Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

RODZINY

24.12.2007 10:27



witam zapraszam wszytskich o nazwisku Wołoczko - moi dziadkowie pochadzą z Białej Podlaskiej, jeżeli jest ktoś o tym samym nazwisku - proszę o kontakt:

dzastinagks@wp.pl

być może znajdziemy wspólne korzenie:-)

barbara12144


Ubolewam że tak mało osób odwiedza to forum...... ja trafiłam tu zupełnie przez przypadek.
A pomyśleć, że od tak dawna szukam rodzinnych korzeni !!!!!!!!!!
Obiecuję,że będę tu często. Może ktoś się odezwie...........


Wanka


barbara12144:
Ubolewam że tak mało osób odwiedza to forum...... ja trafiłam tu zupełnie przez przypadek.
A pomyśleć, że od tak dawna szukam rodzinnych korzeni !!!!!!!!!!
Obiecuję,że będę tu często. Może ktoś się odezwie...........

Barbarko!
Fajnie, że czujesz to co my.
Ale żeby odnaleźli się inni Wołoczkowie - to po dobrym Twoim początku , kolej na czyny. Rozrysuj swoje drzewko genealogiczne i nam je przyślij. Inni nawet jak trafią tutaj przez przypadek Twoim działaniem się zachęcą i zrobią to samo. Nie ma innego sposobu na to by się odnaleźć. Musi być wspólne działanie..
Tak tak, bywaj tu często!

barbara12144


Dzisiaj postaram się poszukać zapisane wcześniej "gałązki" naszego drzewka.
Myślę i mam taką nadzieję , że wspólnie coś stworzymy....
Pozdrawiam Cię Wanka !!!! Cieszę się że mnie "usłyszałaś"
Do jutra......

barbara12144



_kciuk Kochani -wszyscy-a szczególnie CI o nazwisku WOŁOCZKO -jestem zgodnie z zapowiedzią. Odnalazłam swoje notatki, które zamierzam Wam przekazać. Usprawiedliwiam się i informuję ,że chwilowo są one niekompletne. Jednak jestem w stanie je uzupełnić / tzn daty /- ale dopiero za jakiś czas. Wiąże się to z wyjazdem na rodzinne groby do Białej Podlaskiej .My definitywnie w 2006 roku wyjechaliśmy z Białej.Obecnie mieszkamy w Świdniku.

A więc podaję dane, które póżniej uzupełnię datami.
SĄ TO INFORMACJE PRAWDZIWE !!!!!!!!

Nasz pradziadek FRANCISZEK WOŁOCZKO / Zona o imieniu również Franciszka/
miał siedmioro dzieci :
WŁADYSŁAW WOŁOCZKO - zmarł w wieku 18 lat.
JÓZEF WOŁOCZKO - pochowany w pobliżu moich rodziców.Pozostawił liczną rodzinę,
nieznaną nam, gdyż mój mąż Waldemar Wołoczko wyjechał z Białej
Podl. mając 10 lat
ANTONINA WOŁOCZKO - konkubent KUŻMIŃSKI - ta gałąż jest nam trochę znana.
Mieli córkę MARJA WOŁOCZKO /stara pisownia J/ po I-szym mężu
Nowacka, po II-gim Swat
SEWERYN WOŁOCZKO - całkowicie nic nie wiem.
ANNA WOŁOCZKO -mąż Michał Czudowski, mieli jedynego syna Zdzisław Czudowski ur.
1926 r. zginął na Majdanku - żolnierz polesia.
Pochowani z naszymi rodzicami. Anna była chrzestną matką naszego
ojca- Czesława Wołoczko.
JAN WOŁOCZKO - zmarł w 1921 r. , jego żona Zofia Brzezińska zm. w 1948 r. gałąż ta jest
nam doskonale znana. Mieli jedyną córkę ZOFIĘ Wołoczko ur.
18.8.1910 , zm. 24.2.1974 . Mąż Wiktor Szubert .Jedyny syn Michał
Szubert 6.1.1946 - 30.1.1946. Syn adoptowany Ireneusz Szubert.
nie żyje. B. ciekawa postać.
STANISŁAW WOŁOCZKO --to nasza gałąż--żona Józefa Zielińska---mieli trzech synów
Władysław Wołoczko, żona Stefania nie mieli własnych dzieci, Żyli,
zmarli i pochowani w mieście Kwidzyń
Stanisław Wołoczko- żona Maria Raichold-Wołoczko- mają dwoje dzieci
Krzysztof Wołoczko i Ewa Wołoczko

No i my: CZESŁAW WOŁOCZKO ur18.12.1909 -zm.24.8.1084
Zona Helena Witkowska-Wołoczko 15.8.1915-zm.30.7.2003.
Slub 26.12.1935. Mieli dwóch synów.
Henryk Wołoczko ur.25.12.1946 - zm.18.2.1067
Waldemar Wołoczko ur. 7.2.1937, żona Barbara Ewa Winiarska-
Wołoczko ur.
12.1.1944. mieszkamy obecnie w Świdniku. Mamy dwoje dzieci
Magdalena Ewa Wołoczko ur 4.5.1973 /patrz http://www.nestornotabilis.com/
Robert Wołoczko ur.6.8.1964 -kończył AWF w Białej Podl. Czołowy
siatkarz AWF i AVIA Świdnik. Żona Anna Jurecka-Wołoczko ur.
26.6.1966 .Mają dwoje dzieci Katarzyna Wołoczko 11 lat i Wojciech
Wołoczko 8 lat. Mieszkają w Świdniku.

TO NA TYLE !! Chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Będę TU częstym gościem

barbara12144



_serce _serce _serce _serce _serce
Dziękuję założycielce tematu WOŁOCZKO i proponuję aby wszyscy W O Ł O C Z K O W I E
wypowiadali się w tym temacie. Szybciej się odnajdziemy..........
Ale coś niepokojąca C I S Z A A A A !!!!!! _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch


barbara12144


_spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
to był śpioch.

barbara12144



dzastinags !!!
Chyba znamy twojego tatę . To też Waldemar Wołoczko mieszka we Wrocławiu...albo w Łodzi.....??? czy tak ? No i wiem, że masz ciocię w Krzczonowie / której nie znam/
Do taty mam dokładny adres i numer telefonu. Nie pamiętam na pamięć-zostawiłam w
domu.



barbara12144


_konfuzja _konfuzja _konfuzja
Sorry.....żle napisałam :dzastinagks ! no i co "niektórzy " z mojej rodziny to rok 1900 ileś a nie 1000 /ups/ to z emocji........


Wanka


Witajcie.
Ale tu się zrobiło radośnie i kolorowo. Gratuluję pomysłów.
Barbaro - Twoje drzeweczko poszło do Ciebie do autoryzacji.
No widzisz, juz jest koleżeństwo.a znajdą się też z czasem koligacje
rodzinne.


barbara12144



Witaj !! Man taką nadzieję . Zauważyłam że to TY najczęściej pojawiasz się na tym forum. To dobrze...... _tak trzymaj _kciuk _kciuk

barbara12144


OOOOOO!!!!! Wanka .. no bo TY jesteś Moderator gadatliwy... to dobrze,bardzo mi to odpowiada..............

A najbardziej zainteresowani WOŁOCZKOWIE .............to

_spioch _spioch _spioch _spioch _spioch


barbara12144


Odkryłam ,że "kursuje" wiele tematów genealogicznych...... trochę się w tym gubię , gdyż chciałabym wszystko przeczytać. Proponuję ,aby informacje dotyczące nazwiska WOŁOCZKO - były automatycznie kierowane przez ADMINA -do tego tematu. Wtedy nic nam nie umknie....


Wanka


Bardzo dobrze.
Proszę bardzo , wedle życzenia WOłOCZKÓW.
Wszystkie poprzednie wpisy dot. Wołoczków ,
umieszczone gdzie indziej przeglądniemy i przeniesiemy TUTAJ .

Wołoczkowie trzymajcie się i bądźcie aktywni!
Pozdrawiamy

Wanka


Witam,(2 października 2007 - napisała -Rybka)
Nazywam się Marta Wołoczko, rodzina mojego Ojca pochodzi z Białej Podlaskiej. Ciekawi mnie czy moje nazwisko również pochodzi od Wołodko, Wołodźko.
Czy wgląd do archiwów ma każdy? rozważam rozpocząć poszukiwania moich przodków, mój dziadek umarł jak byłam dzieckiem więc nie za wiele wiem o moim pochodzeniu.

