Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Rydzewscy herbu Suchekomnaty

3.09.2011 00:14
Mam nie wiele informacji o pradziadkach, ale za każde będę wdzięczny. Ta cześć moje rodziny się rozsypała po wojnie. Z chęcią bym odnowił kontakty rodzinne. Po za tym szukam osób z pod herbu Suchekomnaty które mogą być związane z moją rodziną.
Julian i Zuzanna Rydzewscy
1839 rok
Dzieci Kazimierz ur 1863 , Jarosław ur. 1865 , Mieczysław ur 1868, Czesław (był księdzem i zginął w obozie) ur. 1874 , Bronisław( mój pradziadek) ur. 1877
Nie wiem gdzie się urodzili i gdzie się uczyli. Mój pradziadek był związany z legionami Piłsudskiego lub jego obozem miła coś wspólnego też z:
Stanisław Bułak-Bałachowicz - Generał Rezerwy były Dowódca Armii Ochotniczej Sprzymierzonej. – Dziadek otrzymał Krzyż Waleczności nr 2952 dnia 17-03-1931 rok.
Jerzy Osiecki P. Pułkownik – Sekretarz Kopiuły
Andrzej Galica – Podpułkownik Wojsk Polskich z Warszawa
Endmund Biedera – Wachmistrz II Pułku Ułanów Polskich z Warszawy . Poszukuje osób które są rodziną tych osób i coś wiedzą na temat mojego pradziadka.

Odpowiedzi (11)

27.10.2013 14:13
Witam.Jestem z rodu Rydzewskich.Mój śp dziadek nazywał się Kazimierz Rydzewski.Jeżeli nadal poszukujecie Rydzewskich to proszę o kontakt poprzez e-maila mój adres: mata-32[MAŁPA]o2.pl

pozdrawiam.
26.12.2013 18:49
Witam,
Najstarszy mój przodek z rodziny Rydzewskich do jakiego udało mi się dotrzeć to Kazimierz Rydzewski.
Wiem o nim tyle że miał żonę Mariannę a wraz z nią syna Michała który zmarł 15.01.1947 w wieku 67 lat.
(gałąź rodziny z Podlasia)
Czy istnieje możliwość że posiadacie państwo informacje o mojej rodzinie?

Pozdrawiam
11.01.2014 15:58
Sam Rydzewski nie jestem ale przodkiem, moja rodzina posiada z tego co wiem sporo szczegółów na temat rodu Rydzewskich od 1400 roku z tego co wiem. Nie długo powinienem dostać te dokumenty więc może można będzie z tego coś wywnioskować.
15.05.2014 03:57
Sam Rydzewski nie jestem ale przodkiem, moja rodzina posiada z tego co wiem sporo szczegółów na temat rodu Rydzewskich od 1400 roku z tego co wiem. Nie długo powinienem dostać te dokumenty więc może można będzie z tego coś wywnioskować.

Dzien Dobry,
To bardzo interesujace. Ja takze nie jestem Rydzewski ale najprawdopodobniej (?) jedynym zyjacym bliskim krewnym (ja i moi bracia) galezi Rydzewskich z majatku Zytnowicze k. Pinska,
ktorego ostatnim wlascicielem byl Tadeusz Rydzewski zas jego ojcem Jerzy Rydzewski. Gdyby okazalo sie, ze macie Panstwo informacje, dokumenty etc mowiace o wspolnej przeszlosci
to bardzo prosze o kontakt.Gdyby wiazalo sie to z kosztami to chetnie je poryje.
15.05.2014 04:00
Sam Rydzewski nie jestem ale przodkiem, moja rodzina posiada z tego co wiem sporo szczegółów na temat rodu Rydzewskich od 1400 roku z tego co wiem. Nie długo powinienem dostać te dokumenty więc może można będzie z tego coś wywnioskować.

Sam Rydzewski nie jestem ale przodkiem, moja rodzina posiada z tego co wiem sporo szczegółów na temat rodu Rydzewskich od 1400 roku z tego co wiem. Nie długo powinienem dostać te dokumenty więc może można będzie z tego coś wywnioskować.

