Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Węgłowscy z Wołynia

24.10.2013 00:11
Poszukuję informacji o rodzinie Węgłowskich, która po powstaniu styczniowym przeniosła się z okolic Żytomierza (miejscowość Owrucz) w okolice Rudni Bobrowskiej. Do rodziny należeli:
Alfred Węgłowski ur.1922 w Pracukach syn Kazimierza (1883-1925?) i Olimpii z domu Osieńkowskiej(1895-1982) wnuk Franciszka (zm.1918) i Franciszki z domu Kuriata na tym etapie brakuje mi pokolenia lub dwóch aby połączyć z pozostałą częścią drzewa genealogicżnego od Macieja (Mateusza) Węgłowskiego (1711-1761) i Zofii z domu Misiun.
Wszelkie informacje będą dla mnie niezmiernie cenne.
Pozdrawiam
Kasha

Odpowiedzi (14)

9.04.2014 16:40
Witam. Przez przypadek natrafiłem na twój post o rodzinie Węgłowskich. Sam poszukuję informacji o tej gałęzi rodziny tylko mam mało informacji. Wiem tylko że moi przodkowie mieszkali we wsi Słoweczno w powiecie owruckim. Wśród imion przewijają się Romuald Węgłowski(1876-1935) i Bolesław Węgłowski(1884-1927). Czy słyszałaś o kimś takim
pozdrawiam, Aleksander Węgłowski
9.04.2014 21:28
Witam,

Jeśli jakimś cudem Wasze poszukiwania Węgłowskich dotarły w okolice Radomia to proszę dać znać. Stamtąd pochodzi moja wiele razy pra babcia Franciszka Węgłowska ur.1843
10.04.2014 17:11
Witam
Niestety o żadnych krewnych z Radomia mi nie wiadomo. Mój pradziadek Bolesław po studiach został lekarzem wojskowym i przeniósł się do Warszawy. Największy kłopot mam z tym, że nie wiem o nikim z tej linii urodzonym przed 1850.
pozdrawiam, Alekweg
12.05.2014 19:01
Panie Aleksandrze,
Posiadam list,który mój dziadek otrzymał od Jana Węgłowskiego,a który to list napisany został przez Romualda Węgłowskiego.W liście tym opisana jest linia Węgłowskich z braćmi Bolesławem i Romualdem synami Ludomira. Romuald nie miał syna tylko córkę.Bolesław miał 2 synów: Romualda i Stanisława. Stanisław zamieszkał w Warszawie a Romuald (wnioskując z nagłówka listu) w Sarbiewie. Czy to mogą być "Pana" Węgłowscy?

Pozdrawiam
Kasia
12.05.2014 19:10
Pani Magdo,
Czy Franciszka z Pani rodziny była "z domu" Węgłowska.
Mój dziadek Alfred uczył się przed wojną w szkole w Radomiu. Jeździł tam do rodzin,której niestety nie udało mi się jeszcze ustalić, a na wakacje wracał na Wołyń.

