodzi z dawnych Inflant ,duża częsc rodziny mieszkała przed wojną w Wilnie i pod Wilnem.Na cmentarzu w Wilnie jest zachowany grób brata Jana Orłowskiego-Ryszarda z żoną.Mieli syna Lecha ,porucznika WP brał udział w walkach o Monte Cassino-po wojnie emigrował do Kanady.
JAn Orłowski mieli liczne rodzeństwo.
Inne nazwiska występujące w naszej dawnej rodzinie: Haaze,Salmonowicz,Żochowscy.
Czy ktoś może powiedziec mi coś wiecej o mojej rodzinie?W jaki sposób mogę znaleśc grób pradziadka Jana Orłowskiego(wiem że był pochowany w Brześciu na cmentarzu wojskowym -nie zdążono postawic pomnika).
Pozdrawiam

Odpowiedzi (3)

26.09.2008 15:46
Można coś poszukać, ale wciąż mało jest informacji...jakieś daty urodzenia, nazwiska małżonek, imiona dwóch najstarszych pokoleń - to są dane nieodzowne
w 1934 w WP było 6 oficerów Janów Orłowskich
27.09.2008 17:34
witam,
dziekuje za odpowiedz.
Zapomniałam dodac ,że rodzina jest herbu Jastrzębiec.
Żona pradziadka - Janina z domu Szczawińska.Pradziadek urodził się w roku 1873 a zmarł w 1939.
Był dowódzcą, pułkownikem artylerii w Brześciu n/Bugiem.
28.12.2008 22:58
Witam! Nazywam się Lilla Kowalska, a moje panieńskie nazwisko to Orłowska. Mój dziadek - ojciec taty - urodził się 2.05.1906r. w Nowych Trokach, ożenił się z Zofią Zalewską (pobrali się w Ostrołęce), a zmarł 3.10.1980r. w Szczecinie. Mój pradziadek Władysław Orłowski urodził się prawdopodobnie ok. roku 1875 (tak przypuszczamy) ale nie wiem gdzie... I to niestety wszystko co wiem... Może jest szansa na połączenie jakichś minimalnych wątków czy informacji odnośnie rodzeństwa Jana Orłowskiego? Pozdrawiam i liczę na jakąkolwiek odpowiedź.