Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Metryki z kościoła w Teolinie (Sopoćkinie)

23.10.2014 17:08
Poszukuję metryk z kościoła w Sopoćkinie - Teolin. Próbowałem w różnych miejscach - w Łomży, Grodnie, Suwałkach, Białymstoku, Mińsku, Wilnie. Bez rezultatów. Tak, jakby "wyparowały" i nikt nic nie wie. W Grodnie znalazłem metryki moich dziadka i pradziadka, dowiedziałem się, jak miał na imię prapradziadek. Mieszkali najpierw w Hlebowiczach (Indurska parafia), potem przejechali do majątku Trzeciaki (parafia w Wielkich Eysymontach). A Sopoćkinie - zero rezultatów. Dlaczego szukam śladów w tej parafii? Otóż w Sopoćkiniach urodził się nasz znajomy, mieszkający w Anglii jeden z ostatnich lotników polskich, Mieczysław Frąckiewicz, plutonowy radionawigator w 304 Dywizjonie bombowym Ziemi Śląskiej. W 1940 wywieziony na Syberię. urodził się w listopadzie 1919 roku. I człowiek nie ma żadnych papierów - o sobie, ani o ojcu, Janie Frąckiewiczu (zmarł, gdy Mieczysław był małym dzieckiem), ani o swej mamie, Stefanii z domu Korybut-Orłowskiej. Wyszła po śmierci męża za miejscowego - Bronisława Syrycę. Po wojnie wyjechali do Polski. Nie wiadomo, gdzie. Byłem w Sopoćkiniach tydzień temu. Jedynie znalazłem dom, który sfotografowałem. Babcie jak przez mgłę pamiętały Syrycę. Poza tym - nic. Kto może pomóc w poszukiwaniach? Pan Mieczysław ma już 95 lat, i chce zostawić informacje o swoich korzeniach swym zangielszczałym córkom. Czas idzie...
Mój mail: phlebowicz@yahoo.com

Odpowiedzi (4)

25.04.2015 23:33
Czy Pan Mieczysław miał siostrę Jadwigę (Frąckiewicz) po mężu Panasewicz, ok, 1905?? Córki Irena , Krystyna i syn Tadeusz?
Nazywam się Katarzyna , jestem wnuczką Ireny , interesuje mnie genoaologia moich przodków, Moja babcia Irena , urodziła się w Łojkach 26.12, 1925r, metryki chrztu również były w Teolinie, ale nigdy ich nie odzyskała, Mam parę fotgografii, być może to zupełnie inna rodzina, ale warto sprawdzić. Pozdrawiam Katatarzynna.
20.12.2016 17:06
Bronisław Syryca to był mój Dziadek po wojnie przyjechał z rodzina do Ełku zmarł 1960 roku Babcia Stefania zmarła w 1968 r pochowani są na cmentarzu w Ełku
miał czworo dzieci Stanisława,Marian , Halina ,Janusz wszyscy nie żyją,
Mieczysław Frąckiewicz był w Polsce 1965 r odwiedził całą rodzinę i wie kto gdzie mieszka i zawsze powiadamialiśmy o śmierci Babci i innych z rodiny. Rodzina Frąckiewiczów mieszkała w Rudawce (Puszcza Augustowska) tam są pochowani,

Brat Dziadka Józef pochowany jest na tym samym cmentarzu w Ełku, mieszkał w Nowosiółkach koło Ełku miał dwoje dzieci Zdobysława i Amelję
20.12.2016 20:06
Mieczysław to mój wujek w 1966 r był w Polsce odwiedził całą rodzinę i wie gdzie kto mieszka, był utrzymywany stały kontakt po śmierci rodziców urwał się Matka Stefania a moja Babcia zmarła w Ełku w 1968 roku rodzina Frąckiewiczów po wojnie mieszkala w Rudawce (puszcza augustowska)
2.06.2017 15:52
1. Interesuje mnie archiwum dokumentow mieszkancow Indury .Rozumiem,ze znajduje sie w Grodnie?
W Indurze mieszkal przed wojna moj ojciec .
2. Mam znajoma , ktora ma nazwisko panienskie - Krorybut Orlowska.
J.S