Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Herb Dotrzyma

29.04.2010 01:04
Dzien dobry, witam

jestem nowa osoba w tym forum i przepraszam ze tak zle pisze po polsku. Trudno - urodzilam sie w Niemczech.
Prosze bardzo o pomoc znalezenia kozeni herba Dotrzyma. Mam pieczontke, znalazlam juz zdjencie tego herba w internetcie ale nic o tym z kont on pochodzi, kiedy byl implementowany, itd., albo jakie sa kozenie rodzinne. Wogule, skad ten herb sie znalas?

Napisalam email do gajl.heraldyka[małpka]institut-genealogii.pl (gdzie znalazlam herb) ale moj email wrocil do mnie za pare minut.
Czy ktos mogl by pomoc? Za choc mala odpowiedz juz dzis dziekuje serdecznie.

Mam nadzieje, ze ktos przeczyta moje litery, bardzo nie literatckie.

Pozdrawiam serdecznie
Esterka

Odpowiedzi (5)

29.04.2010 21:37
Witam!
W znanych mi katalogach nie znalazłem informacji o takim herbie. Mam prośbę- czy nazwa Dotrzyma jest poprawna?
29.04.2010 23:11
Witam Zefirze,

bardzo dziekuje za odpowiedz! Tak, jest prawidlowie napisane. Herb znalazlam na tych stronic w internetcie:
http://www.herbyszlachty.pl (Pan Tadeusz Gajl). Przes 'wyszukiwanie naswisk' mozna Dotrzyme zobaczyc.
http://www.akromer.republika.pl/chrzonsk04.html tez pokazuje Dotrzyme

Znalaslam wczoraj ksiaszki pod tytulem 'Herbarz szlachty kaszubskiej', Przemyslaw Pragert. Znalazlam o tym tu w forum (recensja kziazek - Marcin), gdzie tez jest spis naswisk. Tytul ma 4 tomy, ale link do ksiegarni pokazuje tylko 1. i 2. tom. O 3. i 4. nic nie stoji. Czy juz wszystkie tomy wyszli?
Ale to tez i znaczy ze 'zaczelo' sie na Kaszubach. A moj ojciec opowiadal, ze - o ile wie z opowjadan, ale nie wie czy to jest fakt - ktos z naszej rodziny ma cos zpolnego z Wejherowem. Ale kto i dlaczego itd. to czeba zobaczyc. I dlatego tu jestem w forum.

Jeszcze raz Panu dziekuje i szczeze mowiac czekam na wiecej...............bardzo. Mam nadzieje ze cos sie znajdzie. Zobacze teraz na Wejherowo.

Pozdrawiam serdecznie
Esterka
26.08.2010 13:42
Proszę zajrzeć do Dziennika Praw Królestwa Polskiego tom 20, s. 102-105 np. tu:http://pbc.biaman.pl/dlibra/doccontent?id=4390&dirids=1
Jest tam dyplom nadania szlachectwa i herbu Dotrzyma wraz z opisem herbu.
2.09.2010 22:12
Dzien dobry, witam

jestem nowa osoba w tym forum i przepraszam ze tak zle pisze po polsku. Trudno - urodzilam sie w Niemczech.
Prosze bardzo o pomoc znalezenia kozeni herba Dotrzyma. Mam pieczontke, znalazlam juz zdjencie tego herba w internetcie ale nic o tym z kont on pochodzi, kiedy byl implementowany, itd., albo jakie sa kozenie rodzinne. Wogule, skad ten herb sie znalas?

Napisalam email do gajl.heraldyka@institut-genealogii.pl (gdzie znalazlam herb) ale moj email wrocil do mnie za pare minut.
Czy ktos mogl by pomoc? Za choc mala odpowiedz juz dzis dziekuje serdecznie.

Mam nadzieje, ze ktos przeczyta moje litery, bardzo nie literatckie.

Pozdrawiam serdecznie
Esterka


Pozdrawiam,
Herb Dotrzyma,Weychert,nobilitacja 1827,Król.Polskie.Za Ostrowskim,Marcinkowskim,[Nowy Herbarz Gaila]
Pozdrawiam,
Jan Korab Szczurkowski.
6.10.2010 23:17
Witam,

bardzo serdecznie dziekuja za odpowiedzi i oraz przepraszam ze dopiero dzis moge napisac pare slow podziekowania. Ostatnie dni i miesiace byly trudne.
Zobaczylam do podanego adresu i wszystko znalazlam ale trudno, nie moglam juz podac ta informacje. Ojciec, ktory mial pseudo 'Dotrzyma' smarl w poniedzalek i wroci do Polski.
Bedziemy dalej szukac nasza historie.

Jeszcze raz dziekuje bardz serdecznie
Esterka