Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Małek

1.11.2012 19:15
Proszę o pomoc w poszukiwaniu informacji o rodzinie Małek.... Wiem tylko tyle, że przed przyłączeniem Lwowa do Ukrainy i przesiedleniem na Dolnyśląsk moja rodzina pochodziła z rejonów Lwowa oraz Bieszczad.

Odpowiedzi (4)

3.11.2012 20:54
Proszę o pomoc w poszukiwaniu informacji o rodzinie Małek.... Wiem tylko tyle, że przed przyłączeniem Lwowa do Ukrainy i przesiedleniem na Dolnyśląsk moja rodzina pochodziła z rejonów Lwowa oraz Bieszczad.

Kilka osób o nazwisku Małek, zamieszkałych w woj. Lwowskim, w latach międzywojennych występuje w Księgach Przemysłu Polskigo, i tak, np.:
1. w Przemyślu przy ul. Wysokiej 10 – dr Józef Malek
2. w Ulanowie, w pow. Nisko
– A. Malek, cieśla;
– M. Małek, sprzedaż soli.
3. we wsi Przedzel
– J. Małek, koszykarstwo;
4. we wsi Dublany, pow. Sambor
– M. Małek, akuszerka
5. we wsi Posada Zarszyńska, pow. Sanok
– F. Małek, kołodziej.
A Metryki Małków z Ulanowa i nie tylko, poniżej:
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... 09pk&op=gt
20.11.2012 02:03
Witam moja mama pochodzi z Małków są to ludzie z powiatu szydłowieckiego miejscowość Mirówek (przynajmniej jeśli chodzi o XX w.). Co do historii tej gałęzi mojej rodziny zamierzam się zagłębić przez zimę .Zapraszam do wymiany informacji.
18.10.2014 17:09
Moja prababcia to Julia Małek z Bielin k. Niska (Ulanów).
15.12.2017 14:37
Moja rodzina Małek z tego co wiem również pochodzi z okolic Szydłowca. Mój śp dziadek Stefan Małek osadził się w miejscowości Kolonia Ossa (mazowieckie). Jego brat gdzieś nad morzem. Więc Patryk możemy mieć wspólne korzenie.