Pozdrawiam
Dobrze trafiłaś Rybko. Tu jest Forum Rodzinne Wołodków . Tu się spotykamy i na pewno tu nawiążesz kontakt z innymi którzy noszą Twoje nazwisko i więcej mogą wiedzieć o Rodzinie.
Tak do akt w Archiwach mają dostęp wszyscy, trzeba się tylko do niego wybrać, wcześniej sprawdzając w jakich godzinach archiwa pracują.
Zapoznaj się z tematami Forum i w nich umieszczaj swoje posty

Wanka


MARTO 5 października 2007
Pomyślałam sobie że warto Tobie podpowiedzieć jeszcze żebyś; .
sprawdziła w Urzędzie Stanu Cywilnego w Białej Podlaskiej ,(napisz, wykonaj telefon) podając przybliżone dane osoby poszukiwanej, dla ułatwienia przeszukania katalogów. Oni akta trzymają do 100 lat) potem przekazują do AAD w Lublinie. Masz ułatwione zadanie bo przecież wiesz że to w Białej. Zajrzyj do parafii (z doświadczenia wiem, że to trzeba osobiście, tam mogą wszystkie interesujące Ciebie dane.(gdzie, kiedy się urodził, kim byli rodzice).
Administracja cmentarza też ma ewidencję zmarłych, może ktoś tam mieszkający Tobie pomoże sprawdzić..
Pozdrawiam Wanka

Wanka


Cześć Marto!
z 12 października br
Pewnie się nie zniechęciłaś, przeciwnie siedzisz nad budową swojej gałązeczki, którą znasz.
A jeśli już to zrobiłaś- przysyłaj, ważny jest początek z czasem zmobilizuje i innych.
Pozdrawiam
Daj głos!.

Odpowiedzi (13)

24.12.2007 10:28


witam

Marta Wołoczko to moja Ciocia, jestem również zainteresowana pochodzeniem mojego nazwiska oraz kim byli moi przodkowie, nie wiem jak rozpocząć poszukiwania. Ciocia napisała, że Dziadek Waldemar oraz Pradziadek Wacław urodzili się w Białej Podlaskiej, tam również mieszka jeszcze jego siostra Marta, lecz po mężu ma inne nazwisko. Być może jest ktoś, kto ma te samo nazwisko, poszukiwałam w internecie jest jakiś ślad tzn żyje ktoś o nazwisku Wołoczko w Białej Podlaskiej, ale to tylko tyle.....
Pozdrawiam
Wpis przeniesiony

Wanka


WITAJ DZASTI
Dobrze trafiłaś. Jest tu miejsce dla Ciebie i Twojej rodziny.
Przeczytaj Forum.
Są już tu tacy użytkownicy którzy Twoje nazwisko WOłOCZKO noszą.
Oni natychmiast się odezwą a może są w spisie użytkowników. Napisz do nich na priv na przykład.
Spokojnie. Najpierw trzeba się skupić i przyglądnąć łatwej sprawie budowy
swojego drzewka w systemie zerojedynkowym.(jak na stronie głównej) podając jak najwięcej danych dot. swoich najstarszych w rodzinie
Drzeweczko swoje przyślesz do nas.
Ono zostanie umieszczone obok już istniejących a potem będziesz je na bieżąco uzupełniała o dane pozyskane
-od najstarszych w rodzinie albo
-wśród tych którzy nazwisko takie noszą i w kraju i za granicą np. wyszukując w Internecie czy w książkach adresowych ich namiary i po prostu pisząc do nich.
Poza tym czeka Ciebie fantastyczna przygoda . A mianowicie
- z urzędnikami w urzędach stanu cywilnego
- z dyżurującymi w biurach parafialnych księżmi
- wyprawy sentymentalne na cmentarze zbierając napisy i epitafia z nagrobków
- śledzenie publikacji cyfrowych
- no i spotkanie z zasobami archiwalnymi w archiwach.
Są też portale genealogiczne, poza naszym, na których możesz umieszczać swoje prośby. Życzliwych osób jest każdego dnia coraz więcej w tej materii. Pomogą. Ale tu owocuje
cierpliwość i tego życzę.
Musisz być też aktywną na Forum. Jesteś tu Nową. Twoje spojrzenie na nasze Forum może być dla nas interesujące. Wszystkiego nie wiemy ale pytaj i pisz. Nie wiadomo skąd odpowiedzi nadejdą. .
Pozdrawiam (2.11.2007)

Wanka


Kochani
Na beton, na 100% nikt Wam tego nie odpowie. czy Wołodkowie Wołoczkowie, Wołodżkowie. Wołodkiewiczowie to jeden Ród.
Mówi się że Wołodkowie są protoplastami ale jak na prawdę jest!.? Nikt na razie nie dysponuje dokumentami narodzin najstarszych ,albo dokumentami najdawniejszych wywodów szlacheckich na przykład , albo innymi pisanymi dokumentami żródłowymi.
Zapraszam więc do szperania w Internecie do czytania herbarzy i literatury. Wynotowywania tutaj
wszystkich znanych osób noszących te nazwiska . W ten sposób ściągniemy na pewno zainteresowanie tymi rodami. "Wspólnymi siłami mówią, można przenosić góry

okiem


_idea Jeśli można sugeruje nad zastanowieniem się nad pewnymi sprawami:
* Czy Wołodko, Wołodźko, Wołoczko - pochodzą z tych samych rejonów
* Czy - jeśli nie - to nie było by sensownie stworzyć osobnej strony któregoś z wersji nazwiska
* Zebrać najstarsze wystąpienia wszystkich form nazwiska

a tak w ogóle to się cieszę że tyle tu aktywności
_dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna

barbara12144


WIELKIE, WIELKIE dzięki............
Cieszę się, że moja propozycja znalazła uznanie w oczach ADMINA / całusy dla mojego ulubionego moderatora/
Oby się nie okazało, że oprócz nas specjalnie nikogo ten temat nie zainteresował.
Tymi słowami prowokuję do dyskusji.. _tup _tup _tup _
Zatem- c z e k a m y ... :


barbara12144


Acha- to do ostatniego zdania ADMINA-
Nie wiem skąd pochodzą Wołodko i Wołodżko ........WOŁOCZKOWIE pochodzą z Drohobycza. Od zawsze nosili nazwisko Wołoczko. Na razie o tym nie chciałam pisać, ale mój pierwszy ślad to : UWAGA !!!!!
Rok 1356 !!!!
_okularnik _okularnik _okularnik _okularnik _okularnik
Wołoczko z Drohobycza był sołtysem wioski Werbiz i faktorem króla Władysława Jagiełły..


takich ciekawostek z przeszłości mam wiele- gorzej z czasami współczesnymi......


Wanka


BARBRO - gratuluję Tobie tej wiedzy!!!.
Węszę że odniesiesz sukces w genealogii.
Jest w Polsce wg .Kazimierza Rajmuta
- Wołoczków tylko "38 "
rozmieszczonych w wojewodztwach j.n.
BP:15, El:1, Gd:5, Lu:4, Łd:3, Ol:3, Op:2, Rz:1, Sk:2,Sz:1, Wb:1
- oraz Wołoczkowiczów 11 - rozmieszczonych w wojewodztwach
Wa:4, Ka:2, Pł:2, Za:3

Gdybyście się wszyscy skrzyknęli - piękne, cudowne opracowanie by wyszło a przede wszystkim
jakie poczucie prawdziwości istnienia.
Wiem, że się ma opory przy podawaniu gotowców - skoro inni milczą. Ale ciekawostki odkryte przez Ciebie możesz dawkować. Na pewno inni Twoją otwartością i tym co już posiadasz się zafascynują i zbliżą się do nas ze swoimi drzewkami i gałązkami.(jak z autoryzacją danych Twoich, które Tobie podesłałam?) Jeśli już są wniesione uzupełnienia - przysyłaj
BARBRO
Jeśli natrafisz w historii dziejów swojego Rodu na inne odmiany nazwiska- proszę też o tym daj znać., jesteśmy zainteresowani.

barbara12144


_serce _serce _serce
Dziękuję..... Zawsze wiedziałam , że jest nas bardzo mało. A ci co SĄ - to z całą pewnością blizka RODZINA!!!!!!!
Tylko jak do nich dotrzeć ????????Kiedyś próbowaliśmy ..... _konfuzja _konfuzja _konfuzja _konfuzja
może niezbyt przekonywująco.....może rozmawialiśmy nie z tym "krewniakiem" co trzeba.......ale odniosłam wrażenie , że najpierw powinnam udowodnić że nie jestem wariatem. Jednym słowem brak kontaktu.

NO ALE TERAZ NIE USTĄPIĘ !!!!!!!! _kciuk _kciuk _kciuk _kciuk _kciuk _kciuk

barbara12144

barbara12144


_idea _idea
A czy Wanka -mój ulubiony moderator -może mi podpowiedzieć co to za książka Kazimierza Rajmuta ????? ???


