Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Ferensztajn spod Łowicza

20.08.2013 01:13
Witam, poszukuję informacji o Rodzinie Ferensztajn, z której częściowo się wywodzę (od strony ojca) i która przed wojną mieszkała w okolicach Łowicza. Podobno należał do tej rodziny młyn. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odpowiedzi (8)

20.08.2013 18:58
Witam

Proszę o podanie więcej szczegółów ( daty, imiona, itp> )

P.S. Z tym nazwiskiem się już spotkałem w powiecie Opoczno, gdzie Ferensztajnowie mieli przed II wojną światową młyny

Pozdrawiam

Jerzy Tadeusz
prusyzachodnie[małpa]gmail.com
20.08.2013 22:09
Witam, poszukuję informacji o Rodzinie Ferensztajn, z której częściowo się wywodzę (od strony ojca) i która przed wojną mieszkała w okolicach Łowicza. Podobno należał do tej rodziny młyn. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


To cała rodzina młynarzy z powiatu koneckiego. W latach międzywojennych specjalizowała się w prowadzeniu młynów wodnych : Ferensztajn J. – w Rogowie, Ferensztajn W. – w Gowarczowie i Ferensztajn K. – w Rudzie Białaczowskiej.
20.08.2013 22:41
Dziękuję za informacje. Jak tylko potwierdzę imiona Ferensztajnów z mojej gałęzi, od razu je podam na forum, ale już czuję, że pomogli mi państwo trafić na dobry trop. Jeszcze raz dziękuję
12.12.2013 16:06
Witam.
Myślę, że mogę udzielić Pani wiele informacji na temat Rodziny Ferensztein (Frerensztajn)
Zwłaszcza na temat rodziny kolokic opoczna.
Pozdrawiam
14.12.2013 22:29
Witam,
ja też szukam więcej informacji o moim rodzinnym nazwisku. Moja rodzina wywodzi się z koneckiego, ale nie wiem nic o starszych pokoleniach. Proszę o odpowiedź pod tym postem, jeśli ma pan więcej informacji o młynarzu z Gowarczowa.
Pozdrawiam,
Ania
14.12.2013 22:29
Witam,
ja też szukam więcej informacji o moim rodzinnym nazwisku. Moja rodzina wywodzi się z koneckiego, ale nie wiem nic o starszych pokoleniach. Proszę o odpowiedź pod tym postem, jeśli ma pan więcej informacji o młynarzu z Gowarczowa.
Pozdrawiam,
Ania
3.09.2014 12:47
hej
moja prababka -okolice Gowarczowa - jeśli możesz napisz więcej -
pozdrawiam
jk
18.10.2017 23:16
Witam
Ja ostatnio szukalam na stronie familysearch, bo chcialam posprawdzac drzewo genealogiczne swojej rodziny które kiedys dostalam. Na familysearch są prawie wszystkie scany ksiąg metrykalnych z parafii Opoczna i Okolic Opoczna (m. in. parafia Końskie, Gowarczów, Opoczno) i znalazłam sporo o moich przodkach z rodziny Ferensztajn. Zgadza się, mieli młyny. Miejscowości jakie udało mi się namierzyć to Opoczno, Barycz, Morzywół, Kornica. Nazwisko ma różne wersje: Ferenstein, Ferensztein, Ferensztaj, Ferensztajn itp. Pewnie jak ktoś uslyszał kiedyś tak i napisał i stąd te różnice w pisowni.