Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Powitanie !

29.11.2012 21:32
Witam wszystkich Wyszomirskich!

Nazywam się Maria Wyszomirska, obecnie mieszkam w Gdańsku ale urodziłam się bardzo, bardzo dawno temu w Wilnie . Buduję drzewo genealogiczne mojej rodziny.
Mam już trochę materiałów sięgających dosć daleko w przeszłosć. Moim pra, pra,............pradziadem był Jan Karol Wyszomirski s. Marcina ur. ok 1647 r. h. Rawicz dziedzic majątku Żejmy ożeniony z Heleną Ciemdziewicką c. Mikołaja. Skan wywodu szlacheckiego zamiesciłam w zakładce "zdjęcia" na stronie głównej BGP.
Zapraszam wszystkich chętnych Wyszomirskich i nie tylko, do wymiany mysli, poglądów,informacji i materiałów oraz ogólnie do miłej rozmowy i poznawania się wzajemnie.

Pozdrawiam serdecznie: Maria W.

Odpowiedzi (2)

6.03.2013 23:39
Witam.

Nazywam się Jerzy Solecki.
Zajmuję się rodziną Stalewskich ale doszła teraz rodzina Wyszomirskich.

w 1848r urodził się mój pradziadek Jan Stalewski s. Bonifacego i Weroniki urodzonej Wyszomirska
małzonków Stalewskich.
Bonifacy Stalewski i Weronika Wyszomirska zawarli związek małżeński około1834r. ( tak obliczyłem po urodzeniach ich dzieci ). Pradziadek urodził się w parafii Inturki a chrzest odbył się w parafii Malaty.
To wszystko działo się w sąsiednim powiecie Wiłkomierz.
Może ma Pani w swoich materiałach coś o moich prapradziadkach.

Wypis metryki chrztu Jana Stalewskiego

1848 г. июня 1 дня в Малятцкой Римско Католической приходской церкви окрещен младенец по имени Ян преподобным Антонием Поборцевичемм Викарием оной малятцкой церкви с совершением всех обрядов Таинства.

Благородных Бонифация и Вероники урожденной Вишомирской Сталевских законных супругов сын, родившийся 1848 года мая 28 дня в Интуркском приходе в фольварку Бейнашиль.


Pozdrawiam
Jerzy Solecki
14.02.2016 20:00
Witam.
Poszukuje informacji o Waszymirskich (Wyszomirskich) z terenów Białorusi

Pozdrawiam Marcin Piepik