Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Dębscy

17.10.2008 22:42
Poszukuję rodziny Walentego Dębskiego urodzonego 12.02 1891 w Wieszkowie poczta Lubin (obecne województwo Wielkopolskie) syna Piora Dębskiego i Barbary Józgorskiej.

Odpowiedzi (4)

1.12.2011 16:57
Szanowny Panie Krzysztofie
Czy Pan przyznaje się do niżej wymienionego najstarszego brata mojego pradziadka? Jeśli tak, to znaczyłoby, że poszukujący znalazł poszukującego od 30 lat.

"27. PIOTR Dębski, syn Stanisława i Marianny z Krasulaków, urodzony 29 czerwca 1822 roku w Strożyskach pod numerem 8. Jako spisowy zbiegł podczas konwoju wiosną 1842 roku do nieznanej miejscowości w Galicji, unikając w ten sposób dziesięcioletniej służby wojskowej w obcym narodowi polskiemu interesie. W następstwie powyższego bezskutecznie poszukiwany był przez prorosyjskie władze Królestwa Polskiego listem gończym opublikowanym w Dzienniku Urzędowym Guberni Kieleckiej."
Prawdopodobnie jego potomek był w okresie międzywojennym i w czasie okupacji policjantem w Bolesławiu powiat Dąbrowa tarnowska.
Z poważaniem
Witold Dębski
11.01.2012 11:34
Nazywam się Dębski Krzysztof , mieszkam w Małej Wsi pow. płocki woj. mazowieckie. Nie zagłębiałem się w losy moich przodków mogę jedynie przekazać informację, mój dziadek miał na imię Czesław i urodził się w 1900r. prawdopodobnie w miejscowości Święcice pow. płocki
Prawdopodobnie brał udział w wojnie polsko - bolszewickiej jako żołnierz szeregowy piechoty.
Krzysztof Dębski
25.08.2012 02:11
Szanowny Panie Krzysztofie
Czy Pan przyznaje się do niżej wymienionego najstarszego brata mojego pradziadka? Jeśli tak, to znaczyłoby, że poszukujący znalazł poszukującego od 30 lat.


Dzień dobry!

Czy istnieje możliwość, że opisany przez Pana Piotr Dębski jest spokrewniony z Dębskimi z Tenczynka lub Rudna? Mam dwie niepołączone linie:
1) Jan Dębski (ur. ??) miał z żoną Katarzyną z Kucielów synów: Piotra Dębskiego (ur. 23.06.1877r. w Rudnie) oraz Jacka Dębskiego (ur. 05.09.1897r. w Rudnie)
2) Józef Dębski (ur. ??) miał z żoną Anną z Kucielów syna: Jana Dębskiego (ur. 23.10.1870r. w Rudnie), który ożenił się z Marią Skowronek

Możliwe że Jan i Józef są braćmi.
Rzecz jasna zbieżność Piotrów jest przypadkowa.

Pozdrawiam,
Bartłomiej Dębski
18.03.2018 19:35
witam
. Czy ktoś zna rodzine Dębskich z Rudna i Woli Filipowskiej. Mój dziadek Ludwik ur w 1918 r miał brata Władysława siostre Zofię i jeszcze chyba 9 rodzeństwa. Może ktos ma jakieś informacje na ten temat?