Wanka


BARBRO!
TU PRZECZYTASZ O PROFESORZE
http://www.ceeol.com/aspx/getdocument.a ... 80ad781d9c
A tu dzieło pod Jego redakcją
Wersja Internetowa - pod red. Prof. Kazimierza Rymuta
http://www.herby.com.pl/herby/indexslo.html

Przyciągasz w to miejsce ..jak magnez!

barbara12144


Wielkie dzięki.!!!!!!!!!!Zawsze tak jest ! Nie lubię bezczynności....więc nie tyle przyciągam co wciągam .....może i tym razem mi się uda.

_kciuk _kciuk _kciuk _kciuk

No i biorę się za czytanie.

barbara12144



_spioch
A tu ciszaaaaaaaaa.............Gdzie ci wszyscy _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna

okiem4



Jeszcze jedna uwaga - wszelkie formy średniowieczne mogą być formą imienia a nie nazwiska i w tym przypadku pokrewieństwo jest zerowe (no chyba że to akurat protoplasta). Nie chce obcinać skrzydeł ale warto uważać bo się można zapętlić. Mieliśmy taką sytuację z Sołtanami gdzie wydawało by się że to typowe nazwisko a tymczasem było też imieniem, np. u ks. Zbaraskich. Z kolei inna ciekawa sytuacja jest w nazwisku Rożen które teraz opracowuje - są Rożnowie - np. Barbara Rożen - która wcale nie jest Jaxa-Rożen tylko jest wnuczką Zawiszy Czarnego a Rożen dlatego że jest córką dziedzica Rożnowa. Do XVI wieku trzeba uważać.

barbara12144



Jestem, jestem......
Dzięki za podpowiedzi. ...........

barbara12144



Szanowny ADMINIE !!!!
Zauważyłam,że niektórzy użytkownicy po jednej czy kilku wypowiedziach na FORUM -nagle milkną i znikają. Myślę że dzieje się tak dlatego, że nikt nie podtrzymuje interesującego ICH tematu.Nie myślę o moderatorze!!!
Moja propozycja jest taka../ oj, nie spodoba się to ADMINOWI/ - aby zastosować taki progam, który automatycznie poinformuje wszystkich użytkowników danego tematu,że w ICH temacie ktoś się wypowiedział. Chyba każdy użytkownik podał do siebie - znany tylko ADMINOWI - kontakt.
No i taki ktoś czytając swoją pocztę - przypomni sobie co go interesowało........ _idea _idea

barbara12144

barbara12144


No i jeszcze w odpowiedzi na uwagi.......Nazwisko WOŁOCZKO , to z całą pewnością nazwisko nie imię. Z informacji, które posiadam wynika że ,za króla Wł. Jagiełły dużą rolę odgrywał również syn Wołoczki z Drohobycza - JOŚKO .,/ w niektórych poczynaniach był "ważniejszy" niż ojciec.
No i w XV w. --WOŁOCZKO CZOLNER -pełnił funkcję wójta no i co najważniejsze zajmował się z upoważnienia króla - zakładaniem nowych wsi na prawie niemieckim. Z wykonywaniem tej czynności przez WOŁOCZKÓW /każdy miał imię/spodkałam się też w następnych wiekach....../ciekawe!!!!!!!/
WOŁOCZKOWIE mieli herb KOŚCIESZA.


barbara12144


_wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa

NO I TERAZ MOJE ROZWAŻANIA I WNIOSKI......................
Po wielu analizach materiałow i "główkowaniu" doszłam do wniosku ,że WOŁODŻKO, WOŁODKO i podobne nazwiska, wywodzą się z nazwiska WOŁOCZKO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domyślam się , a nawet jestem pewna DLACZEGO.....


24.12.2007 10:29

Barabaro - pomysł z powiadmiaczem jest dobry - ale do tego musimy zrobić rewolucje na forum i .... zbudować je od nowa w oparciu o innych skrypt. Chce to zrobic ale dla wielu to moze byc duzy problem bo nie wiem czy uda mi sie przeniesc konta i wiadomości.
Co do Wołoczków - to z pewnością jest to nazwisko jednak nazwisk w wieku XV jeszcze w zasadzie nie było. Wołoczko wtedy mogło być patronimem, lub przydomkiem grupy (nie koniecznie rodziny) a w przeszłości pochodzić od jakiego pierwszego Wołoczki (Wołodki itp.) co było imieniem. Nazwiska kształtują się od wieku XVI dlatego potem jest to rodzina. To samo dotyczy Bogdanowiczów, Janowskich, Iwanowskich, Warszów, Sawickich itp itd.

barbara12144


Przepraszam.... "spotkałam" nie spodkałam. Sama nie wiem jak się to stało.....
_wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa

Wracając do tematu.
Stan mojej wiedzy w tym temacie jest taki:
Mam na dłoni pięć pokoleń wstecz./ uzupełnię to bliższymi datami no i czym tym tylko będę
mogła/
Od 1356 r wiele różnych nie związanych ze sobą istnień- ----jest tego sporo.
No i w głowie wiele opowiadań z dziejów rodziny.................

Gdyby to dało się jakoś powiązać........ _placz _placz _placz


barbara12144


_spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _spioch _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna _dziewczyna

BUDZENIE!!!!!!!


Wanka


No pięknie ! Coś się tu zadziało.
I Admin tu też zawitał.!:D

Barbro dziękuję Tobie za miłe słowa.
Tak tak ,jest dokładnie jak Ty mówisz, jeden, dwa "występy" na Forum...i zapada cisza.
Nawet wtedy gdy namówię kogoś na rozpisanie swojego drzewka i jak umieszczę je na stronie.
Nie bardzo wiem czemu tak jest.
Podnosisz ważne sprawy co do funkcjonowania Forum
Ale jak patrzę na nasze uważam że ono i tak jest
mimo wszystko bardzo atrakcyjne. Nie będę się rozpisywała dlaczego,
Uważam że brak tu tylko ludzi- niestety to najważniejszy niby powód jego funkcjonowania.
Więc na ludzi czekamy.
Ludzi którzy chcą się uczyć, wymieniać wiedzą , ale nie tylko.
Tak a propos.
Gratuluję Tobie Twoich genealogicznych zbiorów.
Bardzo ciekawe masz wnioski, że Wołodkowie pochodzą od Wołoczków.
Barbro czy jest coś z tych spraw w Internecie do poczytania czy możesz coś polecić., czy skarbisz to wszystko
w testamencie po Przodkach !
Ach jeszcze coś, czy Twoje dokumenty archiwalne w języku polskim, czy pisane cyrylicą. Jak sobie z tym radzisz?


Wanka


Acha
zapomniałam napisać
http://www.nestornotabilis.com
cuuudoooo.!
Piękna światowa psia rodzinka. Gratuluję.
Ale nie może być inaczej
równa do pięknej urody swojej PAŃCI

okiem


Większość ludzie traktuje genealogie dodatkowo i poza pracą mają czas jedynie coś zrobić w niedzielę popołudniu - jaśli akurat nie mają gości. Nie można ich winić że nie jest to najważniejsza sprawa w ich życiu. Najważniejsze że powolutku materiały się zbierają, choć czasem ich zbieranie trwa miesiące a rozmowa rozciąga się na wiele tygodni. Ja już do tego przywykłem, i nie złoszczę się że na mój post wieczorny ktoś mi nie odpisał następnego dnia rano.
Cierpliwości - wszystko się znajdzie
_tup

barbara12144



Bardzo dziękuję . To co posiadam jest owocem wielomiesięcznego buszowania w internecie. Pisane jest po polsku. Miejsce "akcji" to Lwów i okolice........a bywało że to też była POLSKA, i to piękna,bogata, tętniąca życiem......

_wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa

barbara12144

barbara12144


Dzięki ADMINIE .....i ja uzbrajam się w cierpliwość .......
Trochę jestem w gorącej wodzie kąpana......No tak, ja także w domu nie mam czasu na internet. Tajemnica polega na tym, że korzystam z internetu w ciągu dnia w mojej prywatnej pracy i z prywatnego kompa. / Pod tym względem jestem szczęściarą - kocham to co daje mi internet / _cwaniak _cwaniak2 _cwaniak _cwaniak2 _cwaniak _cwaniak2 _cwaniak _cwaniak2

barbara12144



WANKA..
Nasze FORUM , nie "mimo wszystko" ale JEST atrakcyjne . _kciuk _kciuk _kciuk

barbara12144

Wanka


W gorącej wodzie kąpani -też są potrzebni!

Myślę, że jest fajnie że to Forum
tak dobrze odbierasz. No w końcu też już je tworzysz.

