Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Drzewko: Wołodko Boleslawa z Litwy

3.08.2009 11:33
Drzewko Wołodków rodem z Litwy
1.Bolesław Wołodko i Eleonora Wołodko z d. Błodkowska
1.1. Anna Wołodko + Władysław Komar
1.1.1. Teresa Wołodko + (?) Rdes
1.1.1.1. Aleksandra Wołodko + (?) Sowiński
1.1.1.1.1. Ewa Wołodko + (?) Rodowański
1.2. Witold Wołodko ur. 1906 w Bikiny zm. w 1999 r w Iławie + Honorata z d. Jaczun ur. 1904 w Żukańce zm. 1985 r w Ostródzie
1.2.1. Teresa Wołodko
1.2.2. Wanda Wołodko
1.3. Antoni Wołodko
1.4. Klemens Wołodko
1.5. Jan Wołodko żona Bronisława Wołodko
1.6. Alfons Wołodko
1.7. Zofia Wołodko po mężu Tomaszewska (mieli czworo dzieci):
1.7.1. Antoni ,
1.7.2. Janina,
1.7.3. Stanisław,
1.7.4. Helena.

) BRAWO
Jeśli ktoś może pomóc w dopisaniu wiedzy o w/w lub o potomnych - bardzo prosimy

Odpowiedzi (15)

20.08.2010 23:56
Chociaż nie jest to informacja związana bezpośrednio z wymienionymi powyżej, ale ślub Anny Wołodko i Władysława Komar nie był jedynym między członkami rodzin o tym nazwisku. W podobnym czasie Józef Wołodko wziął za żonę Weronikę Komar

Pozdrawiam serdecznie
9.09.2010 11:36
Witaj
Fajnie że poruszasz temat Wołodków...
....który w ostatnim czasie jakoś bym powiedziała przysnął wakacyjnie
Może, uda nam się wspólnymi siłami wywołać Ewę ...zainteresowaną jakiś czas temu swoim rodowodem
myślę...że ciekawych wiadomości ...w tym temacie
no i zbiorów zdjęć będzie a będzie.
Pozdrawiam i Ciebie i
tych potomków z tego nazwiska którzy tu się zjawią i...dopiszą
to czego nie wiemy jeszcze

9.02.2012 21:29
Od jakiegoś czasu przywołuję do nas właścicielkę tego drzewka Wołodków
i
może teraz jest okazja żeby kogoś tutaj przyciągnąć
i by zechciał nie tylko oglądnąć album z Cmentarza w Sużanach Sužionys na Litwie
na którym to jest grób Bolesława Wołodko 1875-1954
ale do utworzonego drzewka dodać daty i miejscowości
może jakies stare foty Przodkow i foty grobów

http://www.genealogia.okiem.pl/foto2/th ... 358&page=4
Pozdrawiam
6.03.2012 13:06
U w a g a!
Dotyczy drzewa Bolesława Wołodkoi Eleonory Błodkowskiej
Wywołuje od dawna " erado "
Ponawiam prośbę o kontakt
Do Pani !!! Ewo bowiem bezpośrednio adresowane jest poniższe zapytanie
    „jestem synem Antoniego Tomaszewskiego,którego ojcem był Wincenty Tomaszewski .
    Siostrą mojego ojca była Janina Tomaszewska a bratem Stanisław Tomaszewski.
    Mój ojciec miał jeszcze jedną siostrę Irenę ale nie Helenę.
    Mam jeszcze jedną wątpliwość :
    żoną mojego dziadka Wincentego Tomaszewskiego była Józefa córka Stanisława.
    Miejscem zamieszkania była miejscowość Parczewo koło Wilna .
    Jeżeli posiadacie Państwo wiedzę,która mnie interesuje to proszę o kontakt i informacje cenowe .
    Pozdrawiam ergo93[wtymmiejscumałpka]interia.pl Roman T
"
Do P Romana
Dziękuję za korespondencję
Tutaj w" kawiarence"
- spotykają się tylko chętni dociekań genealogicznych (czyli czekać należy cierpliwie ,aż ktoś zainteresowany
*zareaguje!!!
*dopisze !! historię !)
- pracują zaś tutaj - zachęcając do tych działań - wolontariusze
Przy tej okazji
bardzo, bardzo proszę o dostarczenie nam wiedzy dodatkowej o znanych Panu członkach drzewa Bolesława
Daty, miejscowości! może fotografie, dokumenty i jeszcze i jeszcze ...coś.
Jak Pan widzi odnajdują się poszukujący "głodni" tej wiedzy. Z góry dziękuję za współpracę w tym temacie
Inne możliwości z których może zechce Pan skorzystać to:
- założenia odpłatnej kwerendy - proszę skontaktować się z Adminem http://www.genealogia.okiem.pl/kontakt.htm
- albo też ogłosić i wycenić swoje genealogiczne potrzeby w dziale "giełda " http://genealogia.okiem.pl/forum/viewforum.php?f=160
Kłaniam się
14.03.2012 06:37
Drzewko Boleslawa Wołodko !!!
Wciąż oczekujemy na kontakt z
- osobami budującymi drzewo Boleslawa Wołodko
i zainteresowanymi jego budową
Tylko w taki sposob możemy korygować zebrane dane
I ponieważ napłynęły nowe informacje podjełam próbę by te dane ze sobą połączyć
Może coś wyjaśnią, może zasieją wątpliwości , może ktoś znowu w tym drzewie dostrzeże swoich
a może wniesie korektę
wg stanu na teraz (III.2012 r) Drzewo Bolesława Wołodko mogło by wyglądać tak:

Drzewko Wołodków rodem z Litwy

1.Bolesław Wołodko i Eleonora Wołodko z d. Błodkowska
1.1. Anna Wołodko + Władysław Komar
1.1.1. Teresa Wołodko + (?) Rdes
1.1.1.1. Aleksandra Wołodko + (?) Sowiński
1.1.1.1.1. Ewa Wołodko + (?) Rodowański
1.2. Witold Wołodko ur. 1906 w Bityna zm. w 1999 r w Iławie + Honorata z d. Jaczun ur. 1904 w Żukańce zm. 1985 r w Ostródzie
1.2.1. Teresa Wołodko
1.2.2. Wanda Wołodko
1.3. Antoni Wołodko
1.4. Klemens Wołodko
1.5. Jan Wołodko żona Bronisława Wołodko
1.6. Alfons Wołodko
1.7. Stanisław Wołodko
1.7.1. Józefa Wołodko + Wincenty Tomaszewski zam. Parczewo koło Wilna
1.7.2. Antoni
1.7.2.1. Roman
1.7.3. Janina,
1.7.4. Stanisław,
1.7.5. Irena.

Prosimy o dosylanie informacji poszerzających wiedzę o Przodkach np.
miejsca zamieszkania, daty, miejsca pochowków
Pozdrawiam
22.01.2014 01:03
Witam.

Jestem córką Wandy z d. Wołodko. Poniżej wrzucam dodane uwagi. Wysłałam je już na adres okiem@wp.pl Odnośnie rodziny Tomaszewskich mam takie same informacje jak te zamieszczone poniżej. Skarbnicą wiedzy na temat rodziny jest moja ciocia - Teresa Wołodko, także mogę dopytać się o przodków jeśli macie jakieś pytania.
Mnie natomiast interesuje dokładna data i miejsce urodzin Bolesława Wołodko i jego żony - mojej prababci. Dlaczego nie mają wspólnego grobu? Może ktoś coś wie? Albo też ktoś coś wie o rodzicach Bolesława.

