Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

O firmie Pamięć Bliskich

19.04.2016 08:59
Chciałabym wszystkich przestrzec przed niesolidną firmą internetową Pamięć Bliskich.
Ktoś polecał ją w internecie , więc napisałam z prośbą o odnalezienie grobów na Cmentarzu Łyczakowskim .Bardzo szybko się odezwali obiecując , że wykonają te poszukiwania.
Miałam czekać 3 miesiące. W międzyczasie kilkakrotnie zapewniali o wykonaniu usługi.Po 3 miesiącach zamilkli i przestali odpowiadać na maile.Całe szczęście , że nie chcieli pieniędzy na zaliczkę.Szkoda tylko mojego czasu , bo bardzo mi zależało.
Pozdrawiam
Ewa Katarzyna

Odpowiedzi (8)

19.04.2016 11:35
Witam

Proszę zobaczyć tu - może Pani znajdzie to co Panią interesuje a być może Pani zna tą stronę

Link do Nieobecni.pl

http://nieobecni.com.pl/

z wyszukiwarką

link do Cmentarz Łyczakowski - Lwów

http://nieobecni.com.pl/index.php?s=cmentarz&id=17

Pozdrawiam
22.04.2016 09:59
Ja z Pamięci Bliskich jestem jak na razie zadowolona.
Znaleźli mi dwa z trzech poszukiwanych aktów z ksiąg metrykalnych (trzeciego nie udało się odnaleźć pod podaną datą, a jak napisali, przeszukali też księgę parę lat wstecz i w przód).
Czekam teraz na wyniki kolejnej kwerendy.

Gdyby rzecz dotyczyła samego Lwowa, pewnie bym się nie zdecydowała na skorzystanie z płatnych poszukiwań, ale szukam informacji dotyczącej rodziny z dalszych stron, m.in. Kołomyi i Czerniowców. Cena także rozsądna biorąc pod uwagę to, ile kosztowałby mnie wyjazd do tak odległych miast (przejazdy, noclegi, opłaty archiwalne, itp.).

Z pozdrowieniami,
Magda
6.07.2016 12:01
A ja wręcz przeciwnie: wszystko, co mogę napisać o firmie "Pamięć Bliskich" to to, co najlepsze. To prawda, że po złożeniu ostatniego zamówienia czekałem na realizację zlecenia, ale się z tym liczyłem, bo wiem, że mają wiele zamówień. Firma jest solidna, zlecenia realizowane są bardzo profesjonalnie, nie ruszając się z miejsca mam materiały na kompie. Ile by mnie to kosztowało pieniędzy? Czasu? Pewnie nerwów? Brawo oni!!!!
18.10.2016 21:40
Ja osobiście korzystałem wielokrotnie z usług pamięć bliskich i polecam. Trzeba pamiętać że specjalizują się w poszukiwaniach archiwalnych na Ukrainie. Nie biorą zaliczki ani pieniędzy za bezowocne poszukiwanie. Pomagają w tłumaczeniach metryk.

Adam
15.11.2016 12:59
Jestem zdumiona złą oceną firmy Pamiec Bliskich. Jedno, co mogę zapewnić, to to, że nie oszukują i wyceniają uczciwie Ja też na początku poprosiłam ich o pomoc, obiecali, a potem prawie rok się nie odezwali. Tłumaczyli, że mieli problemy komputerowe, z serwerem czy coś w tym rodzaju. Ale potem było już tylko rewelacyjnie. Teraz czekam na kolejne dokumenty, też dosyć długo, ponieważ a to przerwa w archiwum, a to zamknięty magazyn, etc. No i ta lawina zleceń, które otrzymują poprzez polecenia, m.in. moje. Radzę się przypomnieć, przecież to tylko ludzie, a nie roboty, mogli zapomnieć w tym gąszczu zleceń.
Pozdrawiam,
Jola van Grieken
Koło Miłośników Historii Łęk Dukielskich
http://www.lekidukielskiedukla.pl
8.12.2016 12:44
Kilkakrotnie korzystałem z usług tej firmy (przez Pawła Młodnickiego) i byłem zadowolony. Jednak od pewnego czasu, pomimo moich monitów, firma "dziwnie"
milczy. Wiem że były pewne problemy z uzyskaniem skanów, ale jakaś forma aktualnej informacji powinna być realizowana, tym bardziej iż umówiony termin minął już miesiąc temu.

Pozdrawiam
Jan
30.09.2017 17:09
Ja również polecam firmę Pamięć Bliskich. Realizacja zlecenia trwała kilka tygodni, ale poszukiwania i efekty przedstawione były bardzo dokładnie i profesjonalnie. Koszty umiarkowane, kontakt mailowy bardzo dobry.
19.06.2018 11:04
NIE POLECAM!
To oszuści i złodzieje!


Zapłaciłam im za proste zlecenie.
Na początku roku mieli wysłać mi informację dotyczącą grobowca (kto jest w nim pochowany), potem przełożyli termin, a teraz NIE ODPISUJĄ NA MAILE.
Wiem, że wciąż odpisują na wiadomości dotyczące nowych zleceń, natomiast prosząc o informację zwrotną lub zwrot pieniędzy nie mogę doczekać się żadnego kontaktu.
Informację miałam dostać najpóźniej w marcu, a jest czerwiec (!).

Firma pamięć bliskich to złodzieje i wyłudzacze pieniędzy - nie dajcie się oszukać!