Wiem, że nie robi się genealogii na okrągło
ale komputer się ma i głowę daję, że ludzie
tu zaglądają. Czemu więc nie piszą, nie dzielą się
uwagami, ścieżkami poszukiwać, nie dopisują
ciekawostek itp.?



barbara12144


A no właśnie -DLACZEGO ?

barbara12144


_wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa

Jak tu pięknie.... ileż osób tylko czeka na czyjś "głos"..../ tak jak jaaaaaaa!/
No ale przecież ktoś się wreszcie dorzuci ze swoimi nowinami.
Jak myślisz WANKA, czy to będzie dziosiaj ?????
EEEEEE, może być i jutro.....


barbara12144


Z tego rozpędu rozpisałam się na sąsiednim temacie........
OJ WYWOŁAM WRESZCIE KOGOŚ.............
_mikolaj _mikolaj _mikolaj _mikolaj _mikolaj _mikolaj _mikolaj


Wanka



Było cicho...wszyscy byli na Andrzejkach?
A teraz cicho bo po szaleństwach Andrzejkowych.....dosypiają!
Pozdrowienia

barbara12144


_wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa
Tak, tak......niedługo wstaną,/ bo zgłodnieją/ no i się Z A C Z N I E ..
każdy coś dorzuci , choćby drobiazg . Dosłownie nie mogę się już doczekać......

_tup _tup _tup _tup _tup _tup _tup _tup _tup _tup _tup _tup _tup _tup


barbara12144


Sciągnięte z ciekawostek....
Maoryscy mieszkańcy Oceanii z pamięci wymieniają powiązania genealogiczne do 150 pokolenia wstecz.......
A MY ......... _placz _placz _placz _placz _placz _placz _placz _placz _placz _zipp


Wanka


Witam
Nie za bardzo w to wierzę, ale niech tam.
Natomiast jeśli chodzi o nas, odpowiedź jest prosta.
Trzeba tylko spojrzeć na indeksy nazwisk na stronie głównej
Dynamicznego Herbarza

Boleję nad tym że na założonej przeze mnie stronie Wołodków ze znajomością swoich Przodków
jest cieniutko i nie ma chęci do budowania herbarza Rodu który na pewno jednak jest wspólnym dla Wołodków., Wołodźków, Wołoczków.
a może i jeszcze innych Wołoćków, Wołodkiewiczów.

Nikolai


Wanka:
Witam
Nie za bardzo w to wierzę, ale niech tam.
Natomiast jeśli chodzi o nas, odpowiedź jest prosta.
Trzeba tylko spojrzeć na indeksy nazwisk na stronie głównej
Dynamicznego Herbarza

Boleję nad tym że na założonej przeze mnie stronie Wołodków ze znajomością swoich Przodków
jest cieniutko i nie ma chęci do budowania herbarza Rodu który na pewno jednak jest wspólnym dla Wołodków., Wołodźków, Wołoczków.
a może i jeszcze innych Wołoćków, Wołodkiewiczów.
Dziwne zmenne mogom byc te nazwiska, u nas som rodne bracia a u ednego w pasporte Poreckii (od rossiiskego - reka) a u drugego Porzeckii ( od polskego rzeka)

barbara12144


A nasza Babcia zawsze mówiła " WOŁOCZKO , TO WOŁOCZKO I TO NAPEWNO RODZINA - a wszyscy inni to najwyżej jakaś spokrewniona i zmieniona gałąż "
Ale ja myślę ,że pewnie tak było. W zależności od miejsca urodzenia i pobytu nazwisko mogło być zmienione chociażby przez gwarę, lub coś w tym rodzaju.
A NIKOLAI -podejrzewam ,że część mojego rodu osiedliła się na Ukrainie,Białorusi lub Litwie. Mam na myśli nieznaną mi gałąż Seweryna WOŁOCZKO /był synem Franciszka Wołoczko zmarłego w wieku 64 lat -31. 01. 1914 r./

]

Nikolai


barbara12144:
A nasza Babcia zawsze mówiła " WOŁOCZKO , TO WOŁOCZKO I TO NAPEWNO RODZINA - a wszyscy inni to najwyżej jakaś spokrewniona i zmieniona gałąż "
Ale ja myślę ,że pewnie tak było. W zależności od miejsca urodzenia i pobytu nazwisko mogło być zmienione chociażby przez gwarę, lub coś w tym rodzaju.
A NIKOLAI -podejrzewam ,że część mojego rodu osiedliła się na Ukrainie,Białorusi lub Litwie. Mam na myśli nieznaną mi gałąż Seweryna WOŁOCZKO /był synem Franciszka Wołoczko zmarłego w wieku 64 lat -31. 01. 1914 r./

U nas to nazwisko wystempue terz slyszalem ne raz, ale z konkretnym czlowekem naraze powionzac ne moge. W Brzostowicy w ksionrzke telefonicznei nema ale w Grodno napewno bendze Brzostowica to male miasto.
Musle rze na Ukraine to bende czenscei spotukane. Tam czenscei bywaiom nazwiska z zakonczennem na - KO.
U nas est webstrona bialoruskei szliahty tam morzno by bylo poszukac tam morze terz forum byc. Ale cosc stalose z tei stronoi ne otwerase http://www.nobility.by/

Erzeli ktosc ne boise rosiiskego to tu morzno znalezc telefony w Grodno i poszukac nazwiska. Ale tam oczewisce kirillicei no i tszeba te baze tel. ladowac na swui komputer
http://s13.ru/archives/953

]

barbara12144


Tak czułam, że tak może być !!!
Ojciec opowiadał,że jego rodzice przed wojną jeżdzili do Grodna............
Może właśnie do rodziny ??????????
Ojciec często opowiadał o dawnych czasach.......ale wtedy nikt się bliżej genealogią nie interesował. Teraz wiedziałabym jak tą kopalnię wiedzy wykorzystać...

24.12.2007 10:30



barbara 12144 to tszeba szukac. Ale jak ja wem to po woine dwa razy polaki wyezdrzali do Polski. Ale nemalo pozostalo. Morzno i pszez internet szukac
http://www.petergen.com/lwk/links.shtml tu tszeba znac po rossiisku

http://www.bajorusajunga.lt/en/ tu po angelsku

Ale cikawe te meisciny w Brzostowickim raione kture meiscowi nazywaiom Szlahta to wsi Makarowcy, Poczobuty, Hlebowicze. Ja jurz muwilem o zegarah na Warszawski czas nastawionyh to dosc nezruczne est, bo kramy szkoly autobusy pracuiom po Minskemu czasu a eszcze bylo po Moskwe to bylo 2 godziny rurznicy Erzeli meiscowy kerowca edze okolo kosciola w Makarowcah to zawsze zddymal czapke. Hoc by za dzen 10 raz tam ezdil/
A jak tam szlahta sama zrobila swui kolhoz to morzno by ksionrzke napisac. Ih pytaiom jak to wy zrobili bez pszedstawicelei NKWD i partyinyh? A oni muwiom - hiba ne wolno? - bendemy do Moskwy pisac no i tak pozastowili trohe diwny kolhoz z naiwenkszymi kowalkami zemi pszy domah. Ktosc razumny im doradil. Bylib oni morze w Sibiru, jak ne wszystke to durzo kto.


barbara12144


_wyspa _wyspa _wyspa
NIKO - ale ciekawe rzeczy opisujesz......... Miło się z Tobą rozmawia.........dziękuję za adresy, chętnie poszukam, może coś znajdę.


Nikolai


barbara12144:
_wyspa _wyspa _wyspa
NIKO - ale ciekawe rzeczy opisujesz......... Miło się z Tobą rozmawia.........dziękuję za adresy, chętnie poszukam, może coś znajdę.

Woloczko to kirillicei bendze jak Волочко. Cosc znaliazlem tam i e-mail est. Tylko ne wem czy po polski zrozume _smutny
hcesz to popatsz
http://www.masters.donntu.edu.ua/2006/f ... /index.htm

barbara12144


NIKO....... Bardzo dziękuję. No i jest mi przykro, bo nic nie rozumię......... _placz _placz _placz _placz Ale zaraz napiszę na ten e-mail . Zobaczymy co z tego wyniknie.
Znalazłam też : Wołoczko Oksana prowadzi w Kijowie zajęcia fakultatywne z języka polskiego. - może to ta sama.......
NIKO, ale ta na zdjęciu to "fajna babka " prawda ?


Nikolai


barbara12144:
NIKO....... Bardzo dziękuję. No i jest mi przykro, bo nic nie rozumię......... _placz _placz _placz _placz Ale zaraz napiszę na ten e-mail . Zobaczymy co z tego wyniknie.
Znalazłam też : Wołoczko Oksana prowadzi w Kijowie zajęcia fakultatywne z języka polskiego. - może to ta sama.......
NIKO, ale ta na zdjęciu to "fajna babka " prawda ?

