Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Pietkun - Szukam informacji o rodzinie

20.11.2011 20:39
Poszukuję przodków / rodziny osób:
Kazimierz Pietkun ur. 1860 Bobrowiki zm. 1.05.1943 Bobrowiki + (?) Kazimiera Puszko
dzieci KP+KP
a) Michał Pietkun
b) Ignacy Pietkun
c) Anna Pietkun
d) Stanisława Pietkun
e) Elżbieta Pietkun

Odpowiedzi (13)

24.05.2014 11:26
Hi - are you sure the village is Bobrowiki and not BOROWIKI ....?? Are we talking about the Braslaw area? Pietkuns are prolific there.
I've been tracing an Apolonia Skurjat who went to Argentina in 1927. Her maiden name was Pietkun and she came, I believe, from Jodlowicze, Opsa gmina but which is closer to Braslaw township than Opsa. But the village of Jodlowicze is where she spent her early marriage years with two small children. She declared on documentation that she was from Wilno, Poland - which of course was correct but non-specific. Her documentation also stated that her parents were Kazimierz Pietkun and Kazimiera Puszko. Apolonia was born 10.2.1905.
Apolonia was married to Adolf Skurjat of Jodlowicze, born 1899.
Looking through the incomplete Braslaw RC church records, I can't find a Puszko (although there are two Puszkos in the 2003 Braslaw phone book). I thought perhaps, due to often poor transliteration between the languages used in the records, and the differing suffixes, that perhaps Puszko was Puisza. Dont know.
There were several Pietkun groups in Borowiki and other lots in Rozowo, Ozerawace and Jodlowicze, Pietkuniszki etc etc.
My Pietkuns are:
Michal Pietkun + Petronella Glinska married circa 1877 - of Borowiki
who had:
Adam P born 1878 married Helena Andreeva
Michal P born 1885 (my line) married Adela Wabel
Wladyslawa born 1886 married Michal Puisza
Albina born 1890 married Mikolai Sielicki

The Pietkun christian names were re-used and re-used - it's enough to drive you crazy. I have an Iganacy Pietkun from Borowiki, also an Anna and Elzbieta, but not a Stanislawa that I know of.

My area of interest is Braslaw, Opsa, Widze, the parish of Smolwy ( Zasalacie, Zatokai, Czepulkiszki), Turmont, Lithuania, Dvinsk/Daugavpils
Researching: Pietkun, Skurjat, Labonarski, Umbras, Raginski/a, Valackas, Survilo, Gulbinski/a,Wabel, Bosak/Bacak, Samsonowicz, Bogdanowicz, Lapinski, Slawinski, Luck, Bals etc etc
26.05.2014 12:25
Witam,
Proszę o informację jeśli potrzebne jest tłumaczenie na polski.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hello,
Please let me know if you want me to translate this post to Polish.
BR, Magda
27.05.2014 20:30
Tak wioska nazywa się Borowiki, a nie Bobrowiki.
Moi Pietkunowie to(informacja od Wasilewskiej Genowefy/Pietkun/:
Kazimierz Pietkun (*1860 r. Borowiki - +01-05-1943 r. Borowiki)
Kazimiera Pietkun /Puszko/ (* Jodłowicze k. Borowików - +)(prawdopodobnie była trzecią żoną Kazimierza)
Dane podstawowe: Małżeństwo, Ślub kościelny
Dzieci wg. starszeństwa:
1. Pietkun Ignacy (* - + )
2. Pietkun Apolonia (* - +)
3. Pietkun Michał (* - +)
4. Pietkun Elżbieta (* - +)
5. Pietkun Stanisława (* - +)
6. Pietkun Anna (* - +)
7. Wasilewska Genowefa /Pietkun/ (*04-04-1919 r. - +06-10-2010 r.)
Jest możliwe że, Apolonia Skurjat /Pietkun/ (*10-02-1905) jest moją: (2)Pietkun Apolonią
1.06.2014 11:12
I need clarification .... but it sure looks like we have the connection (especially the letter from Stan Puszko to Genevieve).
1. Were these seven children of Kaz and Kaza an amalgamation of children from other marriages? Or, are they all from this coupling only?
2. Do you know Kazimierz's patronimic name (could it be Dominik)?
I have two records in which a Kaz Pietkun who is born circa 1863 marries in 1890 and 1902, but I don't have a record of Kaz Pietkun marrying Kaz Puszko. Arrrgggghhhh!
1.06.2014 11:50
Perhaps you may give these people a call or write .... I have found many people in the Braslaw area understand Polish better than my appalling Russian.
There are 2 Puszko names in the Braslaw area .....
Пушко В.П. д.Латочки 27403 village of Latochki
Пушко Т.В. д.Савейки 28132 village of Sawejki
Worth a try!
5.08.2014 21:59
Z wiadomości od rodziny mogę opisać linię pochodzenia moich Pietkunów.
Kazimierz Pietkun ur. 1860r. w Borowikach zm. 01.05.1943r w Borowikach, miał prawdopodobnie 3 żony ( dwie na pewno):
• Z pierwszą nie miał dzieci.
• Z drugą miał dwoje dzieci:
Ignacy Pietkun ur. 20.09.1902r. ,który od 1922r. przebywał w Argentynie. Mamy zdjęcia Ignacego z okresu 1928-1931 w towarzystwie (Piotr Mlikucki, Pipir Józef z Igniaciszek, Bronisław Broniów z Obolawy, Wladysław Biełaś z Biełasiczek).
Podawał adres – Buenos Aires; Calle; Fraful 3390. Pisał do Genowefy „najukochańsza siostrzyczko”. Prawdopodobnie młodo umarł.
- Apolonię Skuriat\Pietkun ur. 10.02.1905r., która wyszła za mąż za Adolfa Skuriat ur. 1899r. w Jodławiczach. Mieli 2 córki i wyjechali do Argentyny w 1927r. O niej pisał Stanisław Pietkun "jako kuzynce" w liście do Genowefy.
• Z trzecią żoną Kazimierą Pietkun z domu Puszko z Jodłowicz ( umarła w wieku 55 lat tuż przed wojną (1939 r?)) miał pięcioro dzieci:
- Michał Kazimierz Pietkun został na ojcowiźnie w Borowikach (nie wiem ile miał dzieci, ale mam zdjęcia Pawlika.
- Elżbieta Pietkun ur.01.01. 1910r. (W jej akcie urodzenia matka Kazimiera jest wpisana z Pujszów). Mieszkała w Brasławiu. Tam ukończyłą szkołę krawiectwa, wyszła za Wiktora Danisewicz i miała dwie córki Irenę Danisewicz (ur.1944r). i Joannę Danisewicz (ur.1945). Po wojnie wyjechała do Polski.
- Stanisłąwa Pietkun – po wojnie mieszkała w Wilnie wraz z córką, która była lekarzem.
- Anna Pietkun – nic nie wiem o niej.
- Genowefa Wasilewska\ Pietkun ur. 04.04.1919r.Borowiki zm. 06.10.2010r. w Słupsku Polska. Wyszła za mąż za Stanisława Wasilewskiego z Rozety, mieli troje dzieci: Jerzy Wasilewski ur. 1945r. w Borowikach, Maria Kisielewska\ Wasilewska ( moja żona) i Marek Wasilewski urodzeni w Polsce.
Tyle wiemy o tej części naszej rodziny. Jeżeli wiesz coś o tej linii Pietkunów więcej lub znasz adresy będziemy wdzięczni.
20.07.2016 06:31
Hello,

