Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Brześć i okolice - Księgi Metrykalne

13.03.2014 00:00
Potrzebuję informację gdzie znajdują się księgi metrykalne z Brześcia i okolic, obecnie Białoruś, z okresu międzywojennego. Potrzebne dane dotyczą Leokadii Bireta, córki Czesława i Pauliny, urodzonej około roku 1936, prawdopodobnie w Brześciu.

Odpowiedzi (10)

15.03.2014 19:57
Witam

Księgi metrykalne z Brześcia znajdują się w kilku miejscach: NIAB w Grodnie ( starsze niż 1883 r. ), NIAB w Mińsku ( 1883-1914 ) , RAGS i ZAGS w Brześciu ( 1915-1939 ).

Pozdrawiam

J. Tadeusz
tade.pod.je@wp.pl
16.03.2014 02:02
Dziękuję Tadeusz. Potrzebuję pełną nazwę ZAGS w Brześciu.
Pozdrawiam
25.05.2015 08:39
To jest pełna nazwa archiwum zagsa adres plac swoboda 18 tel. 37529211738. Byłam kilka dni temu od razu mówię że pani tak przyjemna że brak słów ja potrzebowałam akt urodzenia mojego dziadka który urodził się w 1938 roku w Brześciu i aby go dostać to muszę akt mojego urodzeni, akt ślubu, akt śmierci dziadka, że to był ojciec mojego ojca to akt jego urodzenia paszport i wszystko na rosyjski przez tłumacza przysięgłego i z tym pojechać do nich z powrotem to może pani w archiwum będzie miała dobry humor i mi wyda ale tego nie wiem bo jeszcze nie jeździłam .
28.05.2015 17:06
Witajcie.
Również potrzebuję skorzystać z usług archiwum w Grodnie. Tylko mnie interesuje rok 1848 . Mam dokładną datę urodzenia. Może jest ktoś kto odpłatnie pozyska dla mnie ten akt ?
Pozdrawiam,Ula
29.05.2015 09:08
W niektórych parafiach w Polsce przechowują Księgi Metrykalne np.w Drohiczynie mają akty metrykalne z jednej parafii z Brześcia ale akurat tam nie było aktu mojego dziadka.Na stronie szukajwarchiwach.pl sa adresy radze jeszcze tam poszukać.
21.07.2015 13:00
Szanowni Państwo.

Piszcie konkretnie o jakie osoby chodzi, miejscowości i o jakie lata chodzi. Wiele materiałów jest porozrzucanych, do niektórych można dotrzeć. Trzeba po prostu napisać konkretnie. Wtedy łatwiej.

Pozdrawiam serdecznie.
27.07.2015 20:48
Witam.
Zależy mi na odnalezieniu informacji o moim dziadku Bolesławie Tchórzewskim urodzonym w Brześciu w 1923r, a także jego rodzicach - Władysław i Bronisława z d. Rodziewicz - obje na pewno urodzili się przed 1900 rokiem. Czy jest w ogóle jakakolwiek szansa, żeby informacje otrzymać w sposób korespondencyjny? Jeżeli tak, w jakiej formie należy skierować podanie i jakie dokumenty załączyć? Czy niezbędne jest tłumaczenie przysięgłe?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.

Pozdrawiam,
Ula Tchórzewska
21.05.2016 15:39
Witam,

szukam informacji o mojej babci, Zofii po mężu Dzięcioł ur. 26.07.1907, urodzonej prawdopodobniej w Brześciu tak jak mój tata Romuald Dzięcioł, niestety jeszcze nie dotarłam do nazwiska panieńskiego babci (kojarzę coś z Zelman).

dziękuję
Anna Dzięcioł
18.02.2017 22:13
Kłaniam się wszystkim, jestem na tym forum nowa i potrzebuję pomocy lub podpowiedzi, gdzie szukać akt.
Nie skłamałam ani o ciut, że szukam aktu urodzenia od 15 lat
Dziadek mojego męża Kamiński Michał syn Stanisława brał ślub w Brześciu nad Bugiem w styczniu 1909 roku mając 21 lat, czyli urodzony w Brześciu w 1888 rok, proszę mi podpowiedzieć, gdzie mogę znaleźć jego akt urodzenia.
Dziękuję za każdą podpowiedz.
Gosia
19.02.2017 10:40
Proszę o pomoc , gdzie mogę uzyskać metrykę, odpis urodzenia dziadka Michała Kamińskiego ur. w Brześciu nad Bugiem. Michał ślub brał w Brześciu w 1909 roku i pisze, że to mieszkaniec Brześcia w wieku 21 lat. Był synem prawdopodobnie Stanisława. Gdzie mogę znaleźć księgi urodzeń z 1888 roku z Brześcia?
Małgorzata