Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Ksawerówka

7.11.2009 15:55
Województwo stanisławowskie.

opis w przygotowaniu

Odpowiedzi (3)

7.11.2009 15:56
Wykaz osób zamordowanych w tej miejscowości w latach 1939/1946.

Karol Białek
Bronisława Bogusz (lat 50)
Edward Bogusz
Franciszek Gołas
X Koszacka
Jan Kotopka
Bunio Manhaim
Mosiek Manhaim
Maria Piwowarczyk
Wanda Piwowarczyk
Ryszard Piwowarczyk
Kazimierz Piwowarczyk
Urszula Piwowarczyk

Bibliografia

[1] Stanisław Jastrzębski "Ludobójstwo ludności polskiej przez OUN-UPA w województwie stanisławowskim w latach 1939-1946".
[2] pismo "Na rubieży".
[3] Uzupełnienia i poprawki w postach poniżej.

12.07.2014 10:10
Nadesłane:
"Jestem prawnuczką zamordowanej Bronisławy Bogusz (to kobieta, lat 50, matka Rozalii Hajek, która wtedy w Stanisławowie została uratowana wraz z dwójką dzieci i nienarodzonym trzecim przez swoją ciotkę, matkę ś.p. prof. Zbigniewa Szlezera, znakomitego skrzypka krakowskiego. Mąż Rozalii, Edmund Hajek uratował się z rzezi, skacząc przez okno do zaśnieżonego sadu - marzec 1944 r.). W pogromie zginęło wówczas jeszcze kilkoro innych członków mojej rodziny (m.in. rodzice Bronisławy), w tym ukrywani synowie przyjaciół ze Stanisławowa, Bunio i Mosze Manheimowie.
Będę bardzo wdzięczna za wprowadzenie zmiany w imieniu Bogusz Bronisława w celu przekazywania rzetelnej informacji (na forum, pomimo zalogowania nie mogę umieścić informacji, odpowiedzi). Wszelkie dokumenty i akty zgonu są mojej rodziny.

Z poważaniem,
Monika Krakowska (adiunkt w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ)"
14.08.2014 18:36
Sprawdziłam w źródle, z którego korzystałam. Błąd powstał z mojej winy.
Z poważaniem
Iwona Łaptaszyńska.