Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Czerwiński (2)

8.01.2012 14:43
Witam
Oczywiście jak każdy tutaj poszukuję przodków mojej rodziny, pochodzącej z terenów dzisiejszej Ukrainy. Ale zanim zadam pytania napiszę co już wiem. Może ktoś dopasuje moich przodków do swojej rodziny i wspólnymi siłami dowiemy się czegoś nowego. Zacznę od Feliksa Czerwińskiego /ur. 1840-1885 data szacunkowa/ żona Anna z domu Rychlicka. Synowie Antoni Czerwiński /ur.szacunkowo 1860-1887/ żona Katarzyna z domu Bil drugi syn Mateusz Czerwiński żona Maria. Mateusz i Maria mieli dwóch synów Kazimierz i ???. Ja pochodzę z lini po Antonim Czerwińskim i od tego momentu mam pełniejsze informacje. Antoni i Katarzyna mieli siedmioro dzieci:Władysław, Jan, Stanisław, Stefania, Karolina, Józefa i Zofia. Władysław Czerwiński ur.14 marca 1906 Krukienice żona Karolina Dziki ur.29 grudnia 1907 Ostrożec, dzieci Janina ur.29 sierpień 1934 i Wilhelm ur.5 lipca 1937. Jan Czerwiński żona Zofia z domu Syterlak, Stanisław żona Karolina,Stefania ur.1900 mąż Stefan Łochin, Karolina panna w czasie okupacji/powstania/ przebywała w Warszawie,Józefa mąż Włodzimierz Swedek,Zofia mąż Stanisław Milon /Milan/. Cześć informacji mam z metryk inne to zapis pamięci osób i tu mogą być przekłamania. Generalnie rodzina pochodzi z terenów dzisiejszej Ukrainy. Metryki Władysława Czerwińskiego i żony Karoliny wskazują miejscowości Ostrożec, Krukienice, może też być Pnikut i inne z rejonu miejscowości powiatowej Mościska. Jeśli ktoś dopasuje te informację to proszę o wpis na forum. Jak okaże się krewnym to zamieszczę posiadane zdjęcia i metryki.
Pozdrawiam Mariusz Czerwiński

Odpowiedzi (3)

3.04.2012 22:46
Nie wiem, czy Czerwińscy o których wiem, bo jesteśmy spokrewnieni, są także Pana krewnymi:
pochodzą od Piotra Tadeusza Czerwińskiego, 1844-1902, syna Józefa Witalisa i jego żony Marii;
Piotr Tadeusz ożenił się z Marianną Natalią Rozalią Vernier, córką Piotra Franciszka Dionizego Vernier i jego żony Marianny Rozalii Hoffmann, pochodzącą z Puław.
Miał tez rodzeństwo : Stefanię, Karola, Tomasza, Jana, Stanisława, Lucjana, Józefa.
Mieli 7 dzieci : Konrada 1870;Zofię 1873; Klementynę 1875; Jana Mariana 1878, Marię 1880, Stefana i Zuzannę.
29.09.2015 09:26
Witam. Jest na Facebooku profil osoby gitarzysty Czerwińskiego, ktòry to lubuje się w ròżnorakich obrazache, zdjęciach szpad, mieczy, oraz "kròlewskich" sygnetòw i pierścieni. Pewnie, jest z linii do Państwa. I arystokracji. Pozdrawiam serdecznie.Leszek
28.04.2017 23:52
Dzień dobry
Moja szwagierka zamieszkała w Irpieniu pod Kijowem nazywa się Irina Łochina. Jej dziadek Roman syn Stefana i Melanii, wnuk Grzegorza urodził się 19 października 1936r w Krukienicach, powiat Mościski [obecnie terytorium Ukrainy]. Dziadek Roman zmarł 4 kwietnia 2017r. w Irpieniu.
Tyle na dzień dzisiejszy wiem.

Może pani ma więcej informacji o archiwach z Krukienic, Drohobyczy [Krukienice wtedy należały do obłasti Drohobycz]

pozdrawiam
Mirosław Kapski
mi.ka[małpka]hoga.pl