Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Możdżeń-Biel

13.11.2014 19:52
- Biel Józefa ur ok 1885 r? wyemigrowała do USA za kogo wyszła za mąż(nazwisko -(Chumikowski)?Szukam jej rodziny.Dziękuję,Kys.

Odpowiedzi (12)

14.11.2014 00:33
Wyszukiwarka Ellis Island podaje dwie osoby o tym imieniu i nazwisku:

1. Biel, Jozefa rok przybycia do Nowego Jorku 1921, poprzednie miejsce pobytu Lutera, Poland
2. Biel, Jozefa rok przybycia do Nowego Jorku 1913, poprzednie miejsce pobytu Kopytowa, Galicia

Czy chodzi o którąś z nich?

Jurek
16.11.2014 01:41
Tak dzięki prawdopodobnie Józefa Biel która wyemigrowała w1921 r
18.11.2014 00:18
Witam!

Wygląda to tak. Jak się okazuje płynęły dwie kobiety o nazwisku Biel, prawdopodobnie siostry:
1. Biel Salomea wiek 19 lat
2. Biel Józefa wiek 18 lat.
Przy obu zapisano panna.
Płynęły okrętem SS BERENGARIA, który wypłynął z Southampton 6 sierpnia 1921 roku.
Przy obu zapisano ostatnie miejsce pobytu Lutera i osobę pozostającą w kraju brata: Józef Biel Lutera pow. Strzyow. [tak zapisano].
Miejsce docelowe podróży miejscowość Taunton w stanie Massachusetts.
Płynęły na zaproszenie szwagra [brother in law] Piotr Bycienski, adres: 6 First Av. Taunton Mass.

Jeśli to właściwe osoby, podaj na PW adres e-mail, prześlę skany wpisów.

Jurek
19.11.2014 14:39
Dziękuję ale to nie ten ślad
19.11.2014 17:36
Na wszelki wypadek podaję jeszcze dane drugiej Józefy Biel.

Płynęły 4 osoby o nazwisku Biel:
1. Biel Justyna wiek 45 lat, mężatka
oraz córki:
2. Biel Józefa 14 lat;
3. Biel Wiktoria 10 lat;
4. Biel Karolina 9 lat.
Osoba pozostająca w kraju: córka Helena Karamon? [niezbyt czytelny zapis], Kopytowa, Galicja.
Płynęły na zaproszenie męża i ojca Jana Biel do Pittsburgha.
Okręt SS Kronprinz Wilhelm przypłynął do Nowego Jorku 21 października 1913 roku.

Oraz trzeciej:
Józefa Biel Konikowska;
wiek 20 lat, mężatka;
Osoba pozostająca w kraju: matka Katarzyna Biel Stadlica Galicja;
Miejsce docelowe podroży: miasto Cleveland w stanie Ohio;
Płynęła na zaproszenie męża: G. Konikowski, który chyba płynął razem z nią. Pojawia się bowiem w tym samym wpisie Konikowski George (kolejna linia wpisu), który też udawał się do Cleveland, a jako osobę w kraju podano teściową, nie podawano jednak jej danych, zakładam, że są takie same jak u matki Józefy.
Okręt SS Majestic przypłynął do Nowego Jorku 4 listopada 1925 roku.

Jurek
19.11.2014 23:51
TAK.Dziękuję serdecznie,aż mi serducho zabiło mocniej.Tak chodziło mi o Józefę Konikowską ,to była siostra mojej babci.Jeszcze żyje mój tato(89lat) mam dla niego wspaniałą wiadomość dzięki panu .Matka Józefy to była moja prababcia
20.11.2014 00:09
Cieszę się.
Podaj na PW adres e-mail, prześlę skany dokumentów.
Poza skanami wpisów w księdze pokładowej prześlę jeszcze skan ze spisu ludności w Stanach Zjednoczonych w 1940 roku.
Józefina (takie imię zapisano) mieszkała wówczas w z mężem Georgiem Konikowskim w miejscowości Cuyahoga w stanie Ohio.
Mieli córkę Amelię (13 lat) i syna Stanleya (11 lat).

Jurek
20.11.2014 00:28
Jeszcze mam coś.

Tutaj są wpisy dotyczące grobów osób o nazwisku Konikowski na terenie Stanów Zjednoczonych:

http://www.findagrave.com/cgi-bin/fg.cgi?page=gsr&GSfn=&GSmn=&GSln=konikowski&GSbyrel=all&GSby=&GSdyrel=all&GSdy=&GScntry=0&GSst=0&GSgrid=&df=all&GSob=n

Oczywiście nie są to wszystkie groby, tylko te, które umieszczono w bazie.
Może są wśród podanych osób potomkowie Józefiny i Georga Konikowskich.

Jurek
20.11.2014 01:07
Tutaj wpis dotyczący śmierci Georga, męża Józefiny:

https://familysearch.org/ark:/61903/1:1:JRF4-2M5

Wpisu dotyczącego Józefiny nie znalazłem. Może wyszła powtórnie za mąż i zmieniła nazwisko?

