Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Ilniccy

25.04.2010 19:39
Witam. W swoich kilkuletnich poszukiwaniach genealogicznych dotarłam i do tego forum. Poszukuję informacji na temat rodziny Ilnickich. Wiem , że to ród bardzo rozgałęziony. Mnie interesują Ilniccy z Doliny w woj. stanisławowskim, ale dotychczasowe "badania" pozwalają mi przypuszczać, że przodkowie przybyli tam z innych miejscowości , ponieważ najstarsze informacje do których dotarłam mówią o Janie Ilnickim, który w roku 1821 mając 20 lat poślubia w Dolinie Teklę Ponarską. Znam również dane rodziców Jana, to Jan Ilnicki i Maria Swaryczewska. Niestety w metrykach urodzeń z Doliny z lat 1700 i późniejszych nie znalazłam aktu urodzenia Jana ani w metrykach ślubów aktu ślubu Jana i Marii. PomyślaŁam więc , że przybyli do Doliny z innych miejscowości, ale z których? Z Ilnika? z Jaworowa? Komarnik?
Jeśli ktoś w swoich poszukiwaniach natrafił na nazwisko Ilnicki, to proszę o kontakt.
Jolanta Ilnicka z Opola

Odpowiedzi (8)

26.04.2010 00:08
Witam,

w naszej Bazie Zdjęć znajdują się dwa nagrobki Ilnickich z cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie:
http://www.genealogia.okiem.pl/foto2/di ... pos=-25719
http://www.genealogia.okiem.pl/foto2/di ... pos=-25383

Opracowywałam indeks małżeństw z Doliny z początku XIX wieku i znalazło się tam nazwisko Ilnicka/i. Postaram się odnaleźć dane i przesłać Pani.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Czerwieniec
26.04.2010 21:08
Póki co te nagrobki niewiele mi mówia. Z opowieści rodzinnych wiem,ze jeden z wujów ożenił się z jakąś lwowianką ale nic wiecej nie wiem. Czekam na dane o ślubach może uzupełnią informacje które już mam. Dziękuję za zainteresowanie.
1.02.2013 18:25
Póki co te nagrobki niewiele mi mówia. Z opowieści rodzinnych wiem,ze jeden z wujów ożenił się z jakąś lwowianką ale nic wiecej nie wiem. Czekam na dane o ślubach może uzupełnią informacje które już mam. Dziękuję za zainteresowanie.

Witam !
Posiadam pewne informacje o urodzinach i ślubach Illnickich z okolic Wygnanka,Wokowce Sosolwka,Ułaszkowce .
z poważaniem Qba5307
28.11.2013 01:30
Ilnickich było ogromnie dużo - to obok Bilińskich rodzina bardzo rozrodzona. Żeby tu coś poradzić trzeba by przygotować pełny zbiór wiedzy i spróbować podzielić to na części, rejony, gałęzie.
19.07.2014 08:07
Moja Babcia Rozalia pochodziła z tej rodziny i okolic .Mieszkała w Kołomyji .Z tego co wiem Babcia miała dwie siostry i brata . Poszukuję także Marty Ilnickiej z Krakowa wnuczki mojego wujka Kazimierza Ilnickiego (brata Babci )-takie dane znalazłam na innym forum i się zgadzają z moją wiedzą o rodzinie .
11.12.2016 15:58
Ilnickich należy szukać w Ilniku turczańskiego pow.,albo Komarniki.
11.12.2016 16:45
Witam
Dziękuję za informację .Miałam przyjemność poznać ludzi z Krakowa ,którzy zajmują się genealogią rodziny m.in. Ilnickich i zebrali dużo materiałów . Mogę przekazać kontakt.
Spotykamy się też w pierwszą niedzielę września Kościele Parafialnym w Skomielnej Czarnej k.Rabki pod Krakowem bo łączy nas Kołomyja ,gdzie odsłaniany jest obraz Matki Boskiej z Kołomyi . Przy okazji serdeczne Bóg zapłać dla Księdza Proboszcza i wszystkich księży w Parafii za gościnę .

http://skomielnaczarna.kapucyni.pl/publ ... b5c23f.jpg
7.12.2018 13:53
Szukam danych o Ilnicki Marian mąż Józefy ur. 1903r w 1931 urodzil im się Syn Józef. Proszę o pomoc jak ktos cos trafi.