Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Stanisławów archiwum

22.07.2016 13:22
Witam

Mam zapytanie, czy jest szansa ( i jaka ), że dostanę odpowiedź?

Dwa miesiące temu zwróciłam się z prośbą do Archiwum w Stanisławowie ( Iwano Frankowsk ) o jakiekolwiek informacje dotyczące mojej babki Marii Muzyczyszyn, która tam właśnie zmarła w 1931 roku. I cisza. Czy mam sie uzbroić w cierpliwość czy też zapomnieć o tym piśmie i szukać gdzie indziej. Tylko gdzie???
Wiem jeszcze, że prawdopodobnie mieszkała pod adresem Ugodna 44. Nie wiem czy jeszcze jest taka ulica, ale z dokumentów dziadka wynika, że do 1939 roku tutaj właśnie mieszkał.

pozdrawiam

Odpowiedzi (9)

3.08.2016 20:48
Witam

Zawsze jest szansa i może się uda = trzeba cierpliwości

Stanisławów ulica Ugodna fragment mapki i link

http://stanislawow.net/mapy.htm

Czy jest teraz ?
4.08.2016 07:45
Witam

Poszperałem co nie co w internecie o archiwach na Ukrainie.
Do archiwum we Lwowie - podobno można pisać po polsku i tu są największe zbiory
Do archiwum regionalnego najlepiej po ukraińsku

Centralne Archiwum Historyczne Lwów
Цeнтрaльний дeржaвний icторичний aрхiв Укрaïни, м. Львiв
290008 м. Львiв - 8
пл. Cоборнa 3a
Ukraine
Теl: (00-380322)72-35-08

adres

Ivano-Frankivsk (Stanislawów)
Дeржaвний aрхiв lвaнo-Фрaнкiвcькоï Oбластi
284015 м. lвaнo-Фрaнкiвcьк - 15
вул. Грюнвaльдcькa 3
Ukraine
Теl: (00-3803422) 227-70

Można też tu

http://www.genealogia.okiem.pl/archiwa/form_arch.php

pozdrawiam
4.08.2016 19:23
Witam Panie Andrzeju

i dziękuję, zresztą nie po raz pierwszy za zainteresowanie.
Czy uważa Pan, że powinnam zwrócić się również do Archiwum we Lwowie? (przypomnę; Moja babka zmarła w Stanisławowie - 1931 r )
I co do zaproponowanego linku, już też nad tym myślałam, ale system w okienku - zakres - wymusza wskazanie miasta, a tam nie ma Stanisławowa.

pozdrawiam
Anna
4.08.2016 20:19
Witam

Zacznę od okienka zakres - proszę wpisać inne - później ma Pani okienko miejscowość tam proszę wpisać Stanisławów/Iwano-Frankowsk/

Link
http://genealodzy.pl/PNphpBB2-printview ... rt-0.phtml

Proszę przeczytać posty tam jest trochę porad gdzie szukać

Pozdrawiam

Andrzej
17.10.2016 16:14
Witam!
Jestem profesjonalnym historykiem i genealogiem miasto w Iwano-Frankowsk. Maja dostep do ksigek metrykalnych orasz archiwu. Mogę pomóc w poszukiwaniach. W razie zainteresowania proszę pisać na me
porter-89[małpka]ukr.net
19.10.2016 20:14
Witam!
Jestem profesjonalnym historykiem i genealogiem miasto w Iwano-Frankowsk. Maja dostep do ksigek metrykalnych orasz archiwu. Mogę pomóc w poszukiwaniach. W razie zainteresowania proszę pisać na me
porter-89[małpka]ukr.net


Szanowny Panie pisze Pan że może Pan pomóc w poszukiwaniach - nie określa Pan czy to będą usługi płatne czy też darmowe.Ja osobiście nie jestem zainteresowany Pana
ofertą ale gdyby pan określił czy pomoc jest darmowa czy płatna może znaleźli by się chętni

Pozdrawiam
20.10.2016 13:54
Ten list jest skierowana do Renata Anna. Usługa jest bezpłatna.
11.06.2017 12:36
Do Pana porter-89. Czy nadal może Pan pomóc w poszukiwaniach w Archiwum w Stanisławowie? Poszukuję dokumentów dotyczących rodziny Hoszowskich, część informacji już posiadam, niestety nie wszystko dostępne jest w naszych archiwach...
25.12.2017 06:41
->Orszulka

Witam, również poszukuję informacji o Hoszowskich po linii Jerzego -> Konstantego -> Pawela -> Bonawentury ->Erazma -> | Jana -> Roberta Hoszowskich (ojciec/syn, obaj pochowani w Tarnopolu). Posiadam dość obszerną dokumentację rodzinną. Chętnie połączę siły bo możemy szukać tych samych osób. Na tą chwilę zatrzymałem się w poszukiwaniach na roku ~1770 choć wiem, że gdzieś w dokumentach znajduje się kompletne drzewo do 1733. Jestem w trakcie indeksowania dokumentów, będę je niedługo dygitalizował.

Na wiosnę planuję wycieczkę na Ukrainę w miejsca bytowania przodków oraz do archiwów państwowych.

Będę zobowiązany za kontakt.