Dzien Dobry,
To bardzo interesujace. Ja takze nie jestem Rydzewski ale najprawdopodobniej (?) jedynym zyjacym bliskim krewnym (ja i moi bracia) galezi Rydzewskich z majatku Zytnowicze k. Pinska,
ktorego ostatnim wlascicielem byl Tadeusz Rydzewski zas jego ojcem Jerzy Rydzewski. Gdyby okazalo sie, ze macie Panstwo informacje, dokumenty etc mowiace o wspolnej przeszlosci
to bardzo prosze o kontakt.Gdyby wiazalo sie to z kosztami to chetnie je pokryje.
15.05.2014 10:51
Sam Rydzewski nie jestem ale przodkiem, moja rodzina posiada z tego co wiem sporo szczegółów na temat rodu Rydzewskich od 1400 roku z tego co wiem. Nie długo powinienem dostać te dokumenty więc może można będzie z tego coś wywnioskować.

Raz jeszcze witam,
Chce uzupelnic moj poprzedni wpis i wyjasnic dlaczego panska informacja jest dla mnie tak bardzo interesujaca.
Z opowiesci rodzinnych wiem, ze majatek Zytnowicze stal sie wlasnoscia Rydzewskich w 1525 roku, przeszedl z rak krolwej Bony. Zytnowiczami poczatkowo wladali kniaziowie Jaroslawowicze, pozniej krolawa Bona.
Majtek ten , nie dzielony przez wieki dotrwal do drugiej wojny swiatowej w rekach rodziny Rydzewskich. Wojna obeszla sie okrutnie z Rydzewskimi z Zytnowicz - linia wygasla.
Ja jestem wnukiem Anny Rydzewskiej, coreki Jerzego Rydzewskiego. Mego ojca dziecinstwo i mlosc zwiazana byla z Rydzewskimi i Zytnowiczami i stad moje zainteresowanie,szczegolnie,ze macie Panstwo
dokumenty sieajace 1400 roku.
21.05.2014 09:53
Ja jestem Michał Rydzewski herbu Suchekomnaty pochodzę w z Białego stoku, Mieszkam w Iławie
Mój ojciec nazywa się Jacek, Dziadek Eugeniusz i pradziadek też.
Proszę o niezwłoczną odpowiedż
21.05.2014 18:36
Jestem Michał Rydzewski, mój pradziadek od strony ojca nazywał się Eugeniusz Rydzewski i pochodził z Białegostoku. Proszę o kontakt, jeżeli miejsce i imię się zgadzają, lub wiadomo coś państwu na ten temat.
Czy mógłby mi ktoś przesłać drzewo genealogiczne rodu Rydzewskich (jeżeli jest taka możliwość) na email hegemone@wp.pl
25.05.2017 00:38
Jeżeli ktoś z Rydzewskich przeczyta tego emaila proszę o kontakt.
506313896. (Hasło do rozmowy - ks.Czesław Rydzewski z Bedlna).
2.08.2018 19:09
Moja 2 x prababka Stefania Miszkiel (z pierwszego małżeństwa - Paszkiewicz) wyszła właśnie za Rydzewskiego. Niestety nie znam imienia.
Stefania z Rydzewskim miała troje dzieci: Janinę, Gustawa i Stanisława oraz Marię Lucynę Paszkiewicz z pierwszego małżeństwa.
Rydzewscy mieszkali w Łodzi albo okolicach. Co najmniej dwóch z nich było lekarzami, bo moja Babcia mówiła o nich "lekarze" (w liczbie mnogiej).

W związku z tym, że jej pierwszy mąż był na Kaukazie (zmarł w Tbilisi) związany z budową Tunelu Suramskiego, podejżewam, że był to ktoś z rodziny inżyniera Ferdynanda Rydzewskiego.

http://eurocaribbean.co.uk/EuroCaribbea ... 874DFF.htm
8.07.2019 21:35
Również bardzo proszę o kontakt w sprawie rodziny Rydzewskich. Mój adres email to: agatek0502@o2.pl
Szczególnie zaiteresowana jestem Wincentym Rydzewskim ur. w Gutkowie (powiat Sierpc) dnia 18.09.1912 (prawdopodobnie jego ojecem był Leonard Rydzewski) oraz jego siostrą Celiną (bądź Cecylią) Wiśniewską ( z d. Rydzewska).
Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

Agata