Pozdrawiam
Renata

1. Bolesław Wołodko + Eleonora Błodkowska
1.1. Anna Wołodko + Władysław Komar
1.1.1. Teresa Wołodko + (?) Rdes
1.1.1.1. Aleksandra Wołodko + (?) Sowiński
1.1.1.1.1. Ewa Wołodko + (?) Rodowański (mail)
1.2. Witold Wołodko ur. 1906 w Bityna w pow. wileńskim- zm. 1999 Iława + Honorata Jaczun ur. 1904 Żukańce- zm. 1985 Ostróda
1.2.1. Teresa Wołodko ur. 1944 Żukańce+ ??
1.2.1.1. Jolanta Wołodko ur. 1966 Iława + Klimczuk
1.2.1.1.1. Małgorzata Klimczuk
1.2.2. Wanda Wołodko ur. 1942 Żukańce + Tadeusz Jastrzębski ur.1940 Grycki zm. 2010 Ostróda
1.2.2.1. Leszek Jastrzębski
1.2.2.2. Renata Jastrzębska
1.3. Antoni Wołodko + Jadwiga Wąsowicz
1.3.1. Ryszard Wołodko
1.4. Klemens Wołodko
1.5. Jan Wołodko + Bronisława
1.6. Alfons Wołodko
1.7. Zofia Wołodko + Tomaszewski
1.7.1. Antoni Tomaszewski
1.7.2. Janina Tomaszewska
1.7.3. Stanisław Tomaszewski
1.7.4. Helena Tomaszewska
24.01.2014 13:47
Witam bardzo serdecznie i pozdrawiam.
Ogromnie się cieszę że" wróciło " zainteresowanie genealogią Wołodków w Twojej Rodzinie .

Zauważyłam że w genealogiach Wołodków istnieje tendencja do powtarzania się imion.
Właśnie informacje dot. dat urodzenia, wpisywania imion rodziców i miejsc urodzenia i pochówku
(także w odniesieniu do małżonków) budzą zainteresowanie poszukujących.
Kolejny wpis i zainteresowanie MOŻE wreszcie !!! spowoduje aktywność wśród odwiedzających naszą " Kawiarenkę W"

Proszę wypytywać Ciocię Teresę m.in. o to:
czy wiadomo było w rodzinie że gałąź Bolesława Wołodko legitymowała się herbem i ...jakim
czy posiadali majątki (gdzie i jakie)
Proszę o wpisywanie tutaj wszystkich danych pozyskanych od Cioci Teresy.
Nigdy nie wiadomo co innych zainteresuje w doszukiwaniu się powiązań genealogicznych.
Przedziały czasowe są ważne. Ważne są fotografie najstarszych osób i ważne są fotografie grobów
Czasy były takie, że Wołodkowie ( i chyba nie tylko Oni ) przemieszczali się szukając bezpieczeństwa i łatwiejszego Życia.
Proszę o aktywność
Pozdrawiam
26.01.2014 21:58
Witam.

Moja droga ciocia dysponuje pamięcią tylko swoich czasów . Nic nie wiadomo o majątkach, czy herbie. Wołodkowie żyli raczej skromnie.
Gdy zaczęłam szperać, okazało się, że miejscowość urodzin dzieci Bolesława nosi miano Bityna, nie Bikiny. W 1880 miała 48 dusz, jak podaje SGKP, z tego co najmniej 9 duszyczek to Wołodkowie. Mój dziadek chodził w konkury na piechotę do sąsiadujących Żukaniec.
Jadwiga i Antoni Wołodko nie żyją od 80-tych lat. Nie pamiętam w tej chwili dokładnych dat. Jak będę na cmentarzu, zanotuję.
Któryś z braci, Klemens lub Alfons, jeszcze przed przesiedleniem, wyszedł z domu i zaginął. Dzisiaj zdarzają się takie przypadki, a wtedy czasy były zdecydowanie bardziej burzliwe.

Bardziej jednak interesują mnie losy Bolesława i Eleonory. Brakuje żyjących, którzy mogliby rzucić światło na ich losy. Jeśli chcielibyśmy się czegoś dowiedzieć, nie obędzie się bez szperania w dawnych aktach. Chyba, że ktoś udostępni w sieci dokumenty, które nas zainteresują. Mi osobiście nie udało się nic znaleźć. Oczywiście na ziemiach niemenczyckich było mnóstwo Wołodków, niestety nie znalazłam żadnego wspólnego mianownika z Bolesławem, Eleonorą i ich dziećmi. Może ktoś dysponuje linkami stron z archiwami dotyczącymi Wołodków?

Pozdrawiam
27.01.2014 15:13
W i t a j !
Tutaj
viewtopic.php?f=18&t=11340
http://www.genealogia.okiem.pl/foto2/di ... play_media

pojawia się Bolesław - to już wiesz

Czy nie widzisz jakichś powiązań?

