Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

MAJBRODZKI

21.03.2013 19:58
Witam, szukam jakichkolwiek informacji, związanych z nazwiskiem Majbrodzki. Dziadek urodził się prawdopodobnie w Winnicy (dzisiejsza Ukraina) 24 sierpnia 1894 roku. Wziął ślub z Jadwigą Pawłowską (ur. 1912 Czerce, pow. Jarosław) Nie jestem pewien, gdzie wzięli ślub. Pradziadkowie: Marian i Józefa zd. Gałęzowska. Rodzeństwo dziadka: Mieczysław, Jan (ur. 1903; pracował w radomskim Radoskórze, ppor. rez. WP), Aniela (Czachowska), Kazimiera, Wanda (Straszyńska). Będę wdzięczny za każdą podpowiedź, pomoc...

Odpowiedzi (1)

21.05.2017 23:46
Witamy!
Nazywam Maibrodskaya przez rodzinę legende moich przodków Polaków. Niestety, nie mamy żadnych dokumentów na poparcie tego. Wierzę, że moi przodkowie przeszedł wiele prób i pretesneniya w ZSRR oraz z powodu nacisków ze strony władz nie został napisany przez obywateli polskich w dokumentach.
Szukałam źródeł Maibrodskih polskich, ale nie mógł znaleźć. Wierzę, że jest to nasza rodzina Majbrodzki jak najbliżej mojego imienia.
Wszystko co wiem, to mój pradziadek Demian / Damian Maibrodsky (przypuszczalnie ur 1848-1870), Polak mieszkający w Kamieńcu Podolskim, obwód Chmielnicki, Ukraina, tam podobno urodził się mój dziadek Wasilij / Bazyli Maibrodsky (1898). Potem przeniósł się do Rosji (obecnie terytorium od dzisiejszego Kazachstanu), Nikolsk, obwód wschodniokazachstański, prawdopodobnie w 1906-1910 roku. Na Demian był inny syn Terence / Terencjusz (1888), który doroge z Ukrainy do Rosji / Kazachstan przebywał w Zlatoust, obwód czelabiński, Rosja. Dalsze kontakt z nim zaginął.
Jeśli ktoś ma informacje o naszych przodkach, proszę pisać. Chciałbym również, aby dowiedzieć się, co oznacza, że ​​nasze nazwisko.
O mnie: Mam na imię Wiktoria, urodziłem się w ZSRR na terytorium Kazachstanu sovremennogo. Teraz mieszkam w Anglii.
--
Hello!
My surname is Maibrodskaya, according to the family legend, my ancestors are Poles. Unfortunately, we do not have any documents confirming this. I believe that my ancestors went through many difficulties and oppression in the USSR. Perhaps, pressure from the authorities discouraged them to be written down as Polish citizens in the documents.
I've been looking for Maibrodsky/Maybrodki for a long time in some Polish sources, but I could not find any records. I believe that Majbrozki are our relatives, as the closest in spelling.
My great-great-grandfather Demian / Damian Maybrodsky (presumably born in 1848-1870), a Pole, resided in Kamianets-Podilskyi, obwód Chmielnicki, Ukraina, where my great-grandfather Vasily / Bazyli Maibrodsky (1898) was supposedly born. Then they moved to Russia (now it is the territory of modern Kazakhstan), Nikolsk, Obwód wschodniokazachstański, presumably in 1906-1910. Demian had another son, Terentjusz (1888), who on his way from Ukraine to Russia / Kazakhstan remained in the city of Złatoust, Obwód czelabiński, Rosja. Further contact with him was lost.
If someone has information about our ancestors, let me know please. Also I would like to know what our surname Majbrodzki means.
About myself: my name is Victoria, I was born in the USSR, in the territory of modern Kazakhstan. Now I live in England.
--
Здравствуйте!
Моя фамилия Майбродская, по семейной легендe мои предки поляки. К сожалению, у нас нет никаких документов подтверждающих это. Я полагаю, что мои предки прошли через многие испытания и претеснения в СССР и из-за давления со стороны властей не были записаны польскими подданными в документах.
Я долго искала Майбродских в Польских источниках, но не смогла найти. Я полагаю что Майбродзкий это наши родственники, как наиболее приближенное к моей фамилии.
Все что я знаю это мой прапрадед Демьян/Damian Майбродский (предположительно года рождения 1848-1870), поляк, проживал в Kamianets-Podilskyi, obwód Chmielnicki, Ukraina, там же предположительно родился мой прадед Василий/Bazyli Майбродский (1898). Потом они переехали в Россию (теперь это территория современного Казахстана), Nikolsk, Obwód wschodniokazachstański, предположительно в 1906-1910 году. У Демьяна был еще один сын Терентий/Terencjusz (1888), который по дoроге из Украины в Россию/Казахстан остался жить в городе Złatoust, Obwód czelabiński, Rosja. Далее контакт с ним был потерян.
Если у кого-нибудь есть сведения о наших предках, прошу, напишите. Также хотелось бы узнать что означает наша фамилия.
О себе: мое имя Виктория, я родилась в СССР, на территории современногo Казахстана. Сейчас проживаю в Англии.