_______

Znalazłem informację o śmierci Józefiny:

http://dxsrv4.cpl.org/WebZ/QUERY?sessionid=01-4275-601464022

Wyżej podałem link do wyszukiwarki. Nie wiem dlaczego, ale sesja wygasa. Trzeba kliknąć na napis

Click here to start a new session searching the Cleveland Necrology File.

potem w okienko wpisać nazwisko Konikowski i kliknąć strzałkę obok okienka (z prawej strony), wtedy pojawią się wyniki.

Oto informacja z nekrologu
Id#: 0584120
Name: Konikowski, Josephine
Date: Oct 9 1956
Source: Cleveland Press; Cleveland Necrology File, Reel #125.
Notes: Konikowski, Josephine, 4740 E. 104th St., beloved wife of George dearest mother of Amelia Semproch, Stanley and Wanda, beloved daughter of Katherine Biel of Poland, dearest grandmother of Gerald Semproch, Kathleen, Kenneth and Karen Konkowski, sister of Bronislaus Biel (deceased) and brothers and sisters in Poland. Friends received at Solubski Garfield Funeral Home, corner Garfield Blvd. and Turney Rd. Services Wednesday, Oct. 10, at SS. Peter and Paul Church, at 9 a. m.

Wynika z tego, że:
Zmarła na początku października 1956 roku, nekrolog ukazał się 9 października, msza odbyła się 10 października w kościele Św. Piotra i Pawła początek o godzinie 9.00.
Zapisano też, że była ukochaną żoną Georga, matką Amelii Semproch, Stanleya i Wandy [Konikowskich], córką Katarzyny Biel z Polski, babcią Geralda Semproch, Kathleen, Kenneth'a i Karen Konkowski [Konikowski ??? Pomyłka, albo zmienili pisownię nazwiska], siostrą Bronisława Biel (zmarłego) oraz braci i sióstr w Polsce. Przyjaciół zaproszono do Solubski Garfield Funeral Home, adres: corner Garfield Blvd. and Turney Rd.

Niżej są analogiczne wpisy dotyczące nekrologów:
Konikowski, Kenneth M. z listopada 1973 roku
Konikowski, George z czerwca 1968 roku.

Za każdym razem msza odbywała się w kościele Św. Piotra i Pawła w Cleveland. Tam też, ale nie wiem na którym cmentarzu, są pochowani.
Oto lista wszystkich krewnych wymienianych w nekrologach:
Dzieci Józefiny i Georga - Amelia Semproch z domu Konikowska, Stanley Konikowski, Wanda Shields z domu Konikowska.
Wnuki: Gerald Semproch, Kathy, Kenneth, Karen, Javmie i Joyce Konikowski, Kathleen Shields.
Brat Bronisław, też chyba był w Stanach.

Jeszcze coś
Konikowski, Kenneth M był synem Stanleya Konikowskiego (syna Józefiny i Georg'a, czyli ich wnukiem).
Żoną Kenneth'a była Mary (nee Benko, czyli z domu Benko).
Kenneth miał rodzeństwo: Kathleen Gall, Karen, Jayme and Joyce - czyli to kolejni wnukowie i wnuczki Józefiny i Georg'a, dzieci Stanley'a i Mary.

Jurek
20.11.2014 02:30
Spróbowałem tak na szybko poskładać te wiadomości. Oto coś w rodzaju drzewka genealogicznego.

George Konikowski
ur. 14 lutego 1892 r.
zm. czerwiec 1968 r. pogrzeb 11 czerwca 1968 r. w Cleveland

Józefina Konikowska z domu Biel
ur. około 1905 r.
zm. październik 1956 r. pogrzeb 10 października 1956 r. w Cleveland

dzieci Józefiny i Georga (troje - Amelia, Stanley i Wanda):

1. Amelia Semproch z domu Konikowska
ur. około 1927 r.
Nie mam danych dotyczących jej męża.
Dziecko Amelii:
- Gerald Semproch

2. Stanley Konikowski
ur. około 1929 r.
Jego żona to Mary Konikowska z domu Benko, córka Franka i Mary Benko.
Dzieci Stanleya i Mary to:
- Kenneth M. Konikowski
zm. listopad 1973 r. pogrzeb 30 listopada 1973 r. Cleveland
- Kathleen Gall z domu Konikowska
- Karen Konikowski
- Jayme Konikowski
- Joyce Konikowski

3. Wanda Shields z domu Konikowska
Nie mam danych dotyczących jej męża.
Dziecko Wandy:
- Kathleen Shields

Jurek
20.11.2014 23:14
Witam!

Okazuje się, że Joyce Konikowski Lasik z Cleveland ma profil na Facebook'u
Joyce to córka Stanleya, wnuczka Józefiny i Georga.
Może warto nawiązać kontakt? To młoda kobieta, na zdjęciu wygląda sympatycznie.

Jurek
21.11.2014 00:23
Powiem szczerze ,że jak napisałam'' szukam'' to nie myślałam, że ktokolwiek odpowie.Wielki szacunek za zaangażowanie i poświęcony czas.Na pewno nawiążę kontakt na FB. Dziękuję za wszystko. Kys. Muszę to sobie wszystko poukładać.