Nie dziw się że poruszyłam temat majętności czy herbów.Takie były czasy jak to wiesz ( a po rozbiorach i powstaniach w szczegółności )
że albo z wyboru albo z konieczności Przodkowie musieli zapomnieć ;/ o tym co posiadali i czym się legitymowali i...i…. w bardzo wielu przypadkach dopiero teraz potomkowie poszukujący swoich korzeni odsłaniają te fakty. Może się zdarzyć, że tak jest z Przodkami
Twojego Bolesława.
Bądź cierpliwą...
Na pewno przeglądasz akta metrykalne
http://193.219.81.76/~baris/Faksimiles.html
http://www.epaveldas.lt/paieska?col=277 ... 10SNAPSHOT

To wciąż cenne adresy, u nas w GP także podawane
Bardzo też proszę jeśli masz możliwości zrób na swoim cmentarzu zdjęcia grobów– wstawimy je w „bazie zdjęć”
wielu osobom właśnie zdjęcia grobów, są wsparciem, chociaż nie zawsze się do tego przyznają.
Miejscowość poprawiłam
Pozdrawiam
27.01.2014 21:33
To zupełnie inny Bolesław Wołodko . Należy pamiętać, że gmina Niemenczyn obfitowała w Wołodków. Pamiętajmy, że bywało i tak, że nadawano chłopom szlacheckie nazwiska.
Absolutnie nie zdziwiłam się pytaniu o herb, jednak jak pisałam, nic nie wiadomo na ten temat.

Przyznam, że moja przygoda z siecią nie przyniosła żadnych efektów. Przetrząsnęłam mnóstwo stron. Nie wiem, może źle szukam. Na początek chcę znaleźć akt urodzenia Bolesława, poznać jego rodziców, by ruszyć w dalszą wyprawę, jaką byłoby poznanie jego rodzeństwa. Na pewno nie był jedynakiem.
Nie wiem czym jest Baris. Natomiast biblioteka kresowa jest dla mnie niedostępna. Instalowałam wtyczki, programy do formatu djvu, próbowałam korzystać z innych przeglądarek. Otwiera mi puste kartki.

Pozdrawiam.
28.01.2014 02:04
Witaj!

Zadziwiające że nie możesz korzystać z udostępnionych ksiąg online
Jakiś sposób trzeba znaleźć !!!
Może spróbuj otwierać bezpośrednio z zamieszczonych u nas linków - pod tym adresem
viewtopic.php?f=158&t=18796&p=39756&hilit=Metryki+litewskie#p39756

Baris:
Akta parafialne
http://193.219.81.76/~baris/Faksimiles.html

Może ktoś z bywających tutaj przegląda księgi litewskie i wspomoże.
Od lat rozgrzewam do zainteresowania się budową drzewek Wołodków , na początku się nawet trochę udawało
i myślałam że wspólnymi siłami będzie łatwiej, ale w ostatnim czasie coś się zaczopowało .
Może teraz Twoja korespondencja innych tutaj przywoła .
Przy przeglądaniu ksiąg będę miała Twojego Bolesława na uwadze .

Polecam zaglądnąć do linków tu wstawionych- może coś zainteresuje
viewforum.php?f=64
viewtopic.php?f=64&t=1091

Pozdrawiam Ciocię Twoją też
28.01.2014 21:24
W 1894 r. w Niemenczynie odbył się ślub Józefa Wołodko (matka z d. Ingielewicz) z Adelą Ingielewicz (matka z d. Barzda)

W 1895 r. w Niemenczynie odbył się ślub Jana Wołodko (matka z d. Burzyński) z Salomeą Tomaszewski

W 1896 r. w Niemenczynie odbył się ślub Tomasz Wołodko (matka z d. Maciulewicz) z Zofią Łukaszewicz

źródło:
http://www.geneteka.genealodzy.pl/index ... t&lang=pol

Czy ktoś odnajduje w nich swoich przodków i wie coś o ich przodkach i potomstwie?
28.01.2014 22:31
Kilka aktów urodzin z Korkożyszek po mieczu i kądzieli. Może ktoś znajdzie tu swoich przodków.

