Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Żołnierze carscy

15.08.2011 17:20
Witam
Mam pytanie, a nawet dwa:
1. Czy przeszukując zasoby w necie natknął się ktoś na jakieś spisy żólnierzy carskich (okres I WŚ)?
2. Czy są gdzieś w internecie dostępne listy (spisy) żołnierzy carskiej armii będących w czasie I WŚ w niewoli austriackiej lub niemieckiej?
Jeśli się ktoś natknął na coś takiego, to prosiłbym o namiary.
Z góry dziękuję.

Odpowiedzi (10)

3.11.2011 07:26
Witam,
Dołączam się do tego pytania.
Mój krewniak płk. carski Antoni Izydor Romiszowski (Romiszewski) nie wrócił z frontu I WŚ. Podobno zmarł w niewoli austriackiej.
Chciałbym odnaleźć jego grób.
Pozdrawiam,
Maciej Saryusz-Romiszewski
3.11.2011 08:54
Jeśli gdzieś szukać to chyba tylko we Wiedniu. Można by przedsięwziąć tam jakieś wyjazd - tańszym wspólnym kosztem. Lub wysłać kogoś kto się na tym archiwum zna. Ja osobiście tam nigdy nie byłem, więc chętnie pojadę z kimś kto był - w ramach dokształcania
3.11.2011 09:01
Mam poza tym różne spisy powstańców styczniowych z Galicji itp - oczywiście to kropla w morzu - ale znalazłem tam Adama Romiszowskiego - adiutant Wierzbickiego, poległ w utarczce z Moskalami pod Polichną, w lubelskim, dn. 18.7.1863 [Stupnicki H., Spis poległych ...]

Zapewne nic nowego - ale przytaczam dla porządku
3.11.2011 14:14
Dzięki Marcinie,
Mam tego Adama, powstańca 1863 i kontakt z jego krewnymi.
Pozdrawiam,
14.02.2012 08:13
Mam poza tym różne spisy powstańców styczniowych z Galicji itp - oczywiście to kropla w morzu - ale znalazłem tam Adama Romiszowskiego - adiutant Wierzbickiego, poległ w utarczce z Moskalami pod Polichną, w lubelskim, dn. 18.7.1863 [Stupnicki H., Spis poległych ...]

Zapewne nic nowego - ale przytaczam dla porządku


Hej jestem tu nowy więc nie wiem czy to dobrze , że tu pytam o to . Ale pisałeś ,że posiadasz listy powstańców styczniowych ,czy byłbyś tak miły i sprawdził czy jest wśród nich Tomasz Herbuś ( ur. 1838 zm. 1940 ) pochodzący z rejonów Ociesęk .
Dzieki z góry
14.02.2013 07:28
Mam pytanie i zarazem uzupełnienie.
Wspomniany wyżej Antoni Izydor Romiszowski był kapitanem 132 benderskiego pułku piechoty. Wyczytałem w necie, że sztab tego pułku został wzięty do niewoli przez naszych legionistów w bitwie pod Łochówkiem 22.12.1914. Nigdzie nie mogę trafić na nazwiska pojmanych oficerów ani na wzmiankę do którego obozu ich wysłano. Moze ktoś z Was ma tę wiedzę ?
Poniżej lista (długa) austro-węgierskich obozów jenieckich, może komuś się przyda:
http://www.austro-hungarian-army.co.uk/powcamps.htm
Pozdrawiam,
7.11.2013 16:55
Dołączam się do prośby proszę o info na priv
9.03.2014 08:39
Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem forum .Uparłam się,że odnajdę swojego dziadka Jana Trepczyńskiego ale coś mi nie wychodzi.Może ktoś przeczytał gdzieś to nazwisko?????
1.01.2015 10:40
Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem forum .Uparłam się,że odnajdę swojego dziadka Jana Trepczyńskiego ale coś mi nie wychodzi.Może ktoś przeczytał gdzieś to nazwisko?????
-pomocy
13.02.2015 08:23
Witam serdecznie, jestem nowym użytkownikiem forum .Uparłam się,że odnajdę swojego dziadka Jana Trepczyńskiego ale coś mi nie wychodzi.Może ktoś przeczytał gdzieś to nazwisko?????


Był oficerem lub niższe stopnie?

Znalezienie niższych rang jest bardzo trudne. Z tego co rozumiem, że są klasyfikowane zgodnie z podziałem, w przeciwieństwie do alfabetycznie.