Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

"Polska własnośc ziemska na Ukrainie w 1890 roku"

2.01.2015 22:11
Witam!

Jeśli ktoś z Was posiada książkę wymienioną w temacie wątku, czy mógłby mi sprawdzić nazwisko Kazin? Bardzo interesuje mnie miejscowość Serniczki na Wołyniu, to w gminie Kisielin, powiat Horochów. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odpowiedzi (11)

15.01.2015 16:50
Witam

W wymienionej książce nazwisko Kazin nie występuje. W miejscowości Serniczki w latach 1890-1913, było 3 właścicieli ziemskich: hr. Jan Gorajski - 1220,4 ha, Feliks Olszański - 71 ha oraz Maria Radziewicz. Myślę że rodzina Kazin mogła mieć jedynie gospodarstwo rolne w tej miejscowości. Oczywiście chodzi tylko o lata 1890-1913.

Pozdrawiam

Jerzy Tadeusz
15.01.2015 23:02
Dziękuję bardzo
20.01.2015 19:06
Szanowny Panie Tadeuszu,

czy mogę poprosić o sprawdzenie paru nazwisk oraz miejscowości? Chodzi o naziwska: Brzozowscy, Dzierżkowie, Kurowscy, Paszkowscy, Piątkowscy, Skibiccy oraz Śnieżko, Śnieżko-Błoccy. Miejscowości to: Posuchówka (Korab-Brzozowskich), Ochmatów, Olczydajów Wyższy, Bielany, Kotiużany, Popieluchy oraz Wysoka Grobla/Grobla Wysoka.

Pozdrawiam
6.09.2015 00:20
Witam wszystkich! Chciałbym spytać własność Urbańskich w Kosowie, Rogalskich w Warwaryńcach, Kosowie, Pistyniu Sokołówce i Strusowie. Pozdrawia Zdzisław Rogalski.
12.09.2015 14:07
Dzień dobry,

czy byłoby możliwe Sprawdzić nazwisko Bielawski, Czarnecki i Konefka? Co do zamieszkania tych rodzin niestety nie mam pewności, ale być może są to: Ośmigowicze, Omelanka, Cepcewicze Wielkie, Załawiszcze.

pozdrawiam

Janusz St. Andrasz
18.02.2016 13:28
witam, poszukuję informacji o rodzinie Szuprowicz lub Suprowicz oraz Soczyński miejscowości Majdańska Huta gmina Buderaż, powiat Zdołbunów, woj. wołyńskie
parafia Kąty, Kamienna Góra gmina Aleksandria, powiat Równe, woj. wołyńskie, parafia Aleksandria
pozdrawiam
Dominika
30.12.2016 09:48
Poszukuje informacji na temat Ludwik Niebrzegowski, jego zona Teofila Niebrzegowska z d.Musiatowicz, ich corka a moja babcia urodzila sie w Stokach
5.03.2018 23:14
witam, poszukuję informacji o rodzinie Szuprowicz lub Suprowicz oraz Soczyński miejscowości Majdańska Huta gmina Buderaż, powiat Zdołbunów, woj. wołyńskie
parafia Kąty, Kamienna Góra gmina Aleksandria, powiat Równe, woj. wołyńskie, parafia Aleksandria
pozdrawiam
Dominika


Droga Dominiko,
witam i przepraszam za mały offtop.
Nie wiem czy informacja, którą ci podam cię zainteresuje, ale aktualnie zajmuje mnie historia pewnej wioski na Kresach, w powiecie Zdołbunów, gminie Buderaż o nazwie Hurby, też prawdopodobnie związana z moją rodziną.
http://wolyn.republika.pl/opisy/hurby-11.html - pod tym adresem możesz znaleźć przynajmniej jedną osobę o nazwisku Suprowicz. Gmina ta sama, może pomyłka lub zbieg okoliczności, a może nie
Pozdrawiam i życzę dalszych, owocnych poszukiwań.
28.05.2019 14:25
W latach 1830-1860 właścicielami wsi Hurby byli bracia hrabiowie Karwańscy szukam potwierdzenia .
24.09.2019 09:25
Czy można prosić o sprawdzenie nazwiska Drzewiecki w Jaromel, oraz Slawatycze.

Dziękuję
Tomasz Drzewiecki
23.11.2019 19:24
Poszukuję informacji na temat nazwiska Szumlański oraz miejscowości w jakich ono występuje
Pozdrawiam Jerzy