Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Historia wpisów: Co na forum; Strona Wołodków; Biogramy

24.12.2007 02:40
U W A G A
Minęły dwa lata i więcej naszego funkcjonowania
w Portalu.
Wpisy poniższe z okresu 03.8 2007 do 01.08 2009
to historia.
Zapraszam do lektury!!!
Od 1.08.2009 - NOWA EDYCJA. Bądź aktywny- szukaj Przodków swoich.

Witam serdecznie wszystkich nowych

Odpowiedzi (128)

Strona z 7 Następna >
24.12.2007 03:37
wanka Napisano: 09.10.2007, 2:28
JURO
Bardzo Tobie dziękuję za deklarację poukładania Wołodków z Komarówki w czasie i przestrzeni
Bardzo ambitne zadanie ,Ale " jedno drzeweczko w jednym roku" ?
To by się zanosiło na ... co najmniej 10 lat. Człowieku! czy pomyślałeś o nas inicjujących to" wydarzenie, łączenia gałęzi w drzewo" i. tych którzy.nie mają zbyt wiele czasu bo często są najstarszymi w rodzinach!
Zbieranie dat urodzeń i śmierci, zostaw na ciut potem. Teraz ważne by wpiąć się w stronę z imionami
i nazwiskami i..miejscowościami urodzeń , szczególnie najstarszych. W ten sposób ludzie będą może się odnajdowali, dopisywali, i łączyli swoje gałązeczki. -Proszę Ciebie , pokombinuj coś, namów się z kimś i .... znajdź czas na genealogię.

wlodeka5
Witam WOŁODKÓW.
Od dawna ciekawy byłem pochodzenia naszego nazwiska, ale możliwości zdobycia wiedzy zbyt mało. Przypadek i internet pozwoliły trafić na te forum, co bardzo mnie ucieszyło.
Moja rodzina pochodzi z Komarówki Podlaskiej, Na stronie naszego nazwiska jest drzewko rodziny mojego stryja Józefa z Młodyń. Rozwinę je trochę pobieżnie, ale coś więcej może zachęci innych bratanków do zabrania głosu.
JózeF był synem Franciszka i drzewko wyglądałoby jak niżej. Moge mylić kolejność, bo pamięć mam nie najlepszą. Z czasem uzupełnie szczegóły jak dotrę do naszej rodzinki w Komarówce Podlaskiej.
To na razie tyle. Serdeczne pozdrowienia

Witam Ciebie "Wladeka5".
GRATULUJĘ!!!
Bardzo bardzo serdecznie dziękuję Tobie
za Twoje drzewko rodzinne.
Cieszę się, że nasze Forum odnalazłeś i mam głęboką nadzieję, że
od teraz będziesz stałym, czynnym jego uczestnikiem.
Poznaj dotychczasowe wszystkie wpisy i ciekawe wklejaj.
Z czasem , uczestnictwo w Forum zadziała jak ... jak dobre wino!
Dziękujemy za pozdrowienia i pozdrawiam Ciebie i Rodzinę

wladeka5
Zamilkłeś! A taki dobry zrobiłeś początek.
Może podzielisz się
- przekazywaną przez dziadków wiedzą np. od kiedy Ród Wołodków
istnieje w Komarówce i czy znane są powiązania z litewską linią Wołodków
- wspomnieniami o swoich Przodkach, których pamiętasz.
- może wiesz czym zajmowali się Przodkowie
- a może doślesz nam zdjęcia najstarszych z Rodu Wołodków i tym też
zapoczątkujesz "galerię" najstarszych Wołodków

