Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Stanisław Korzeniowski Przodkowie

25.10.2012 20:02
Mój dziadek urodził się w Wawrzeńczycach mieszkał prawdopodobnie w Pobiedniku potem w Wierzbnie gdzie Ja się urodziłem. Był weteranem II Wojny Światowej.
Znalazłem informację na temat rodziny Korzeniowskich " 1 ł. zw. powabny oraz role młynarzy zw. jutrzynami (LR s. 157, 318); 1530 pobór płaci Stan. Korzeniowski i Magdalena Czulicka z Cz., którzy nie posiadają kmieci (RP k. 63). CZy mogą to być moi przodkowie

Odpowiedzi (2)

26.10.2012 16:59
Mój dziadek urodził się w Wawrzeńczycach mieszkał prawdopodobnie w Pobiedniku potem w Wierzbnie gdzie Ja się urodziłem. Był weteranem II Wojny Światowej.
Znalazłem informację na temat rodziny Korzeniowskich " 1 ł. zw. powabny oraz role młynarzy zw. jutrzynami (LR s. 157, 318); 1530 pobór płaci Stan. Korzeniowski i Magdalena Czulicka z Cz., którzy nie posiadają kmieci (RP k. 63). CZy mogą to być moi przodkowie

Owe Wawrzeńczyce, Pobiednik, Wierzbno, to nie Warszawa, Kraków, czy Poznań. A w ogóle, cały post zawiera zbyt wiele skrótów, które chyba tylko znane są autorowi.
Należy pamiętać, że jasne i czytelne podanie informacji stanowi bazę wzajemnej komunikacji.
4.11.2012 21:12
To są skróty z tej strony http://www.slownik.ihpan.edu.pl/search.php?id=4633 nie tłumaczyłem ich.