1. Benedykt Ingielewicz + Rozalia Wołodko
1.1. Elżbieta ur. 1860 r.
1.2. Helena ur. 1866 r.

1. Antoni Wołodko + Rozalia Burzyński
1.1. Ignacy 1861 r.
1.2. Adam 1862 r.
1.3. Marianna 1864 r.
Czy Jan Wołodko, który wziął ślub Salomeą Tomaszewski w 1895 r. był synem Antoniego i Rozali? (info w wątku śluby gm. Niemenczyn).

1. Wincenty Maculewicz (Maciulewicz) + Marianna (Marcjanna) Wołodko
1.1. Józef 1851 r.
1.2. Daniel 1853 r.
1.3. Aniela 1885 r.
1.4. Emilia 1857 r.
1.5. Marcin 1860 r.
1.6. Karol 1861 r.
1.7. Cecylia 1863 r.
1.8. Wincenty 1864 r.

1. Tomasz Wołodko + Aniela Tomaszewicz
1.1. Julia 1851 r.
1.2. Tomasz 1853 r.
1.3. Apolonia 1858 r.

źródło:
http://www.geneteka.genealodzy.pl/index ... =gt&exac=1
29.01.2014 18:03
Już znalazłam sposób Dziękuję za wszystkie wskazówki.
Z chęcią przekażę pozdrowienia dla cioci, tylko musiałabym wiedzieć od kogo?

Dane dotyczące ślubów i urodzin Wołodków niekoniecznie dotyczą Bolesława. Może te dwa posty należałoby umieścić jakoś oddzielnie, jako nieprzyporządkowane (np. skrawki drzewek Wołodków), by każdy odwiedzający forum mógł na nie trafić od razu i być może coś wnieść w zapis tych drzewek.

Na forum jest zdecydowanie mały ruch. Potrzebuję wskazówek i dlatego tutaj zadam pytanie.
Znalazłam 9 aktów ślubu Wołodków. Nie umiem jednak ich odczytać. Chodzi mi o schemat zapisu. Są 3 rubryki opisowe. Zdaje się, że w drugiej z nich, na samym początku, jest zapisane imię i nazwisko mężczyzny, której akt dotyczy, a w trzeciej współmałżonki. Nie wiem czy się mylę, czy nie, a wolałabym mieć pewność.

Szukam też aktów metrykalnych z wioski Sużany. Jakie są ich losy? Nigdzie się na nie nie natknęłam. Zostały zniszczone, czy może są w Wilnie? Tam właśnie, w Sużanach, (wg cioci) miał się odbyć ślub Witolda i Honoraty. Księgi urodzin z Niemenczyna i Korkożyszek są kompletne, a nie znalazłam tam aktu urodzin dziadka. Brałam pod uwagę fakt, że daty urodzenia i zapisu aktu bywają różne. Stąd mój luźny wniosek, że być może wiele aktów rodziny Bolesława są właśnie w Sużanach. Dopytam się cioci, czy wie gdzie była ochrzczona. Zobaczę, czy się potwierdzi.

Serdeczne pozdrowienia.
30.01.2014 00:48
    Witam - Brawo Tyle danych wstawiłaś Fantastycznie .
    Może po Tobie pojawi się ktoś jeszcze z genealogicznych szperaczy..
    i może znajdzie inspiracje do swoich badań
Cieszę się że moje podpowiedzi - pomogły.
Pozdrawiam z sympatii. Nie, nie znamy się ,ale może nasi Przodkowie byli także krewnymi moimi.
Wstawione przez Ciebie posty można też wkleić w wątku " Do wszystkich Wołodków ....Nowe ! "
Nie szkodzi że się powtórzą, jak powiedziałaś i więcej osób zauważy..

Tak dobrze odczytujesz zapisy w Genetece. W kolejności jest to tak:
    Rok zawarcia związku małżeńskiego
    Nr aktu ślubu
    Imię i nazwisko pana młodego
    Nazwisko matki pana młodego
    Imie i nazwisko panny młodej
    Nazwisko matki panny młodej
    Miejscowość /parafia
Jeśli chodzi o Sużany - to niestety nie wiem co doradzić.
digitalizacją zajmują się wolontariusze - zwykle zainteresowani aktami z danej parafii
no i śledzić trzeba właśnie w Genetece. Zostaje naturalnie AH Wilno

Klaniam się