Pozdrawiam
Kasia
12.05.2014 23:25
Pani Kasiu,
Tak, moja pra-pra była z domu Węgłowska.
Franciszka Węgłowska urodzona 28.04.1843 w Wygodzie (parafia Sienno), córka Jakuba Węgłowskiego urodzonego około 1794 (syn Antoniego Węgłowskiego i Marianny nazwisko nieznane) i Agaty Gawlikowskiej urodzonej około 1802 roku. Oprócz Franciszki, Jakub i Agata mieli jeszcze 6 dzieci: Mateusza, Macieja, Katarzynę Małek, Agnieszkę Przydatek, Annę, Wojciecha i Wiktorię Lenart.
Franciszka poślubiła Ludwika Nowakowskiego. Mieli przynajmniej 7 dzieci.
22.05.2014 19:03
Pani Kasiu
Ale niespodzianka . Tak, to są "moi" Węgłowscy. Jestem w wnukiem Stanisława Węgłowskiego. Niestety umarł w 1997, gdy miałem 2 lata. Nie zdążyłem się niczego dowiedzieć o rodzinie, a ojciec sam też niewiele wie. Robię drzewo genealogiczne mojej rodziny, dlatego wszystkie informację sa na wagę złota. Czy w liście do Pani dziadka mowa jest o przodkach Ludomira lub o jego żonie?
pozdrawiam
Aleksander
22.05.2014 21:01
Panie Aleksandrze,
Cieszę się,że mogę pomóc
Niestety w liście nie wspomniano o żonie Ludomira (ur około 1850 - zm około 1930).
Z listu,który napisał w 1984r wynika,że Romuald bardzo interesował się historią rodziny,więc może od tego czasu udało się mu coś więcej ustalić.
Wspomina,że posiada dokument z 1803 roku opisujący kilka pokoleń Węgłowskich jednak brakuje mu dwóch pokoleń przed Ludomirem,żeby obie linie połączyć. Proszę dać znać jeżeli interesują Pana szczegóły.
Moja linia ponoć też pochodzi od opisanej przez Romualda w liście i też brakuje mi pokolenia lub dwóch żeby wszystko połączyć i udowodnić. Kto wie ,może mamy wspólnego przodka

Pozdrawiam
Kasia
22.05.2014 22:00
Pani Kasiu
Niestety rok po napisaniu listu, w 1985 roku, Romuald umarł i w zasadzie sam rozpocząłem poszukiwania od początku. Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Jak mogę sie z Panią skontaktować poza tym forum ? Ze swojej strony podaje mail alekweg @ gmail. com. Ciekawy jestem kim był Jan Węgłowski w imieniu którego pisał mój stryj Romuld
Olek
27.05.2014 12:36
...Bolesław miał 2 synów: Romualda i Stanisława. Stanisław zamieszkał w Warszawie a Romuald (wnioskując z nagłówka listu) w Sarbiewie. Czy to mogą być "Pana" Węgłowscy?


Powązki kw. 162-6-28,29
W grobowcu Bielińskich spoczywają:
Stanisław Węgłowski, ur 1868 r., zm. 7 kwietnia 1943 r.
Władysław Węgłowski, lat 44, zm. 25 listopada 1912 r.
Sabina Węgłowska, lat 78, zm. 11 maja 1958 r.
Henryka Puszczyk z d. Węgłowska, lat 68, zm 24 września 1991 r.

Wniosek, że Węgłowscy i Bielińscy mogą być rodziną
http://cmentarze.um.warszawa.pl/ShowIma ... d1b8b4.jpg
9.06.2014 20:00
Panie Aleksandrze,

Jakiś czas temu wysłałam Panu maila.Mam nadzieje, ze dotarł.

Pozdrawiam
Kasia
12.09.2017 18:19
Witam.

W mojej rodzinie jeśli chodzi o przodków pojawia się nazwisko Węgłowska Anna, nie mam o niej info ale wiem że wyszła za mąż za dziadka mojego pradziadka Franciszka Żygadło.

Czy to imię coś niektórym mówi? dodam iż w wykazach ksiąg parafialnych księdza Żurka widnieje takie nazwisko jako żona pra....dziadka.

Pozdrawiam
2.07.2022 15:42
Witam serdecznie!

Odświeżam temat Węgłowskich.

Poszukuję informacji o Tomaszu Węgłowskim jednym z braci Ludomira i Jakuba- synów Antoniego. W pamiętniku mojego dziadka jest wzmianka iż rozmawiał z Janem Węgłowskim i doszli do wniosku, że mieli wspólnych pradziadów.

Dziękuję za wszelkie informacje.

Grzegorz
3.12.2023 18:42
Witam
w drzewie mam Jana Węgłowskiego syna (imie nie znane) Węgłowskiego który ok 1848/49 przyjechał z poznańskiego do Ozorowa par. Żeliszew. Rodzeństwo Jana to Łukasz, Jakub i Marianna.

Pozdrawiam