Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Wikipedia naśladuje Herbarz

1.10.2009 22:36
Po wielu nieudolnych próbach w Wikipedii zaczęły się pojawiać artykuły o rodzinach żywcem naśladujące nasz Herbarz. Oczywiście wartość jest bardziej niż mierna - zerżnięte niedokładnie szczątki wykresów z innych opracowań.
Nie jest to jednak do końca miłe - Wikipedia wciska się wszędzie ze swym "neutralnym" (czytaj: ateistycznym) poglądem i swym dyletantyzmem. No i jest to ewidentne wykorzystanie naszej pracy koncepcyjnej - zwykła kradzież pomysłów i metod. My stosowaliśmy te metody już 3 lata wcześniej. Wiele ludzi idzie na łatwiznę i korzysta z tej badziewiopedii. Wiele ludzi linkuje Wikipedię przez co ląduje ona na czołowych miejscach w wyszukiwarkach. (W zamian Wikipedia wszystkie linki opatruje znacznikiem "nofollow" co powoduje że inne strony nie poprawiają swojej pozycji dzięki linkom zwrotnym.

Jednym słowem chamstwo.

Odpowiedzi (3)

11.10.2009 20:33
Wikipedia i Wikipedia . Nie wiem o jakiej piszesz, ale przypuszczam ze o polskiej. Jeżeli jest to wszystko zerżnięte z Twojego forum- jak piszesz- to oczywiscie wartość jest bardziej niż mierna.
Mam szczęscie i znam b. dobrze trzy języki obce, wiec znam Wikipedie z innej strony. Pisząc, „Wikipedia wciska się wszędzie ze swym "neutralnym" (czytaj: ateistycznym) poglądem i swym dyletantyzmem.“- obrażasz setki ludzi pracujących nad tym projektem w wielu krajach.
Twoj cytat: Jednym słowem chamstwo.
Jeżeli masz problemy z polską Wikipedią, to napisz że chodzi o polską.

Mieciu
11.10.2009 22:52
to fakt - nie studiowałem Wikipedii zagranicznych - mówię o Polskiej

ale ...

1. "za granicą" ateizm w encyklopediach jest rzeczą normalną i im to nie przeszkadza tak jak w Polsce

2. Zasady z których to wynika są podstawą całej Wikipedii. Ateizm wynika z tzw "neutralności", a dyletanctwo wynika z "liberalizmu" - czyli - równej możliwości edycji niezależnie od stopnia eksperckiego. W tym wypadku sprawiedliwość polegać powinna na sprawiedliwej nierówności. W takiej sytuacji lepsze warunki do decydowaniu mają bardziej aktywni a nie bardziej światli ludzie.

W efekcie tych podstawowych zasad powstają zbiory artykułów dyletanckich.

Co do kopiowania naszych metod to jest to oczywiste lecz nieudolne. Sam brałem udział w dyskusjach jeszcze w latach 90-tych o tym projekcie i wiem że pewne metody nie były nigdzie stosowane.

Natomiast trzeba sobie zdać sprawę że każdy link jest zaliczany przez Google (i inne) na korzyść strony linkowanej. Im więcej takich linków tym lepsze PR (Page Rank) i tym wyższa pozycja na liście. Każdy link pracuje - oprócz tych które mają (niewidocznie przy normalnym przeglądaniu strony) znacznik "nofollow". Wszystkie zewnętrzne linki na Wikipedii mają taki znacznik. I to uważam za zwykłe chamstwo. Bo inni linkując Wikipedię nie umieszczają takiego znacznika.

Mają pozycję w ten nieuczciwy sposób osiągniętą strony genealogiczne na Wikipedii będą lądować wyżej niż inne.
26.10.2012 12:05
Anonimowy użytkownik "Mieciu" dostaje ostrzeżenie za brak wartości merytorycznej, i stosowanie chamskich metody dyskusji. IP zostało zanotowane, jeśli sytuacja się będzie powtarzać zostanie zablokowana możliwość przeglądania stron w ogóle, a numer zgłoszony to centrum walki ze spamem.