31605. Kunicki Bogumił

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kunicki Bogumił

Postprzez wanka » 19.03.2017

Kunicki Bogumił
- bardziej znany pod imieniem „Maciej”. Urodził się w Kaliszu 02.03.1935 r. Okres II wojny światowej spędził z matką ponieważ ojciec w sierpniu 1939 r. wyjechał z dokumentami Ubezpieczalni Społecznej do Warszawy i tam w trakcie działań wojennych zginął. Po wybuchu wojny wraz z matką zostali ewakuowani do Koźminka, skąd powrócili do Kalisza po wkroczeniu tu wojsk niemieckich. Ukończył Szkołę Podstawową nr 13 i Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Kaliszu. Ukończył studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UAM w Poznaniu. Po powrocie do Kalisza pracował jako nauczyciel historii, a w latach 1959-1966 organizował i kierował Muzeum Ziemi Kaliskiej. Od połowy 1966 r. pracował jako dziennikarz-publicysta w tygodniku „Ziemia Kaliska”. W tym czasie w ramach ok. 300 artykułów, powstało 40 artykułów pt. „Ballady kaliskie”, które KTPN wydało w formie książkowej w 1991. Od stycznia 1973 r. objął dyrekcję Muzeum Ziemi Kaliskiej, a od 1975 r. został wicedyrektorem Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. W połowie 1977 r. przeniósł się do Łomży, gdzie objął obowiązki dyrektora Muzeum Okręgowego. W latach 1987-1990 był adiunktem kustosza w Muzeum Narodowym w Warszawie. Autor wielu komunikatów z sesji popularnonaukowych, scenariuszy wystaw, katalogów wystaw i wstępów do katalogów. Publikował w „Roczniku Kaliskim” a także w periodykach łomżyńskich. Zmarł w Warszawie 11.06.1990 r. i tam został pochowany.
Obszerna biografia pióra Jana J. Janczewskiego [w:] Słownik biograficzny Wielkopolski południowo-wschodniej, t. III, s. 231-233.
Avatar użytkownika
wanka
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 4
Wybitna informacja (2) Twórca indeksów (1) Fotograf (1)

Powrót do K____cron