Prawda tam est ei biografia - ne znaliazlem w nei jakegosc polskego sliadu
A ta Oksana jak prowadzi w Kijowie zajęcia fakultatywne z języka polskiego. to na 80% morzno byc upewnionym rze polskego pohodzenia. do tei tszeba napisac

barbara12144


Napisałam do TEJ ze zdjęcia . Zobaczymy co odpisze...

barbara12144



_wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa

A może KTOŚ COŚ słyszał....o księdzu IGNACYM WOŁOCZKO, który w 18 wieku mieszkał w Rzymie i był prokuratorem domu pielgrzyma .......???????????



barbara12144



A czy odezwie się WOŁOCZKO z którego rodziny pochodził KAZIMIERZ WOŁOCZKO, który zginął pod Kuckau 27..04. 1945 r..................????????????????
Odezwijcie się moi mili....czyż można skazać ICH na zapomnienie ???????
:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

barbara12144



_wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa

A tak pięknie się zaczęło.....

Najbardziej interesują mnie takie właśnie ciekawostki i nawet oderwane od siebie informacje....że ktoś wie o KIMŚ z rodziny coś ciekawego lub zwyczajnego........no i to może ułożyć się w całość...........A przez te ciekawostki, my współcześni nagle odkryjemy ŻE ISTNIEJEMY i mamy wspólne korzenie........

barbara12144



_telefon _telefon2 _komputer _telefon _telefon2 _komputer _komputer _komputer _komputer _komputer _komputer _komputer _komputer _komputer _komputer _komputer _komputer _komputer _komputer _komputer _telefon2 _telefon2 _telefon2

DZIAŁAJĄ ?????????????????????????

barbara12144



Serdecznie pozdrawiam !!!!!!!
Dzisiaj jest sobota, _komputer _komputer _komputer _komputer już "rozgrzane"
czy ktoś z rodziny WOŁOCZKO znajdzie chwilkę i się odezwie ????????????? _serce _serce _serce


barbara12144


Zaglądam tu codziennie .................


barbara12144



Dzisiaj też TU jestem........ to swoista lista obecności.........
"wciągnęło" mnie całkowicie........
Któregoś dnia - jestem tego pewna - nagle KTOŚ zapragnie ze mną zamienić parę słów...


barbara12144



Witam serdecznie !!
Jeśli jakiś WOŁOCZKO zagląda do Forum - no i jeśli coś wie na interesujący nas temat-
to bardzo proszę o najmniejszą nawet wiadomość o :
ANTONIM WOŁOCZKO - Kapłanie Kościoła Mariawitów / gdzieś koło Łodzi /
zmarłym w 1968 roku. Uratował wiele istnień ludzkich w czasie wojny...., niezwykle zasłużony dla swego Kościoła.

barbara12144

Wanka


Barbro
Cóż tylko gratulować.Twój nasłuch radiowy był w odpowiednim czasie.
Prowadzą Ciebie Aniołowie.
Na pewno już ten adres znasz i poczytałaś. A jeśli nie to się przydałam Tobie w potrzebie
Poczytaj!
http://www.mariawita.pl/htmls/indexpl.html

A tu bezpośredni adres do źródła.
Kościół Starokatolicki Mariawitów
09-400 Płock, ul. Kazimierza Wielkiego 27
tel/fax (024) 262-30-86
Nie sądzę by odprawili Cię z kwitkiem.


barbara12144



WANKA !!!!!!! Wielkie dzięki......Rzeczywiście o Antonim Wołoczko usłyszałam przez przypadek w radio..,... Jednak nic bliższego nie udało mi się dowiedzieć. /zalogowałam się na forum " MARIAWITA". / Wczoraj nie miałam czasu nawet włączyć kompa - co jest wprost niebywałe.
Dziękuję......... _serce _serce _serce ..biorę się za czytanie.......


dzastinagks


witam serdecznie!

przepraszam, za moja dluga nieobecnosc...
myslalam ze nikt nie odpowie na moja prosbe a tu taka mila niespodzianka i tyle informacji!! chciałabym ustalić z Panią Barbarą stopien pokrewieństwa - jeśli isntieje:)
pozdrawiam - obiecuje bede tu czesciej:)

barbara12144


_wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa
Witam !!!!!!!!
Jakże się cieszę !!!!!!!!!!!!! Bardzo chętnie....... Tylko powiedz dzastinagks , czy chcesz stopień pokrewieństwa ustalić na FORUM - zupełnie publicznie - czy też tylko wstępnie ,a resztę drogą e-mail ?????

barbara12144



DZASTINAGKS
Dodam jeszce..... Jeśli masz na imię Justyna ??/ chyba dobrze pamiętam ?/
to powiem , że w latach 70-tych usiłowaliśmy Was odwiedzić w Tczewie. Nikogo w domu nie było....po jakimś czasie / może to zbieg okoliczności/ przyjechał do nas WALDEMAR WOŁOCZKO -myślę że to Twój ojciec...... i zostawił nam swój nowy adres...
Ale może to nie TY.........

barbara12144

dzastinagks


witam, mozemy na forum

na imię mam Justyna:) spojrzałam na Pani rozpiskę - wg mnie jestem z rodziny Józefa Wołoczko - choć nie jestem 100 % pewna, myślę że tak właśnie jest Babcia mi powiedziała że prawdopodobnie ojciec(Józef) mojego pradziadka (Wacława) lezy na cmentarzu w Białej Podlaskiej.

wspomniała Pani, że znacie Waldemara Wołoczko (wiem, że Pani mąż również się tak nazywa) to jest mój dziadek i zgodnie z Pani informacjami mieszka w Łodzi(teraz pod Łodzią) - Babcia mówiła mi że prawdopodbnie Pani mąż i mój Dziade to kuzynowie.

czy mam napisać dzrewko? tego co wiem - a wiem niewiele i niewiel osób znam z moich przodków, ale zawsze mogę skontaktować się z Dziadkiem

gorąco pozdrawiam:)
wyczekuje odpowiedzi:)

dzastinagks


zgadza sie mieszkamy w Tczewie - Waldemar Wołoczko to mój Dziadek - który ożenił sie z Jadwigą, maą 1 syna Jarosława (mój Tata) który ożenił się z Violettą, którzy mają 2 dzieci - Jakuba i Justynę,

jest jednak jeszcze coś Dziadek - Waldemar - jest obecnie w 2 małzeństwie - z Jadwigą - ma z tego małżeństwa córkę Martę, teraz Dziadek mieszka pod Łodzią, Marta pracuej w Warszawie, a my z Babcia mieszkamy w Tczewie.

pozdrawiam
24.12.2007 10:31



Wszystkim Woloczkam kto szuka pokrewenstwa, radze nabrac kirillicei Волочко (-Волочек;)))))
w Google , to wystarczy na mesionc poszukiwan od Brescia do Wladiwostoku. Jak nema klawiatury z kirillicei to morzno skopiowac to co podalem _idea
jak znaidece e- maily to piszce im po polsku. Jak ne zrozumeiom to ne straszne pomysliom rze to zwykly spam a jak ktosc ma polske pohodzenne to morze odpowe i bendze cikawo _telefon2

http://www.google.com.by/search?hl=ru&q ... DcountryBY a po temu linku morzno znalezc pokrewenstwo w Bialorusi.
tu wencei morzno znalezc znaioncyh polski. Bo jak w 1794 wyslali do Sibiru to morze po jakutsku lepei rozumec nirz po polsku.

Ostatnio modyfikowany przez Nikolai

dzastinagks


mam dobra wiadomosc uczylam sie i ucze rosyjskiego - juz jakies poszukiwania podjelam - dzis jeszcze raz odnajde te strone - i przesle na forum - wiem ze ktos byl moze się nam uda:)

Dzięki Nikolai!

barbara12144



Właśnie to, że jesteś z gałęzi JÓZEFA WOŁOCZKO
byłam pewna. Czekałam co napiszesz....Bardzo się cieszę, że możemy sobie pogadać.....
Ale druga żona dziadka to chyba Ewa.
No i pomyliły mi się pokolenia...........................................
Bardzo proszę postaraj się rozpisać swoje drzewko, ale jeśli to możliwe to z datami urodzenia /rok/.
DZASTIN - no i najważniejsze.....masz to szczęście że dużo informacji może przekazać ci dziadek. WYKORZYSTAJ TO DO MAXIMUM !!!!!!!!!

barbara12144



OOO!!!!! NIKO!!!!! Dziękuję także. Muszę tobie powiedzieć, że Tamta dziewczyna ze zdjęcia ma inny e-mail. Oksana z Kijowa też ma inny adres - w związku z czym nie rozmawiałam.....
A widzisz ?? Odezwała się na Forum moja RODZINA>........

barbara12144



Biorę się za czytanie...........

barbara12144




NIKO!!!!!! REWELACJA !!!!!!!!! to co odnalazłeś to cała gałąż zaczynająca się od
SEWERYNA WOŁOCZKO............


