Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Wołoszczuk oraz Rojan/Rossian. Kresy Wschodnie

10.08.2013 23:06
Witam serdeczenie

Poszukujemy rodziny z wojewódctwa Stanisławowskiego na dzisiejszej Ukrainie. Moja babcia, Zdzisława ur. Wołoszczuk (1937) i jej starsza siostra Stefania (1929) jako jedyne przeżły mord na ich rodzinie w roku 1944, miejscu Krzyworównia na dzisiejszej Ukrainie. Z ich pamięci i opowiadań wiemy iż ich ojciec Jósef Wołoszczuk (ok. 1902) pochodzil z położonego niedaleko Kosowa. W Krzyworówni zajmował się przedewszystkim kowalstwem. Mógł posiadać też małą stolarnie. Miał napewno dwóch braci, Antoniego i Stanisława.
Antoni Wołoszczuk po wojnie mieszkał ze swoją żona Stanisławą w Bytomiu. Stanisław Wołoszczuk zato wraz ze swoją żona i córką Maria w miejscowośi Pistyn lub Police na Ukrainie.
Nieznane jest dalsze rodzeństwo Jósefa Wołoszczuka, ojca mojej babci.
Jej matka nazywała się z domu Helena Rosjan lub Rossian/Rosian (ok.1905). Niestety tutaj też brakuje wielu imon i nazwisk. Wiadomo jednak że miała pięcioro braci, Władysława, Stanisława, Karola, Jósefa i Jana.
Mamy nadzieje uzyskania chociaż cząstki informacji. W najlepszym wypadku znalezienia dalszej rodziny Wołoszcuków z Krzyworówni.

Z góry dziękujemy.

Odpowiedzi (4)

11.08.2013 15:10
Witam

Rozumiem że Państwo poszukują informacji o rodzinie Wołoszczuk z Krzyworówni koło Kosowa. Proszę o kontakt na e-mail: prusyzachodnie@gmail.com

Pozdrawiam

Jerzy Tadeusz
12.03.2015 13:22
Szukam rodziny Wołoszczuk z okolic: Dzurków pow Kołomyja/Obertyn , Mała Kamionka/
6.09.2015 01:07
Witam wszystkich!
Moja babcia Rogalska Maria z Urbańskich ur. w Pistyniu, jej rodzice to: Urbański Rudolf ur.25.02.1880r. w Kosowie, z zawodu kowal, zm. 16.08.1966r. w Oleśnicy k. Wrocławia. Urbańska EMILIA z d. WOŁOSZCZUK ur. 13.03.1881r. w KOSOWIE, zm. 17.04.1964r. w Oleśnicy k. Wrocławia. Rodzice Emili to: JÓZEF WOŁOSZCZUK i PAULINA (brak danych). Może to się przyda, chociaż WOŁOSZCZUKÓW w tamtych stronach było dużo. Pozdrawia Zdzisław Mikołaj Rogalski.
21.04.2018 03:55
@kosno,
Moja babcia-Anna ur. się w Dżurkowie bodajże w 1922 roku, jej mama- Marcelina. Miała dwóch braci.