Zapraszam
Miej swój czynny udział w tym Forum
Pozdrawiam
28.12.2007 18:27
POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE !!!
NIE BYLO MNIE NA FORUM JAKIS CZAS , Z NIE MOJEJ WINY NAWIASEM MOWIĄC , WIEC PRZY PIERWSZEJ MOZLIWOSCI ODWIEDZAM NASZA STRONKE RODZINNĄ I.... SZOK. W BARDZO POZYTYWNYM ZNACZENIU OCZYWISCIE. NIE ZMORDOWANA WANKA NA STANOWISKU, MASA NOWYCH CIEKAWYCH LUDZI,MNOSTWO NOWYCH INFORMACJI JESTEM PELEN UZNANIA. WRACAM TYM BARDZIEJ CHETNIE , ZE NIE DAWNO NIE BYLO NAJLEPIEJ ALE O TYM JUZ DOSC. SPROBUJE TERAZ JAK NAJSZYBCIEJ ZAPOZNAC SIE Z NOWYMI INFO. I PRZECZYTAC CALE FORUM .POZDRAWIAM WSZYSTKICH BARDZO . MARO .
5.01.2008 23:43
Zjazdy Gdańszczan
1.Pierwszy odbył się 24-26 maja 2002 - zdjęcie.
2.Drugi Światowy Zjazd Gdańszczan
2-4 czerwca 2006 r.
Wzięli w nim udział m.in. następujące osoby o nazwiskach-
nas bardzo interesujących;
Może doczekamy się kontaktu z tymi osobami,
może do nas napiszą. Może w tych osobach
znajdziemy partnerów do prowadzenia prac
nad genealogią Rodu

A póki co ściągamy tutaj do nas Wołodźków i Wołodków........
telepatycznie…
8.01.2008 15:31
Napisała AGA zza Oceanu !
"Witam! Nazywam sie Agnieszka Wołodko, pochodzę z Gdańska a obecnie mieszkam w Stanach Zjednoczonych.
Jest tu już zarejestrowany mój wujek Ryszard więc będę się starała z nim wspólnymi silami odkopać moje korzenie.
Pozdrawiam."
AGNIESZKO!
Dobre wiatry Cię do nas przyganiają zza wielkich wód.. Bardzo się cieszę na Twój odzew.
Tutaj na Rodzinnym Forum zawsze na wieści od Ciebie będziemy czekali. Nie trać z nami kontaktu.
Wspieraj nas proszę w poszukiwaniu wspólnych korzeni i zasiądź z nami do budowy
Herbarza Rodu Wołodków.
Tobie zapewne łatwiej dokopać się do tamtejszych internetowych baz danych.
Jak trafisz w bazach na naszych, to proszę skanuj i podsyłaj Wujkowi Ryszardowi lub nam
dane. Wszystkie ale te najstarsze imigracyjne z lat 1800 wydatnie nam pomogą.
Załączone Noworoczne życzenia adresowane są też do Ciebie.
Dzięki. Pa. Pozdrawiamy
8.01.2008 22:29
Witam!

tak dostałem książkę (16zł) właśnie ją czytam. trochę nie ciekawa, ale jak coś znajdę to dam znać.
8.01.2008 22:31
hmmm.

mam rodzinę w gdańsku, ale nie ze strony wołodźko. muszę popytać
10.01.2008 11:33
W Republice Czeskiej – mamy swoich!
Romana i Monika Wolodkova,
Czeska Republika

"jeżdzimy do gdańska za tatą jest tu bardzo ładnie i podoba nam się poza nieprzyjemnymi korkami samochodowymi drogimi restauracjami i szpalerami banków.płacić można kartami” 2006-12-29

No proszę, może w/w osoby noszące nasze nazwiska odnajdą nasze Forum
I też włączą się w budowę herbarza
12.01.2008 00:20
maro jest jak najbardziej zainteresowany wszystkim tylko kiedy ja to wszystko przestudiuje jakto kiedy? jak najszybciej odpowiedział sobie sam i czyta dalej pozdrawiam maro
12.01.2008 15:02
TAK BYŁO!!! W LISTOPADZIE 2004 R.
o Janie Wołodźko z Pruszcza Gdańskiego.
„Wczoraj rodzina spod Mińska na Białorusi i całego Pomorza świętowała setne urodziny jubilata. Drugi raz, bo według stosowanego obecnie kalendarza gregoriańskiego pan Jan urodził się 7 listopada. Tymczasem Rosjanie wpisali w dokumenty datę z kalendarza juliańskiego-24 października.
W pamiętnikach przechowywanych przez córkę jubilata
spisane są doświadczenia obydwu wojen światowych, m.in. działalności w podziemiu i mordęgę 10-letniej pracy przy wyrębie drzew na Syberii oraz życia w komunistycznej Polsce.
Na setne urodziny zgromadzeni odśpiewali gromkie "200 lat". Pisemne gratulacje i życzenia przesłał premier Polski. Przybyli również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.
No ale cóż link dzisiaj się nie chce otworzyć i trudno to znaleźć w Internecie.

