11934. Stamierowski

Dział właściwy i jedyny do umieszczania postów typu "Szukam tego i tego". Wpisz tutaj swoje poszukiwania - ale koniecznie zaznacz że obserwujesz wątek (powiadomienie o odpowiedzi) - otrzymasz maila jeśli ktoś odpisze.
Prośby:
* Logowanie Aby dodać ogłoszenie musisz być zalogowany. Zarejestruj się
* No mail Prosimy nie umieszczać adresów mailowych (adresy mailowe będą KASOWANE) - po pierwsze to generuje spam, a po drugie informacje mogą się przydać też innym. W zamian proszę zaznaczyć "Powiadom mnie jeśli ktoś odpowie" - pod postem w edycji.
* Kolejne możliwości Gdy już napiszesz ogłoszenie sprawdź z czego jeszcze możesz skorzystać.
* UWAGA !!! - Ogłoszenia osób nieaktywnych na forum mają trwałość najwyżej kilka miesięcy. Skorzystaj z innych możliwości a ogłoszenie będzie działać.

Stamierowski

Postprzez BarTer » 27.11.2010

Szukam rodziny o nazwisku Stamierowski. Mam przyjaciółkę , która mieszka na Francuskiej wyspie na oceanie Indyjskim o takim właśnie nazwisku. Jej pradziadkowie urodzili się w Polsce.
BarTer
BarTer
Zainteresowany
Zainteresowany

Re: Stamierowski

Postprzez Zaręba-Zarębski » 28.11.2010

Witam

Według danych z początku lat 90-tych XX wieku w Polsce było 84 Stamierowskich. Najwięcej osób o nazwisku Stamierowski odnotowano w dawnym województwie poznańskim - 51. Następnie w województwach:
kaliskim - 14,
leszczyński - 11,
konińskim - 4,
warszawskim - 2,
lubelskim - 1,
nowosądeckim - 1.

Według wyżej wymienionego spisu w Wielkopolsce mieszkało na początku lat 90-tych, aż 80 Stamierowskich, natomiast tylko czwórka żyła poza tą krainą geograficzną.

Pozdrawiam.
Usiadł Zaręba przy starym dębie,
Bo Drewicz przysłał listy Zarębie.
Zaręba czyta - widać po minie,
Że wnet odpisze mu po łacinie.
Zaręba-Zarębski
Aktywny Animator
Aktywny Animator

P.S. Źródła notują też oboczność w brzmieniu tego nazwiska. Wersją tą jest: Stamirowski. Tych w Polsce jest 205 według wyżej wspomnianego spisu.
Herbarze także wymieniają Stamierowskich/Stamirowskich pieczętujących się herbem Półkozic.
Zaręba-Zarębski
Aktywny Animator
Aktywny Animator

Postprzez BarTer » 28.11.2010

Dziękuję.
B.
BarTer
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez BarTer » 28.11.2010

Mam dodatkową informację, iz jeden z rodziny Stamierowskich ożenił się z panną z rodziny Snella. Proszę o informacje , jeśli ktoś cokolwiek wie na temat tych rodzin mieszkających w Polsce.
Dziękuję
BarTer.
BarTer
Zainteresowany
Zainteresowany

Witam,

I znów powołam się na badania wyżej przytoczone. Według nich w Polsce były wtedy 152 osoby noszące nazwisko Snella.
Najwięcej Snellów było odnotowanych w dawnym województwie leszczyńskim bo aż 64 osoby.

Proszę zapytać w dziale Etymologia nazwisk o pochodzenie nazwiska. Z pewnością dowie się Pan czegoś ciekawego. Nazwisko Snella jest z pewnością pochodzenia obcego. Zbadanie etymologii pozwoli ustalić skąd jej przedstawiciele napłynęli do Polski. Ja stawiam na Niemcy, jednakże mogę się mylić.

Pozdrawiam.
Zaręba-Zarębski
Aktywny Animator
Aktywny Animator

Postprzez BarTer » 30.11.2010

Raz jeszcze dziękuję. Bardzo by mi zależało aby nawiązać kontakt z osobą z wymienionych rodzin. Może po nitce do kłębka jest szansa na znalezienie rodziny mojej przyjaciółki. Kontakt jej przodków został przerwany nie z ich winy a z winy naszej historii .
Z nadzieją.
BarTer
BarTer
Zainteresowany
Zainteresowany

Postprzez Zaręba-Zarębski » 30.11.2010

Witam,

Jeśli może Pan uchylić rąbka tajemnicy na temat historii rodziny (powodów przerwania relacji rodzinnych), o której Pan wspomina, to poprosimy.

Pozdrawiam.
Zaręba-Zarębski
Aktywny Animator
Aktywny Animator

Postprzez wojtek__997 » 24.05.2011

Witam, ja noszę jedno z wymienionych nazwisk. Zamieszkuję woj. lubelskie, jeśli ktoś chce o coś pytać to proszę o kontakt!
wojtek__997
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Powrót do SZUKAM NAZWISKA (Szukam informacji o rodzinie xxx...)