Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Daniluk

26.01.2012 18:01
Witam serdecznie uzytkownikow Portalu...

Poszukuje Rodziny Daniluk z Miodus gm. Perlejewo...

Pradziadek nazywal sie Feliks Daniluk a prababcia Waleria Daniluk z d.Kaminska.

Z tego malzenstwa bylo piecioro dzieci: Jozef ( moj dziadek),Stanislaw,Czeslaw,Anna,Zofia...

Krzysztof Daniluk

Odpowiedzi (5)

18.11.2013 22:41
Witam ,
W tym roku bylem w Perlejewie i w Ciechanowcu.. spotkałem bardzo życzliwych ludzi.. Pani w UG Perlejewo pomogła mi odnależc Akty Zgonow..Pradziadka i Prababci..a w UMG Ciechanowcu odnalezlismy Akt Slubu..
Wiem teraz napewno, ze Pradziadek Feliks Daniluk ( Nazwisko w dokumentach Danił) zmarł 6.4.1925 w wieku 55 lat w miejscowosci Miodusy-Inochy gm. Perlejewo.
Prababcia Waleria Daniluk (zd. Kaminska) urodzona 19.7.1888 r. W Wojtkowicach-Dady zm. 16.1.1974 r. w Miodusy-Inochy.
Slub odbyl sie w miejscowosci Wojtkowice-Dady 5.2.1908 roku.Pradziadek moj Feliks byl synem Feliksa Daniluk i Joanny Daniluk zd.( Korzeniewska).
Dowiedzialem sie rowniwz ,ze najwieksze zbiory dokumentow z tamtych czasow posiada Archiwum Diecezjalne w Drohiczynie..niestety nie mialem zbyt wiele czasu aby tam pojechac..
Moze ktos z uzytkownikow Portalu moze mi pomoc w nawiazaniu kontaktu z tym Archiwum..interesuja mnie lata 1870-1840.. i jesli mozliwe to jeszcze dalej..
Malym problemem jest to, ze dokumenty beda w jezyku rosyjskim...tak jak w Metryce Slubu..( Дапилюк) tak pisze sie to nazwisko w jezyku rosyjskim..
Prosze o pomoc..
Daniluk Krzysztof
28.11.2013 19:22
Panie Krzysztofie

Czy poszukuje Pan metryk przodków Feliksa i Walerii Daniluków? Proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Jerzy
11.02.2018 21:48
Panie Jerzy,

Mam akt ślubu Feliksa i Walerii i z niego wynika, że ojciec pradziadka rownież nazywał sie Feliks, a z kolei jego żona Joanna z domu Korzeniewska..nie ma tam ani daty urodzin ani daty śmierci ...gdzie był urodzony itd. jesliby miał pan jakieś wiadomości bardzo prosze sie ze mna podzielic..jestem na bezdrożu...ponieważ nazwisko jest prawdopodobnie ukrainskie...niektore drogi wskazuja w kierunku litewskim i bialoruskim jak rownież pruskim..nie wiem czego sie łapac...pozdrawiam serdecznie
Krzysztof
11.02.2018 21:54
Czy ma ktos dojscie do AP Bialystok? Poszukuje przodkow z rodziny Daniluk. mam informacje o przekazaniu materialow (aktow urodzin, slubow i zgonow z archiwum z Wilna.
Prosilbym o sprawdzenie w Archiwum Panstwowym Urzedu Stanu Cywilnego Mikrofilmow z Gminy Perlejewo. Urodziny od 1867-1871 nr. mikrofilmu 3/365.
Oraz Urodziny od 1836-1845 nr. mikrofilmu 3/360.Nazwisko Daniluk lub Danil Feliks.

Pozdrawiam
Krzysztof Daniluk
4.03.2018 10:33
A moze jest to Archiwum Panstwowe Bialystok oddzial w Lomzy? Jak mozna otrzymac jakies info.?
Pozdrawiam