http://www.karta.org.pl/aw/Katalog_Zbio ... _tom_1.pdf
Zarejestrowane relacje i wywiady tematyczne i...
JAN WOŁODŹKO .. - ... Gdańsk
Przeżycia żołnierza Armii Krajowej po aresztowaniu przez Sowietów
podczas próby pozyskania pozwolenia na przesiedlenie z Pińska w 1945 r.
Łagier Suchobiezwodnoje
Prośba!!! Może ktoś z Rodziny udostępni nam zapis losów Jubilata.
Zapraszamy do redagowania Herbarza Rodów Wołodko i zachęcamy do umieszczenia
w DYNAMICZNYM osobistych i rodzinnych wspomnień fotografii i pamiątek
15.01.2008 21:18
przeczytałem, ufffff
strasznie nudna, na początku całkiem całkiem, ale później. Ale do rzeczy. Niestety temat rodziny Wołodźko jest poruszany pod koniec książki . Jednak jest on tylko "wzmiankowy", czyli Wańkowicz 2 razy napisał, iż Wańkowicze mieli coś wspólnego z rodzinami, ... , a między nimi byli również Wołodźkowie. Tylko tyle, a szkoda
pozdrawiam
15.01.2008 21:28
chciałem dodać, iż na stronie http://www.nasza-klasa.pl powstał profil: Ród Wołodźków
15.01.2008 21:33
właśnie ich tu wszystkich zaprosiłem - sorki
16.01.2008 15:18
No widzisz Krys, wiązałam z Czerwonym i …jakieś tam nadzieje
że Pan Wańkowicz opisuje tam m.in. jakie to były związki z rodem Wołodków czy Wołodźków.
A tu kolejny zawód jak z książką
"Na skraju imperium"…Jałowieckiego.
Książka sama w sobie, jest b. dobra i polecam.

Bardzo fajnie KRYS. Nie masz co przepraszać!
NASZA KLASA niech gromadzi
a NASZE FORUM niech łączy
WOŁODŹKÓW.
Dawaj więc ich tutaj. Niech podpowiadają nam,
niech działają, niech zbierają rodzinne fotografie Przodków,
niech razem z nami tworzą
dojścia do rodzinnych korzeni.
18.01.2008 18:52
Znałam Daniela Wołodźko
właściwie tylko z imienia i nazwiska.
A teraz Daniela wśród nas już nie ma.
To właśnie wywiad z Danielem Wołodźko
otwierał tu na Forum rodzinnym medialny cykl spotkań z ludźmi Rodziny.
To wielka strata i rozpacz.
Najbliższym Daniela składamy
kondolencje.

(Wróć, przeczytaj!)
Biogramy, wywiady, prasa o naszych !
.
20.02.2008 01:16
Do wszystkich !
Przekazuję informację, z prośbą o rozpropagowanie.
Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt z bliskimi pozwoliłby na uzyskanie takich informacji dot. poszkodowanego takich jak grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekłe typu cukrzyca itp., czy też alergia na rodzaje leków....
Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na pierwszym miejscu kontaktów osobę, która pomocna by była w chwili nieszczęścia, w nagłych wypadkach.

Międzynarodowy skrót do kontaktu z taką osobą to ICE =
(In Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku.
WZÓR ZAPISU W KOMÓRCE :
ICE SYN + 48 600 82 10 62
Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób:
ICE1, ICE2, ICE3, itd. Pomysł jest łatwy w realizacji, może być bardzo użyteczny.
Zrób to samo w komórce dziecka!

