Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Czeszejko-Sochaccy- Sochy- Wolyn

8.12.2017 16:20
Poszukuje jakich kolwiek danych odnosnie rodziny mojego dziadka Romana. Wiem, ze posiadlosc znajdowala sie kolo Rowne na Wolyniu. Rod Czeszejkow najwieksze jego skupisko odnalazlam we wsi Sochy (ale zadne dane ich mieszkancow nie pasuja do dziadka) Obila mi sie o uszy nazwa Netreba (ale znalazlam na Wolyniu 2 wsie o tej nazwie, ale nic po za tym. Moze ktos w internecie czytal tez opis "Karty" gdzie byl opisany mord na moim pradziadku (a ojcu dziadka) i tam tez jest nazwa Netreba, ale ma sie ni jak do wiedzy jaka posiadam. Z gory dziekuje. Kinga

Odpowiedzi (2)

17.01.2018 19:42
Poszukuje jakich kolwiek danych odnosnie rodziny mojego dziadka Romana. Wiem, ze posiadlosc znajdowala sie kolo Rowne na Wolyniu. Rod Czeszejkow najwieksze jego skupisko odnalazlam we wsi Sochy (ale zadne dane ich mieszkancow nie pasuja do dziadka) Obila mi sie o uszy nazwa Netreba (ale znalazlam na Wolyniu 2 wsie o tej nazwie, ale nic po za tym. Moze ktos w internecie czytal tez opis "Karty" gdzie byl opisany mord na moim pradziadku (a ojcu dziadka) i tam tez jest nazwa Netreba, ale ma sie ni jak do wiedzy jaka posiadam. Z gory dziekuje. Kinga


Mam pytanie czy szukała Pani w publikacji "Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia : 1939-1945. T. 1-2" Są tam wymionione miejscowści i osoby zamordowane, które udało się zidentyfikować, jeżli nie, to mogę sprawdzić. Niestety nie ma tam indeksu osobowego, więc jeżeli to źródło jest znane to nie będę wertować. Pozdrawiam Ewa
18.01.2018 11:56
Poszukuje jakich kolwiek danych odnosnie rodziny mojego dziadka Romana. Wiem, ze posiadlosc znajdowala sie kolo Rowne na Wolyniu. Rod Czeszejkow najwieksze jego skupisko odnalazlam we wsi Sochy (ale zadne dane ich mieszkancow nie pasuja do dziadka) Obila mi sie o uszy nazwa Netreba (ale znalazlam na Wolyniu 2 wsie o tej nazwie, ale nic po za tym. Moze ktos w internecie czytal tez opis "Karty" gdzie byl opisany mord na moim pradziadku (a ojcu dziadka) i tam tez jest nazwa Netreba, ale ma sie ni jak do wiedzy jaka posiadam. Z gory dziekuje. Kinga


W książce "Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia : 1939-1945" jest informacja o mordzie na Michale Czeszejko-Sochackim (właścicielu z Netreby) jego żonie i jednym z synów. Młodzszy syn się uratował.
Ewa.