Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

online archiwum

15.05.2013 15:13
Dzien Dobry, szukam moich przedkow i chciałbym wiedzieć, czy jest jakas matrykalna ksiazka online w archivum..

Szukam informacji o moich przodkach, region Wieliczka...

wieś Zakliczyn

- Marcin Plachta syn Jozefa Plachty i Marianny Oramus ur. 30.10.1871-3.3.1930(Ostrava, Czechy)

- Jozef Plachta syn Szymona Plachty i Marianny Zak
- Marianna Plachta zd. Oramus cora Jana Oramusa i Magdaleny Kubacky

wieś Zakrzew / Bodzanow

- Zofia Brodzinski córa Józefa Brodzinskieho i Marii Mucha ur. 31.5.1882-15.10.1956(Ostrava, Czechy)

- Jozef Brodzinski
- Maria Mucha cora Tomasza Muchy

bardzo dziekuję za pomoc i niektoré informacje

Odpowiedzi (8)

15.05.2013 15:55
Nie ma takich ksiąg online - i chyba długo nie będzie. Ale są to metrykalia które można znaleźć w archiwum diecezjalnym - można też próbować szukać bezpośrednio w Parafiach. Warto też sprawdzić w bazie PRADZIAD - czy nie ma tych ksiąg w Archiwum Państwowym.
23.05.2013 20:28
Ja też szukałam pewnych informacji w Zakliczynie kilka miesięcy temu i udało mi się załatwić sprawę e-mailowo z księdzem proboszczem Józefem Stopką.
Polecam spróbować napisać do niego, może coś będzie miał w swoich księgach. Ksiądz ten podobno sam lubi historię więc chętnie w takich sprawach pomaga
Podaję e-mail: ksstopka@wp.pl
Podaję też na wszelki wypadek adres parafii w Zakliczynie:
Rzymskokatolicka
Parafia pw Wszystkich Świętych w Zakliczynie
Zakliczyn 24
32-406 Zakliczyn
tel.: 12 3730270
e-mail: parafiazakliczyn@gmail.com
25.05.2013 11:17
dzienkuje za pomoc! napisalem do ks. Stopka

I tak am nadzieję, że pewnego dnia tie książki matrykalne bedziou online... xx
25.05.2013 12:06
Księgi te zapewne szybko on-line nie będą... Może ks Stopka ma jakieś dane. Chociaż prawdę mówiąc nie orientuję się ile lat wstecz będzie miał księgi.
Ja szukałam danych na temat przodka z lat około 1900 i ksiądz akurat mi pomógł.
Jeśli Ci nie pomoże to zapewne dane będą w archiwum w Krakowie:
Archiwum Narodowe w Krakowie
30-960 Kraków, ul. Sienna 16
tel: (12) 422-40-94, 421-37-33
fax: (12) 421-35-44
email: sekretariat@ank.gov.pl

Jeśli chodzi natomiast o Zakrzew to proszę zerknąć tutaj:
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... rch=szukaj

pozdrawiam i życzę powodzenia
25.05.2013 12:33
Ja szukam swoich pradziadkow, ur wokol r. 1850... czy ich zapis slubu w Zakliczynie.
I ks. Stopka napisal, ze ma książky matrykalne od r.1652 i že jest wprost niemożliwe ze względu na ogrom a także na trudności z prawidłowym odczycie ręcznej, łacińskiej pisowni. Mam nadzieję, że ks. znajdzie coś..

I dzienkuje, szukalem Zakrzow/Bodzanow w Wieliczka...
25.05.2013 13:16
Szukania na pewno jest bardzo dużo. Najlepiej byłoby zrobić sobie kwerendę samemu lub polecić ją komuś kto ma wprawę w odczytywaniu takiego pisma...
Gdybyś podał księdzu jakieś konkretne daty to jest szansa, że prędzej coś znajdzie. Ale jeśli wszystkich dat nie znasz to będzie trudniej...
W każdym razie życzę powodzenia. Cieszę się, że mogłam chociaż trochę pomóc
Daj znać jak poszło
27.06.2013 23:13
Witam!
Do wstępnych poszukiwań można wykorzystać akty metrykalne online z www.geneteka.genealodzy.pl . Obejmują teren całej Polski ( niestety nie wszystkie gminy i miasta są zdigitalizowane ). Wybiera się województwo, następnie żądaną miejscowość i rodzaj poszukiwanych aktów ( Urodzin, małżeństw lub zgonów). Oczywiście występują także braki w latach zapisów.
Sprawdziłem - występuje wykaz małżeństw zawartych w Zakliczynie w latach 1743-1777.
Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań
5.08.2013 09:41