Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Kulpa, Golicz, Bartoszyk, Homotiuk, Iśków

5.02.2011 12:33
Witam!
Poszukuję informacji o osobach noszących takie nazwiska i pochodzących z miejscowości Jelechowice, Horodyłów k/Złoczowa, Kozaki (Zazule-Kozaki) woj. tarnopolskie.
Pozdrawiam

Odpowiedzi (12)

5.02.2011 19:05
Witam!
Poszukuję informacji o osobach noszących takie nazwiska i pochodzących z miejscowości Jelechowice, Horodyłów k/Złoczowa, Kozaki (Zazule-Kozaki) woj. tarnopolskie.
Pozdrawiam


Pozdrawiam,
na pewno mieszkają w Wałczu i pochodzą z Kresów!rodzina Kulpa!
Jan.
6.02.2011 08:21
Dziękuję za informację, ale obawiam się, że nie pochodzą z Kresów. Jest w Polsce dużo osób noszących nazwisko Kulpa i dlatego tak trudno coś ustalić. Podobnie z rodziną Krzyżanowskich
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Danuta
6.02.2011 14:21
Dziękuję za informację, ale obawiam się, że nie pochodzą z Kresów. Jest w Polsce dużo osób noszących nazwisko Kulpa i dlatego tak trudno coś ustalić. Podobnie z rodziną Krzyżanowskich
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Danuta


Pozdrawiam,
a ja twierdzę ze z kresów,chodziłem do szkoły z nimi w latach 60-tych przemieszkałem tam 30-lat,mieli nawet sklep masarniczy na ulicy Warszawskiej!
W Wałczu 90%ludzi to kresy!
Jan.
6.02.2011 14:56
Być może, że do Wałcza też rodzina Kulpa dotarła. Z tego co się orientowałam, to część mieszka w okolicach Bielska-Białej i w woj. lubuskim. Chodzi mi o osoby, które musiały opuścić Jelechowice.

Czy mam Pan dokładniejsze informacje o tej rodzinie w Wałczu?

Pozdrawiam
Danuta
23.04.2014 06:40
Witam,
mój dziadek urodził się w Jelechowicach, nazywa się Kulpa. Musiał
opuścić tamte regiony. Do śmierci mieszkał w Legnicy, woj. dolnośląskie.
Mieszka tam obecnie cała moja rodzina.

Pozdrawiam
7.05.2014 21:07
Mój pradziadek Emil i prababcia Maria Kulpa , także pochodzili z okolic Jelchowic , Złoczów. Po wojnie zamieszkali w woj Dolnośląskim w gminie Mirsk.
Pozdrowienia
24.05.2014 00:43
Moja babcia od strony taty nazywała się Aniela Wojtuś z domu Kulpa - ur bodajże w Jelechowicach, po wywózce wraz z mężem Janem Wojtuś zamieszkali w Międzyrzeczu Górnym koło Bielska-Białej.
Natomiast babcia od strony mamy nazywała się Anna Lis z domu Golicz i również pochodziła z Jelechowic, także mieszkała z mężem Jakubem Lis w Międzyrzeczu Górnym koło Bielska-Białej. Brat babci Anny Lis do dziś żyje w Międzyrzeczu. Myślę że te informacje mogą sie komuś przydać i może w końcu uda się ułozyć te puzzle.
Pozdrawiam
4.05.2016 07:11
Moj dziadek Kazimierz Kulpa (1905 Jelechowice-1967 Stargard). Po wojnie wraz z zona Katarzyna z d.Popadiuk (1920 Woroniaki- 1991 Stargard) oraz dwojgiem dzieci -Czeslawem oraz Adamem przyjechali do Stargardu (zachodniopomorskie). Kazimierz Kulpa, urodzony w Jelechowicach 1905, syn Wojciecha Kulpy oraz Antoniny Kulpy (z d.Kulpa). Rodzenstwo Kazimierza - Jan Kulpa, Elzbieta Kulpa, Waleria (byc moze Elzbieta?)Wydra (z d.Kulpa) imie meza nieznane, imiona dzieci Bronislaw Wydra, Zofia Wydra. Tyle faktow.
4.05.2016 07:59
Moj dziadek Kazimierz Kulpa (1905 Jelechowice-1967 Stargard). Po wojnie wraz z zona Katarzyna z d.Popadiuk (1920 Woroniaki- 1991 Stargard) oraz dwojgiem dzieci -Czeslawem oraz Adamem przyjechali do Stargardu (zachodniopomorskie). Kazimierz Kulpa, urodzony w Jelechowicach 1905, syn Wojciecha Kulpy oraz Antoniny Kulpy (z d.Kulpa). Rodzenstwo Kazimierza - Jan Kulpa, Elzbieta Wydra (z d.Kulpa) -maz imie mi nieznane. Po wojnie przeniesli sie w do Bielska Bialej (pewnie wtedy okolice), dzieci nie mueli ale podobno sprawowali opieke nad jakims wychowankiem. Waleria Wydra (z d.Kulpa) imie meza nieznane, imiona dzieci Bronislaw Wydra, Zofia Wydra, Ludmila Wydra i jeszcze jakues dzueci, niestety imiona zapomniane. Tyle faktow.
1.09.2017 11:04
Być może, że do Wałcza też rodzina Kulpa dotarła. Z tego co się orientowałam, to część mieszka w okolicach Bielska-Białej i w woj. lubuskim. Chodzi mi o osoby, które musiały opuścić Jelechowice.

Czy mam Pan dokładniejsze informacje o tej rodzinie w Wałczu?

Pozdrawiam
Danuta


Witam, jeżeli chodzi o rodzinę Kulpa to mieszkamy w Bielsku-Białej, większa część rodziny ze strony mojego ojca(Kulpa) mieszka w lubuskim. Od strony mamy jest również rodzina Golicz w Bielsku-Białej. Z tego co się orientuje dziadkowie ze strony mamy jak i taty przyjechali własnie z okolic Jelechowic/Złoczowa.
24.03.2018 20:36
Witam nazywam się Henryk Kulpa, razem z rodzicami Janem Kulpa i Matyldą z domu Hirszfeld przyjechaliśmy ze Złoczowa w roku 1945 roku do Mazańcowic koło Bielska Białej. Ridzice już nie żyją a teraz mieszkam razem z siostrą Haliną w Bielsku Białej. W Jaworzu koło Bielska Białej mieszka także nasz rodzina o nazwiaku Golicz. Też szukamy kontaktu z rodziną. Gdyby się ktoś znalazł prosze o kontakt pod nr tel 668252158
9.01.2024 14:14
Dzień dobry. Nazywam się Arkadiusz Golicz. Mój dziadek Andrzej Golicz pochodził z Jelechowic. Wraz z wojenną zawieruchą przyjechał na Śląsk do Katowic, gdzie poślubił Małgorzatę Noworzyń. Jego syn, mój ojciec Aleksander osiadł w Tychach gdzie się urodziłem. Obecnie mieszkam w Chorzowie.