I am entering this chat because I noticed it pertains to Braslaw, a region in which I am doing some searching for my grandfather's place of birth and church.

Does anyone have any information pertaining to town of Rozewo/Rozowo?
Supposedly, my grandfather (Bronislaw Wieliczko) came from the village "Rozewo" near Vilinuis. In my search for this village, I have come across some old maps that show a Rozowo just South of Braslaw.

The other clue at my disposal is he may have attended/baptized in a church:
St kazimierz/Casimir.

So my question to you is, if you know of any old church/village by that name in the area, or perhaps you know of a database or alternative contact to get in touch with.

Thank you,

Gavin Kakol
23.07.2016 18:48
Gavin,
przesyłam link do "Kościoły na Białorusi".
Może najpierw zacząć od znalezienia kościoła, a później ustalać miejscowość
http://tomkad.livejournal.com/100877.html
http://tomkad.livejournal.com/106505.html
http://tomkad.livejournal.com/130219.html

POZDRAWIAM!!!!
23.07.2016 19:11
Trafione?

http://www.kresy.pl/kresopedia,architek ... ierza,2926
23.07.2016 19:15
I tu - mapa
http://orda.of.by/.map/?52.867121,24.89 ... /13,wig/11
8.03.2017 00:53
Mr Kokol, Rozowo near Braslaw - which if you go to the mapywig.org website and find a Braslaw map - was an "area" rather than a single village. I have family in nearby Zaracze and Kalankiszki. Wieliczkos are numerous in this area.
If you give me some specifics I can look at the Braslaw catholic records I have, to see what I can find for you. I don't know of the church you mention - have you been able to locate it?
Cheers, Terese Umbras Fehlberg (Australia)
19.04.2018 10:18
Witam,

poszukuję również informacji o rodzinie Apolonii Skurjat/Pietkun.

Jestem tłumaczem języka polskiego w Argentynie i zwróciła się do mnie w tej sprawie Ianina Zubowicz. Jest ona wnuczką Janiny Skurjat, która mając dwa lata wraz z młodszym bratem i rodzicami Apolonią i Adolfem przyjechała do Argentyny.

Ianina Zubowicz mieszkająca w Argentynie poszukuje swoich polskich korzeni oraz dokumentów swoich przodków.

Wątek jest dość stary, ale mam nadzieję, że uda się nawiązać kontakt z rodziną, być może pan Kisielewski mógłby się skontaktować z Ianiną albo ze mną jako tłumaczem.
7.03.2019 15:20
Witam wszystkich. W nfo. od TereseF » 24.05.2014 są zawarte hasła które mnie interesują. A mianowicie - Gulbiński i Dvinsk / Daugavpils. Poszukuje informacji na temat mojej babki Heleny Malinowskiej z domu Gulbińska która prawdopodobnie pochodziła z m. Dvinsk / Daugavpils, po pol.Dyneburg. Taka miejscowość widnieje w jej dowodzie wydanym w latach 20-tych w Polsce. Urodzona 25.04.1899 Dvinsk /?? Dzwinno/ ojciec Feliks Gulbiński , matka ? Tekla Żelepienis /? Żelepinis/. Po I Woj.Światowej jako sanitariuszka przybyła z jakimś wojskiem do Sieradza i tu wyszła za mąż za mojego dziadka Jana Malinowskiego. Zmarła 28.05.1939 w Sieradzu i tu jest pochowana. Będę wdzięczny za każdą info.na temat rodziny Gulbińskich lub o źródłach gdzie takich info. szukać. Pozdrawiam serdecznie. Tomasz Kubielski.