32270. Tomaszewicz - Wilno

Dział właściwy i jedyny do umieszczania postów typu "Szukam tego i tego". Wpisz tutaj swoje poszukiwania - ale koniecznie zaznacz że obserwujesz wątek (powiadomienie o odpowiedzi) - otrzymasz maila jeśli ktoś odpisze.
Prośby:
* Logowanie Aby dodać ogłoszenie musisz być zalogowany. Zarejestruj się
* No mail Prosimy nie umieszczać adresów mailowych (adresy mailowe będą KASOWANE) - po pierwsze to generuje spam, a po drugie informacje mogą się przydać też innym. W zamian proszę zaznaczyć "Powiadom mnie jeśli ktoś odpowie" - pod postem w edycji.
* Kolejne możliwości Gdy już napiszesz ogłoszenie sprawdź z czego jeszcze możesz skorzystać.
* UWAGA !!! - Ogłoszenia osób nieaktywnych na forum mają trwałość najwyżej kilka miesięcy. Skorzystaj z innych możliwości a ogłoszenie będzie działać.

Tomaszewicz - Wilno

Postprzez AlicjaF » 04.11.2017

Witam, szukam informacji o Mateuszu TOMASZEWICZU, ur.09.09.1899 r. w Wilnie.W latach 20-tych mieszkał w Wilnie przy ul.Połockiej 39/2. Nie znam imion jego rodziców, wiem, że umarł młodo, prawdopodobnie w latach 20-tych lub 30-tych. Był ojcem mojego wujka, ale obaj o sobie nie wiedzieli.
AlicjaF
Zainteresowany
Zainteresowany

Odp: Tomaszewicz - Wilno

Postprzez janusz_zor » 10.11.2017

Witaj
Rodzicami Mateusz Tomaszewicza byli : Kazimierz (ur.ok.1837r. zm.03.07.1904r. ) i Tekla z d. Niemienczyńska ( ur. ok.1860r.) Związek małżeński zawarli w 1880 roku w Kościele św. Rafała w Wilnie. Mateusz ur. się dn. 02.09.1899 r. we wsi Szmigle, gm. Rzesza, pow. wileńsko-trocki ( chrzest dn. 12.09.01899 r. w Kościele św. Rafała).Mateusz miał jeszcze rodzeństwo: Andrzej (1881), Anna (1888), Wincenty (1891). Co do dalszych losów Mateusza nie mam innych informacji (brak go w spisach zmarłych cm Rossa, Bernardyński oraz św. Piotra i Pawła, które posiadam).
Pozdrawiam
Janusz
janusz_zor
Zainteresowany
Zainteresowany

Re: Tomaszewicz - Wilno

Postprzez AlicjaF » 11.11.2017

Dzień dobry Januszu,
dziękuję bardzo za odpowiedź, szkoda, że nie mogę już przekazać tej informacji mojej babci ani wujkowi ( synowi Mateusza) , ponieważ oboje od lat 80-tych nie żyją. Mam jedno zdjęcie Mateusza Tomaszewicza, przechowywane przez moją babcię przez całe życie. Czy jesteś spokrewniony z Mateuszem ?
Pozdrawiam
Alicja
AlicjaF
Zainteresowany
Zainteresowany

Odp: Tomaszewicz - Wilno

Postprzez janusz_zor » 11.11.2017

Witaj
Nie jestem w żaden sposób spokrewniony z rodziną Tomaszewicz. Moja rodzina pochodzi z Wilna. Parę lat temu pewna osoba pomogła mi w poszukiwaniach korzeni rodzinnych, więc i ja jak mogę komuś pomóc, to pomagam.
Pozdrawiam
Janusz
janusz_zor
Zainteresowany
Zainteresowany


Powrót do SZUKAM NAZWISKA (Szukam informacji o rodzinie xxx...)