Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Stryjscy

23.05.2012 15:23
Szukam rodziny Stryjskich która pochodzi z Herbutowa/Stanisławów

Odpowiedzi (4)

13.07.2017 16:51
Mój pradziadek pochodził z Herbutowa k. Stanisławowa. Nazywał się Feliks Stryjski. Był synem Rudolfa i Teofili, wnukiem Kazimierza. Miał braci Kazimierza, Antoniego i Franciszka oraz siostrę Stanisławę. W 1944 r. wraz z rodziną uciekł pod Kraków, następnie osiedlił się w Hałconowie k. Bielska-Białej i ostatecznie na Opolszczyźnie. Wiem, że jego jego ojciec, Rudolf, zamieszkał z kolei w Wieniawie pod Radomiem (mieszkał tam razem z żoną i synem Franciszkiem) i tam jest również pochowany.

Czy dysponuje Pan jakimiś informacjami o rodzinie Stryjskich z Herbutowa?
7.04.2018 09:06
Drogi Karolu,
z zainteresowaniem nasza rodzina przeczytała Twoją wiadomość. Jestem córką Stanisławy Stryjskiej (po mężu Ogonowskiej) i do dziś mieszkam pod Radomiem, niedaleko Wieniawy, a z rodzeństwem Twojego pradziadka Feliksa i ich rodzinami utrzymujemy kontakt. Oprócz wymienionego przez Ciebie rodzeństwa Twój pradziadek miał jeszcze dwie najmłodsze siostry: Marię i Genowefę. Ciocia Genowefa jeszcze żyje. A czy żyje Twój dziadek, a mój kuzyn Janek? Z przyjemnością porozmawiałabym z Tobą na temat naszej rodziny, ponieważ wiem, jak ważne były rodzinne więzi dla mojej mamy Stanisławy i są również dla nas.
Korespondencję prowadzi moja córka Teresa Głogowska.
Z pozdrowieniami dla całej Waszej Rodziny
Ryszarda Głogowska
2.08.2023 16:40
Witam, chętnie nawiążę kontakt. Maria to moja pra pra pra babcia. Za panny nazywała się Wiszniowska, a jej mama za panny "Stryjska". W Iwano frankowsk mieszkała któraś z sióstr Marii, która ma dzieci: Romkę i Danusię.
1.09.2023 16:44
Witam, szukam informacji na temat pradziadka Ignacego Stryjskiego. Syn Franciszki i Kazimierza Stryjskiego(Zona Emilia Wiszniowska) ur.1865 w Herbutowie. Dzieci Maria,Angela,Stanislaw I Franciszek.
Moze ktos jest w posiadaniu jakichkolwiek wiadomosci. Dziekuje