20.02.2008 11:12
Czolem wszystkim !!!
Na wstepie pozdrawiam serdecznie i duzo zdrowka.
Chcialbym troche pociagnac watek ktory wrzucil Kuba {woburnek} otoz zgadzam sie w 100% ze stwierdzeniem ze odwiedzana jest stronka rodziny przez wiele osob tylko nie wszyscy maja cos ciekawego do dodania. Wiem sam po sobie ze wyszukanie czegos nowego wymaga czasu, mozemy podac to co wiemy we wlasnej rodzinie, co uslyszelismy od starszych jednak z czasem zasob tej wiedzy konczy sie wtedy pozostaje internet. Wyszukiwanie wiadomosci w necie wymaga czasu o umiejetnosciach juz nie wspomne lecz ktoz przeskoczy w tym nasza WANKE. Zazdroszcze zapalu i konsekwencji, podziwjam wiedze i umiejetnosci w wyszukiwaniu ciekawostek.
Szczeze mowiac jeszcze nie przebrnalem do konca z calym materialem ktory jest do przejzenia.
Znam zalozenia istnienia stron genealogicznych i co jest glownym celem tego typu pomyslow ale na naszym forum chcialbym zaproponowac troche luzniejsza forme kontaktu. Moze poprostu podzielmy sie naszymi emocjami dnia codziennego a cos sie ruszy. Co na to forumowicze?
MARO z DOBREGO
22.02.2008 01:50
Ale kadzisz Maro
Staram się jak mogę, by Ci którzy nas odwiedzają nabrali do nas przyjaźni i zaufania
że tu na Forum zawsze "coś" jeśli nie ciekawego to...nowego.
A propos...może jakieś wspomnienia, może jakiś artykulik czy biogramik byście Panowie
umieścili w CZYTELNI.
Spotkanie rodzinne tuż, tuż i rodzinne świętowanie też...będzie może ku temu okazja
by coś napisać! No i te obiecywanki ...i z drzewem i z fotkami może będzie czas zrealizować
Pozdrawiam
25.02.2008 23:39
Jest to strona do kontaktów
wszystkich Wołodkow i Wołodźków, to prawda i
Inni ,widzę to bardzo szanują, ale
my sami (mając takie "cudo" nic nie robimy ,by się tutaj coś więcej działo poza dokładanymi
przeze mnie czasem lepszymi czasem gorszymi linkami, ciekawostkami czy podpowiedziami.
Ludzie....
Zadbajmy wszyscy o to by coś się jeszcze fajniejszego tutaj na Forum zadziało .
Każdy ma przecież jakiś pomysł ??? jakąś formułę.!!!
Tak myślę.
Nie bójcie się pisania, bo czasem odnosi się takie wrażenie
26.02.2008 14:37
A bywam bywam i to ostatnio czesto ale ostatnio było troche w rodzinie smutno i brak było motywacji na rozmowy. Co do zdjec i drzewa juz juz niedługo zawsze cos stanie na drodze jak nie brak czasu to gotowki i tak wkoło.
Duzo mam jeszcze materiału do przejzenia z adresów ktore co raz podzuca Wanka a jest tych wiadomosci cała masa jak dotad jednak nic nie wyszperałem ani w białorusi ani litwie moze w koncu cos sie da polaczyc . Pozdrawiam MARO
29.02.2008 00:30
JUREK NAPISAŁ W UBIEGŁYM ROKU
"Pragnę poinformować, że Wasze dane na temat osób noszących nazwisko Wołodko wywodzących się z Komarówki Podlaskiej są więcej niż szczątkowe. Obecnie mieszka tam blisko 10 rodzin noszących nasze nazwisko, z czego większość nie jest ze sobą blisko spokrewniona. W latach 60/70 mieszkało tam 17 rodzin noszących nazwisko Wołodko.
Jeżeli to was interesuje, to mogę spróbować kilka gałęzi zawierających co najmniej trzy pokolenia rozpisać.
Pozdrawiam
Jerzy Wołodko"

JURKU -TO BYłA SZOKUĄCA INFORMACJA

Jureczku gdzie jesteś??.
Zasil nasze Forum swoim udziałem. Z niecierpliwością oczekujemy na Twoje deklaracje
dot. rodzin Wołodków z Komarówki

POZDRAWIAMY CIEBIE!
Strona z 7 Następna >