Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Lapinscy / Siedlec-Krzeslin, Nakory, Suchozebry

4.03.2015 20:49
Moi przodkowie zamieszkiwali okolice Siedlec-Krzeslin, Nakory, Suchozebry. Pradziad Andrzej byl szlachcicem, powstancem styczniowym, zm w 1920r.W Krzeslinie urodzila sie babka Tekla 1887, a w Suchozebrach pochowana prababka Anna Lapinska z d. Lipinska. Jezeli ktos z Panstwa ma jakies powiazania z tym tematem, prosze o kontakt.

Odpowiedzi (7)

16.05.2016 18:56
Witam,
nie wiem czy to te osoby, których Pani szuka ale w 1870 r. w Przesmykach odbył się ślub Andrzeja Łapińskiego z Anną Lipińską
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... t&lang=pol
Pozdrawiam
Magda
22.11.2016 20:05
Dziekuje Pani Magdo za cenna informacje, bo byc moze o tych antenatow chodzi. Prababka ur w 1840, mogloby pasowac do roku slubu. Czy dane metrykalne sa dostepne w archiwum panstwowym czy koscielnym?przeszukalam wiele kwerend genealogicznych ale w kwestii Lapiskiego Andzrzeja mam tylko przekaz ustny moich przodkow. Czy pani takze zwiazana jest z tymi nazwiskami, moze bede mogla w czyms pomoc?Pozdrawiam serdecznie Barbara
22.11.2016 21:04
Dziekuje raz jeszcze. Odnalazlam taki wpis bez skanu. Pofatyguje sie do AP w Siedlcach. Pozdrawiam
11.01.2017 15:12
Pani Magdo, dziekuje. To byl cenny trop z Przesmyķami. Juz mam pewnosc,ze slub dotyczy moich pradziadkow. Odnalazlam takze ,ze pra Andrzej ur sie w Suwalkach a na ziemie siedlecka przybyl z Powstaniem Stycz. Wszystkie dane metrykalne wyszperalam w zdygitalizowanych archiwach. To jeszcze nie koniec. Zycze i Pani owocnych poszukiwan.Barbara
16.02.2017 10:58
Dziękuje i bardzo się cieszę, że pomogłam
Pozdrawiam. Magda
21.02.2017 14:19
Pani Magdo, moze bede mogla Pani w czyms pomoc?. Prosze okreslic, jakich informacji Pani poszukuje. Czesto przypadkiem wpada sie na interesujace slady. Pozdrawiam
10.11.2017 20:40
Czy ktos ma i formacje o tym nazwisku, ktore byc moze ,,przywedrowalo,,z Galicji?Gniazdo to Łapy ale prawdopodobnie moi stamtad nie pochodzili.pozdrawiam Forumowiczow