Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Judycki, poszukuje informacji

1.11.2011 00:08
Szukam informacji nt, nazwiska Judycki. Wiem,że jest jeden wątek nt Judyccy z Wilna, ale nie mam pojecia jak daleka jest to rodzina, moze ktos posiada bliższe informacj Mój dziadek Władysław Judycki urodził sie we wsi Krasnowidowo. Wiem, że jego ojciec pochodził z Miedzialska/Miadzielska, nie jestem pewna , posiadali duzy majatek ziemski zostali stamtad wysiadleni. Podam jeszcze wiecej informacji jeżeli jest ktos zainteresowny,, mogłby ktos podać wiecej informacjint temat

Odpowiedzi (2)

5.06.2017 15:59
Mój dziadek Stanisław Judycki (*22.09.1868, +26.09.1954) pochodził z Wilna podobnie jego żona Maria ze Stankiewiczów (*7/20.08.1879 +07.01.1961), od ślubu (1897 r.) do początku I wojny mieszkał i pracował w Libawie (dzisiaj Liepaja na Łotwie). Wiadomo wszystko o zstępnych tj mojego ojca i jego rodzeństwa; wszyscy po pierwszej wojnie osiedlili się w Polsce. Wiadomo jeszcze, że dziadek Stanisława też Stanisław urodzony nie później niż 1815 r. (może wcześniej) był żonaty z Anną Minkowską. Jego syn (ojciec mego dziadka) też Stanisław urodzony ok 1840 r. zmarł 25.03.1883, był żonaty z Urszulą (Orszulą) Malinowską i poza moim dziadkiem nie miał męskiego potomka który by dożył do dorosłości. Moja babcia Maria Stankiewiczówna była córką Kazimierza z pierwszego małżeństwa. Pradziadek Kazimierz miał jakąś posiadłość nazywającą się Burbiszki (dzisiaj wewnątrz Wilna), sprzedał ją po ślubie dziadków (1897) i zakupił posesję na ul Szkaplernej (dzisiaj Dzūkų). Z tych okoliczności wynika że Kazimierz urodził się najpóźniej ok 1850 roku.
Jest jeszcze jedna notatka jednego z moich stryjów; pod koniec 1914 roku, z powodu postępującego frontu, dziadkowie przenieśli się do Murawiowa (Możejek) gdzie zamieszkali "...u pana Judyckiego którego dziadek był prawdopodobnie stryjecznym bratem dziadka naszego ojca..."
Chętnie nawiążę kontakt z autorką poszukującą informacji a także tego kogoś który pytał o Judyckich z Wilna - tej wiadomości nie mogę dzisiaj znaleźć.
8.12.2019 20:41
Witam. Jestem autorką poprzedniego e-maila. Wciąż intryguje mnie pochodzenie moich przodków, choć nie znalazłam więcej informacji, chętnie dowiem się czegoś więcej o rodzinie Judyckich. Można napisać na e-mail Marys1987@interia.pl