barbara12144



DZASTIN - USTALAMY ; - z tego co mamy pewne -a mamy na 100% !!
twoja gałąż - zaczyna się od JÓZEFA WOŁOCZKO
moja gałąż- zaczyna się od STANISŁAWA WOŁOCZKO
NIKO daje informacje od SEWERYNA WOŁOCZKO

no i co dalej???
I


dzastinagks


tworze moej drzewo ale mam duze problemy i braki, z moją rodziną z Białej widziałam sie kilka lat temu i tylko 2 razy w życiu imiona mi umykają a daty ur kompletnie nie znam domyśla się jedynie roku.... ale powoli zbieram materiał

dzastinagks


moje niepełne drzewko 9braki będe w miare możliwości uzupełniać - moja niewiedza wynika z braku kontaktu z rodziną, dlatego zależe mi na odnalezieniu korzeni:

WACŁAW WOŁOCZKO ur około 1910 r. ożenił się z Wiktorią z d. Zieniuk - Wołoczko (myślę że też około 1910 r.) Wacław i Wiktoria roziwedli się - Wacław zmarł przed 1985 r. (może i dużo wcześniej) w Poznaniu, Wiktoria wysżła po raz drugi za mąż za Franciszka Kaczmarskiego, spoczywają w Warszawie. Wiktoria zmarła przed 2000 r.
mieli 3 dzieci:
BARBARA WOŁOCZKO (Ciocia z Krzczonowia) dokładnie nie znam daty ale myślę że około 1940 r zmarła w 2005 lub w 2004 r. pierwszy syn Dariusz Kukiel ur około 1960 r. żona.... ma córkę Justynę, wyszła za mąż (niewiem jak ma na imię nazwisko Portka) drugi syn Robert Portka ożenił się z ....
MARTA WOŁOCZKO ur również około 1940 r. mieszka w Białej Podlaskiej – wyszła za mąż za Józefa Kulpę wujek zmarł w 2002 (lub coś około tej daty) mieli/mają 3 dzieci:
Grzegorz Kulpa ur w 1970 r. ożenił się z Dorotą – mają 4 dzieci córkę Agnieszkę ur (około 1990 r.), syn Wojtek ur (około 1992 r.), syn…. Ur (około1994 r), córka Aleksandra ur.(około 1999 r)
Krzysztof Kulpa ur około 1975 r. ożenił się z mieszkali pod Warszawą – co u nich to Niewinem
Anna Kulpa ur 1985 r. mieszka w Białej Podlaskiej ma dziecko ur w 2003 – 2004 dokładnie Niewinem
I moja rodzina:
WALDEMAR WOŁOCZKO ur 31.05.1936 r. ożenił się z Jadwigą Gierchowską –Wołoczko ur 10.01.1937 r. mają syna 0- mieszkali w różnych miastach ostatecznie w Tczewie:)
Jarosława Wołoczko 13.12.1959 r., który ożenił się z Violettą Ćwiklińską – Wołoczko ur. 18.10.1961 r. mają 2 dzieci – Jakuba Wołoczko ur. 08.04.1985 r. oraz Justynę Wołoczko ur. 20.12.1986 r.
Waldemar Wołoczko i Jadwiga (Wołoczko) rozwiedli się , Waldemar ożenił się po raz drugi z Jadwigą ur myślę że około 1950 r.mieszkają koło Łodzi mają 1 córkę Martę Wołoczko ur w 1974/75 r., która teraz nazywa się Marta Mróz po mężu Tomaszu – mieszkają w Warszawie,

wg mnie Józef Wołoczko był ojcem Wacława - wiem, że Wacław miał siostrę (z opowiadań Babci Jadwigi) po mężu Baczyńska - miała 1 syna prawdopodobnie mieszka w Gdańsku

to wszystko co posiadam napisze do Ciocia Marty byc może ona mi pomoże

dzastinagks


na stronie
http://www.pobediteli.ru/veteran-search ... e=lastname

wpisalam nazwisko i znalazlam:

Результаты поиска ветерана «Волочко»

Россия / Северо-Запад / Санкт-Петербург -Rosja Sankt Petersburg

Волочко Ирина Григорьевна
12.05.1917 г. р.
Woloczko Irina Grigoriewna

Зарубежье / Беларусь / Брестская область-Białoruś

Волочко Иван Васильевич
25.03.1925 г. р.

Woloczko Iwan Wasilewicz
Зарубежье / Беларусь / Гомельская область -Białoruś

Волочко Василий Федорович
29.05.1927 г. р.
Woloczko Wasilij Fiedorowicz

sa to żołnierze wielkiej wojny:) być może się myle ...


dzastinagks


Pani Barbaro!

mam pytaNIE - czy wie Pnai kto leży na cmentarzu w Białej Podlaskiej? czy Józef? z kim?

rybka1973


Witam Wszystkich,

Dawno się nie odzywałam, przepraszam....
Pani Barbaro, nazywam się Marta Wołoczko-Mróz, to mój Tata Waldemar Wołoczko był kiedyś u Państwa w Świdniku, pamiętam również że jak byłam dzieckiem to przysyłaliśmy sobie kartki na Święta... powiem szczerze że te kartki to jeszcze są
Teraz moi rodzice wyprowadzili się z Łodzi na wieś, mój Tata jest juz kilka lat na emeryturze ale jeszcze pracuje bo bez pracy żyć nie może.
Ja również znalazłam info o przodkach z Drohobycza.
dzastinagks, dzięki za przypomnienie żeby zainteresować się przodkami!! zgadamy się na skypie.

Pozdrawiam

dzastinagks


znalażła stare notatki z przed kilku lat:
Grzegorza Kulpy drugi syn to Filip
żona Krzysztofa Kulpy to Agnieszka:
żona Roberta Portka to Weronika, jego ojciec Józef
żona Dariusza Kukier (a nie Kukiel) to prawdopodobnie Barbara - nie esteśmy pewnie, zas Tata to Henryk Kukier

pozdrawiam:)


barbara12144


Witaj Marta !!!!!!! Cieszę się ,że dołączyłaś do nas -- a właściwie to byłaś na tym FORUM pierwsza ..
Wyjaśnij mi - Twoja mama ma na imię EWA - czy tak?
Bardzo się cieszę................
DZIEWCZYNY.....NO TO RAZEM STWORZYMY COŚ FAJNEGO !!!!!!!

barbara12144


_wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa
Właśnie to mnie pasjonuje... Pozbierać wszystkich WOŁOCZKÓW.....
Ale się robi ciekawie.......


dzastinagks


Cioci Mart Mama ma na imię Jadwiga - chyba że o czymś niewiem - robi się bardzop ciekawie - moze zorganizujemy zlot rodziny Wołoczko - wkońcu jest nas tylko 38 osób w Polsce:)

pozdrawiam

barbara12144


Marta...Wołoczkowie tak mają! Mój mąż Waldemar Wołoczko też jeszcze pracuje,dodatkowo działa w Klubie Seniorów Lotnictwa. To wieczni "młodzieżowcy ", / ale MY płeć piękna, jesteśmy prawdziwą ozdobą tego RODU - i jego siłą napędową/ _kciuk _kciuk _kciuk
I tak trzymc !!!!!!


barbara12144


Justynko.. na starym - głównym cmentarzu w Białej Podl. spoczywa wielu przedstawicieli rodu Wołoczków :
Ojciec naszych rodzin, FRANCISZEK WOŁOCZKO -no i jego synowie:
Wasz - JOZEF WOŁOCZKO i nasz - STANISŁAW WOŁOCZKO.
Z nimi pochowane są też bliskie osoby. Wszystkie te groby odwiedzamy za każdym razem jak jesteśmy na cmentarzu...../mamy tam też naszych rodziców i innych bliskich /
Planujemy pojechać na cmentarz przed Świętami.. Postaram się spisać z tablic wszystkie dane i adresy grobów.......
A jeśli coś nie wyjdzie to z całą pewnością będziemy na wiosnę. Dam znać


dzastinagks


była bym wdzieczna - bo dla nas wyjazd na cmentarz to cała wyprawa.... gdy byliśmy w 2003 r. u Wujka Józefa Kulpy na pogrzebie w Białej Podlaksiej - to jego żona Marta (Wołoczko) Kulpa mówiła, że niedaleko wujka leżu ropdzina Wołoczko, o tym mi powiedziała wczoraj dopiero Babcia, nie maiałam pojęcia, że mam rodiznę gdzies w Polsce:) zawsze myślałam że jesteśy tylko my:) ale to przez to że mamy słaby kontakt z Dziadkiem Waldkiem, ale myślę że pomoże nam Ciocia Marta, specjalnei napisałam - bo to własnie dzięki niej utworzyłam temat Wołoczko - obiecała że będzie z Dziadkiem podczas świąt rozmawiać:)

myślę sobie, ze mogła bym wybrać się na cmenarz do Kwidzyna - często bywam w Sztumie a stamtad to zaledwie 20 min drogi - tylko po ciemku i tak nic nei znadje musiałąbym w dzień sie wybrać, wzieła bym aparat porobiła zdjęcia - dobrze by było Pani Barbaro gdyby Pani równiez zrobiła w Białej - wprowadziło by sie w dokumentację

pozdrowienia dla wszystkich Wołoczków:)

barbara12144


Czy masz na myśli grób naszego stryjka, WŁADYSŁAWA WOŁOCZKO i jego żony STEFANII ? Są pochowani w mieście Kwidzyn..... Jeśli tak, to będziemy bardzo wdzięczni....
_serce _serce _serce _serce _serce _serce _serce _serce _serce _serce
A ja ze swej strony udokumentuję co wyżej. Zaznaczam, że jeśli nie teraz to na wiosnę......



dzastinagks


tak mam na myśli stryja Władysława I jego żony Stefanii - mysle ze bylo by super gdyby ktos kto meiszka w poblizu ich odwiedził i zapalił swieczke - mój chłopak miesza w Sztumie -- wiec w ramach randki i pasji poszukiwania przodków będę szukać:)

nie myślałam że tak bliski mam krewnych:)

barbara12144


Wielkie dzięki........będzie bardzo miło... myślę że ICH grobem opiekują się STENI córki. Pierwszy mąż Steni zginął na wojnie , mieli dwie córki . Stryjek wychowywał je od małego..... Byli bardzo dobrą i kochającą się rodziną...Mieszkali najpierw w Białej Podl., a póżniej wyjechali do Kwidzyna .
Jedna z córek Steni i jej rodzina z całą pewnością tam mieszka. /Kontakt urwał się po śmierci Stryjostwa/
Ale bardzo proszę o zdjęcie grobu...do naszej dokumentacji....


dzastinagks


Pani Barbaro - zastanawiam się jak odnaleźć przodków Franciszka Wołoczko - po jakiej dokumenatcji? i jestem ciekawa w którym roku się urodził - wiem że to Pnai spisze przy okazji wizyty w Białej .

Dobrze, że mi Pani napisała, że ktoś się opiekuje tym grobem - przynajmniej mam pewność, że grób istnieje - i napewno go znajde:)

fascynuje mnie to odszukiwanie przodków....

pozdrawiam

barbara12144



_wyspa _wyspa
ADMIN........WANKA........NIKO.............Widzicie co TU się zaczyna dziać?????

_kciuk _kciuk _kciuk _kciuk _kciuk _kciuk
24.12.2007 10:31



Witam,

Mój Tata, Waldemar był w tym roku w Białej Podlaskiej u swojej siostry Marty , odwiedził cmentarz, ma zdjęcia, wszystko Wam powiem jutro, wiem na pewno że Józef Wołoczko jest pochowany z swoja żona Rozalią ale jutro dokończę bo dzisiaj to juz padam

Pozdrawiam
Marta

dzastinagks


super - fajnie, że będe miała kontakt z Ciocią tu na forum i że nam opowie i sprzeda informacje

pozdrawiam

barbara12144



Dzastin ----Marta to , tak jak i ty WOŁOCZKÓWNA przecież !!!!! Ma otwarte serce.....a dla ciebie szczególnie.......
Już od teraz będziecie jednością..... _serce _serce _serce _serce _serce


Wanka


BARBRO ! DZASTIN ! RYBKO !
Witajcie.
Nie było mnie, a tu się w rodzinie Wołoczków coś dobrego „nadziało”!!!!
Gratulacje! Aktywność znacznie wzrosła.
Odnalazłyście się w rodzinie Wołoczków..To wielki sukces Wasz i naszego Forum.!!!!
Teraz budowanie i zbudowanie wspólnego drzewa Wołoczków będzie wspólnym
wielkim dziełem - historycznym..! Zawsze mówię, przy odrobinie dobrej woli i jeśli się
czegoś bardzo chce, cel można osiągnąć. RAZEM ŁATWIEJ !!!
Takie właśnie przesłanie ma to FORUM.
Mam jednak wielką prośbę by w swoich szerokich poszukiwaniach w literaturze, Internecie, na cmentarzach, w zapiskach rodzinnych czy przekazach nie pomijali Państwo nazwisk Wołodko Wołodźko. Mogą bowiem te nazwiska z nazwiskiem Wołoczko mieć wspólne korzenie


Nikolai


barbara12144:

_wyspa _wyspa
ADMIN........WANKA........NIKO.............Widzicie co TU się zaczyna dziać?????

_kciuk _kciuk _kciuk _kciuk _kciuk _kciuk

Ja to hcial by rzeby wy kturegosc krewniaka znalezli zupewne daleko od Polski Bo Internet ne ma granic/ Mialem ja ednego wirtualnego znaiomego pszczeliarza z Sibiru z m/ Tomsk. jakosc napisal mne rze ego oicec poljak szlahtic, desc z okolo Lwowa a morze Wolyni? represowany byl i wyslany do Sibiru za Stalinom po woine/ Muwil rze nawet ma herb szljahecki ale nestety ne muwi po polsku bo urodilse w Sibiru teraz w Tomsku on dosyc powarzny czlowek znawca komputeruw hiba sisadmin na serwere
Nestety on ne Woloczko, a zdaese Rudzinski

Wanka


Dziewczynki, NIKO - cześć!

To bardzo poproszę o link do
SEWERYNA _tup

barbara12144


Wielkie dzięki . W Białej Podl. są groby Wołodko, Wołodżko. Przy najbliższej okazji coś się dowiem /zrobię zdjęcia/
Linku do SEWERYNA jeszcze nie mamy. Nasz Seweryn jeśli żyje musiałby być baaaaardzo leciwy........byłby najstarszy w rodzie..
Franciszek Wołoczko ma aktualną - sprawdzoną w Urz. Miasta - tabliczkę. /wymienialiśmy starą zniszczoną w ubiegłym roku/
Wszystko dokładnie WAM napiszę ----- ale wcześniej -----MUSZĘ POJECHAĆ DO BIAŁEJ !!!!
Pochodzę po cmentarzu, oprócz zdjęć, imion i nazwisk, podam też adresy grobów .


Wanka


Jestem akurat tutaj....BARBRO
Nie chodzi o link do .....Seweryna, może żle się zrozumiałyśmy , tylko o ........Sewerynie i Jego rodzinie.
Wiem że musi być z innej epoki ...i o to właśnie mi chodzi!
Z góry dzięki serdeczne w imieniu RODU

barbara12144


JUSTYNKO - jeśli możesz i znajdziesz czas -poczytaj te cenne informacje podane nam w języku rosyjskim przez NIKA.....myślę że trafisz na bratnią duszę , która pomoże nam powiązać nasze KORZENIE.
Pamiętaj przy tym :
TEN KTO NOSI NAZWISKO WOŁOCZKO TO Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ RODZINA !!!!!!!!!!!! _idea _idea _idea _idea _idea _idea _idea _idea _idea _idea _idea _idea _idea


barbara12144


WANKA , tak to nieporozumienie.....
Jestem Tobie bardzo wdzięczna za " fachowe" naprowadzanie , no i pomoc w rozruszaniu TEGO tematu..


dzastinagks


już trochę przeglądałam, choć powierzchownie - ale obiecuje ze zajrzei poczytam! niestety nei w najbliższym czasie - bo musze napiac jeszcze prace na zaliczenie, ale w święta napewno usiąde i poszukam

pozdrawiam

barbara12144


_wyspa _wyspa
Fajnie....to niestety nie tak szybko........Najważniejsz że jesteśmy !!!!!
Z czasem wszystko się ułoży.

_tup _tup _tup _tup _tup _tup _tup


dzastinagks


niestety... chciałabym szybciej ale musze wszystko zaliczyć, a w pracy również mam zapracowany okres - ponowiam próbę zorganizowania zlotu rodziny Wołoczko!

pozdrawiam

Wanka


CYTUJĘ mniej więcej!!!!!! Pełne teksty wyżej!
„1. Jestem Tobie bardzo wdzięczna za " fachowe" naprowadzanie , no i pomoc w rozruszaniu TEGO tematu..
Bardzo mi miło. Cała przyjemność po mojej stronie!! Jeśli to do mnie.

2. NIKO!!!!!! REWELACJA !!!!!!!!! to co odnalazłeś to cała gałąż zaczynająca się od
SEWERYNA WOŁOCZKO............

3. DZASTIN - USTALAMY ; - z tego co mamy pewne -a mamy na 100% !!
twoja gałąż - zaczyna się od JÓZEFA WOŁOCZKO
moja gałąź- zaczyna się od STANISŁAWA WOŁOCZKO
NIKO daje informacje od SEWERYNA WOŁOCZKO -
Bardzo fajnie , cieszę się razem z Wami, już to wyrażałam nawet na priv.

4. To bardzo poproszę o link do SEWERYNA (jak wyżej do wiedzy o nim!!!)

5.Nasz Seweryn jeśli żyje musiałby być baaaaardzo leciwy........byłby najstarszy w rodzie...

6. No to czegoś nie rozumiem. Macie wiedzę o Sewerynie Wołoczko, ja o nią proszę
Czy to trudno zrozumieć!!!
_smutny _smutny _smutny

barbara12144


Wanka... 1. To do Ciebie...
Niestety nie "rozgryzłyśmy" wszystkiego co nam Niko dostarczył. Mam niemalże pewność, że to gałąż SEWERYNA WOŁOCZKO . Pamiętam doskonale, że nasz ojciec CZESŁAW
mówił że Seweryn osiadł w okresie międzywojennym w jakimś majątku w okolicach Lwowa. Ale nikt więcej nic nie wiedział.

Myślę że uda nam się coś dowiedzieć....Czas pokaże.


Wanka


Dziękuję!

Ale to dalej......nie na temat!
tylko........ w związku z tematem

barbara12144


WANKA.... no no...... coś podejrzewam, że na temat wiesz więcej niż my........

barbara12144

rybka1973


Kochani,

Powiem Wam co ja wiem:

Józef Wołoczko ożenił się z Rozalią (oboje spoczywają w Białej- mam zdjęcia z ostatniej wizyty mojego Taty w Białej)
Mieli trójke dzieci:
WACŁAWA WOŁOCZKO-mojego dziadka, zmarłego w 1980r.
ALEKSANDRA WOŁOCZKO, miał syna Aleksandra któy według informacji mojego Taty pozostał w Białej
KATARZYNA WOŁOCZKO po mężu BACZYŃSKA,zmarła zaraz po moim dziadku w 1980r. miała dwoje dzieci IRENĘ i HENRYKA którzy mieszkają w Gdańsku

Na święta będę u rodziców to może jeszcze więcej się dowiem od Taty.
Póki co, życzę Spokojnych Świąt bo nie wiem czy znajdę choć chwilę aby tu zawitać bo tydzień będę miała pełen pracy...

Pozdrawiam
Marta

dzastinagks


o! WIELKIE DZIĘKI

to by pasowało że Aleksander pozostał w B

dzastinagks


kolejna część coś mi komputer przerwał-

to by psowało że pozostal w bialej bo w googlach pojawiło się że przesyłki kurirerskie prowadzi kamil wołoczko - całkiem możliwe że to właśnie od Aleksandra.........

wiedziałam że Dziadek Wacław miał siostre o bracie nie ... ale po informacji z Kamilem Wołoczko zaczęłam się domyślać

dzięki i Wesołych świąt

dzastinagks


jedyna niewiadoma to teraz Seweryn

barbara12144


No tak to niewiadoma.......
Na Kamila to i ja trafiłam.Jest jeszcze : J. Wołoczko, /brak imienia/ , który chyba uczy jęz. angielskiego....jego uczniowie wygrali Jakiś konkurs w szkole w Białej Podl.

Moja propozycja jest taka :::::
Rozpracujmy najpierw dokładnie nasze gałęzie. Od pierwszego do ostatniego /najmłodszego/ członka rodziny. Zwróćmy uwagę na Wołodków , Wołodżków itp.
- jeśli natrafimy.
Potem "weżmiemy" się za SEWERYNA.


barbara12144


_wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa _wyspa

Ja także życzę wszystkiego najlepszego z OKAZJI ŚWIĄT I NOWEGO JUŻ 2008 ROKU.

Oczywiście będę TU wpadać - gdyż to FORUM przyciąga jak magnez........


dzastinagks


no tak, tylko wydaje mi się ze Kamil to moja gałąż stawiam na to że jest on od Aleksandra Wołoczko....

również widziałam Jerzego Wołoczko nauczyciela.... i jest też nauczycielka Joanna Wołoczko

jest ślad również w Miastku jest dziewczyna, któa nazywa się tyak jak js Justyna Wołoczko...

jest chyba coś jeszcze ale arazie zostawie to w tajemnicy ... musze to spr

pozdrawiam

barbara12144


Ta dziewczyna w Miastku chyba ma siostrę MARTĘ WOŁOCZKO /2-3 lata starsza od JUSTYNY/
W OSTROŁĘCE jest ALEKSANDRA WOŁOCZKO - startowała do miss lata 2007.
Mam ICH jeszcze więcej....
Jak pozbieramy i wypiszemy " SWOICH " - no to....zobaczymy co dalej........

POZDRAWIAM..


barbara12144


Witam !
W miejscowości LACK na lubelszczyżnie mieszka MIROSŁAW WOŁOCZKO ur 3.07.1963 r.

Natomiast z Forum Rekreacji Historycznych dowiedziałam się, że MARCIN WOŁOCZKO bierze udział w różnych turniejach rycerskich. Należy do "Braci Chudożników Bosych "
/ciekawe ,co ??/

JAKUB WOŁOCZKO jest studentem Uniwersytetu Gdańskiego - I rok, grupa H ekonomia.
Och... mam ich jeszcze wielu.. _smutny _smutny _smutny


barbara12144


Najstarsi - znalezieni dzisiaj.......

GRZEGORZ WOŁOCZKO 1905 - 1908 -
EDWARD WOŁOCZKO 1908 - 1921 - obydwaj spoczywają na cmentarzu St.Adalbert.
w Irlandii - w grobowcu Fam.Józefa szczepańskiego http://www.bristolwk.com

ANTONI WOŁOCZKO - szer. mechanik samolotów - zginął śmiercią lotnika przed 1928 r.
3 Pułk Lotniczy. Biografia opisana jest podobno w książce Aldony Wijas
"Ku czci poległych Lotników " /może KTOŚ to ma ?/

_working _working _working _working _working _working _serce _serce _serce


dzastinagks


jeżeli chodzi o Jakuba Wołoczko to mój brat:) także to akurat jest wiadoma co do reszty niestety.... widze że Antoni Wołoczko to moze byc ciekawa postać..........
27.12.2007 18:01
WITAM SERDECZNIE !!!!
Muszę przyznać,że przeżyłam chwile grozy....od 24.12 - do dzisiaj nie mogłam znależć "naszego wątku". Dopiero dzisiaj zauważyłam , że musimy zarejestrować się jeszcze raz.
Mam trochę problemów natury technicznej..... ale jakoś dam sobie radę.....
27.12.2007 19:58
To pewno dlatego że stworzyliśmy cały dział specjalnie dla rodziny Wołoczko - teraz można dzielić tematy - a poza tym mnóstwo nowych opcji. Staraliśmy się przeprowadzić przenosiny jak najdelikatniej. Mam nadzieję że teraz wszystko będzie ciekawsze i sprawniejsze
28.12.2007 12:48
Pomysł doskonały !!
~Jednak dalej mam problemy . Nie mogę się przyzwyczaić.
Jak "kliknę" w " WOŁOCZKO " - zaczyna migać mi cały temat
i nic nie mogę przeczytać .Ale to chyba moja wina - powinnam zaraz to opanować.....
29.12.2007 17:49
Kochani ! Wszystko "rozgryzłam" . Mamy teraz cały dział dla siebie !!!!Piszmy na razie tutaj . Po Nowym Roku pomyślimy wspólnie co dalej.
Życzę wszystkiego najlepszego z okazji NOWEGO ROKU !!!!
2.01.2008 09:53
WITAM W NOWYM ROKU !!!
Życzę wszystkim - ale i sobie -aby ten rok był lepszy, a w otateczności nie gorszy od ubiegłego !!!
Wracając do tematu......
W naszych dociekaniach - przynajmniej z mojej strony - zupełna klapa !!!!!
To znaczy : grypa nie pozwoliła mi osobiście być w Białej Podl. na grobach. /Pojechał tam mój syn -Robert/
Tym samym nie spisałam danych i nie zrobiłam zdjęć.....
Ta sprawa musi poczekać do wczesnej wiosny......
No i kuzyn /brat stryjeczny/ jeszcze nie dostarczył mi danych swojej rodziny....
Ogólnie ,ręce mi opadają......
Ale nie odpuszczę ! Wcześniej czy póżniej dopniemy swego..
7.01.2008 18:05
Gratuluje rozgryzienia domyślam się że czasem trzeba mieć mocne zęby do tego wszystkiego.
8.01.2008 15:45
Zrobiło się trochę cicho.....,myślę ,że to w dużej mierze moja wina. Miałam nadzieję "wystąpić " z rewelacjami - ale mi się nie udało.......... .
Wniosę dużo nowego dopiero na wiosnę....bardzo mi przykro......
Proponuję aby pisać choćby dlatego że JESTEŚMY !!!!
24.03.2015 20:03
[attachment]woł.jpgPOMÓŻCIE! SZUKAM osoby, która zamieściła TO ZDJĘCIE / CZARNO - BIAŁE NR 1031547 /
Na zdjęciu 1031547 są prawdopodobnie członkowie rodziny WOŁOCZKO, WOŁOSZKO, WOŁODŹKO, lub o nazwisku podobnie brzmiącym.