Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Koreywa, Koreywo, Korejwo, Korewa, itp.

21.10.2013 15:41
Szukam rodziny Stanisława Korejwy zam. po wojnie w Łapach.

Wiem, że miał 2 córki: Irenę i Alicję oraz syna Tadeusza.

Odpowiedzi (3)

4.11.2013 15:06
Proszę przynajmniej podać w przybliżeniu lata w jakich żyły te osoby... I coś o nazwiskach panieńskich... Bo Koreywo to dosyć często spotykane nazwisko w tej części świata...

Pozdrawiam serdecznie.
6.12.2013 15:57
Stanisław Korejwo, zam. po wojnie w Łapach, ur. ok. 1900 r., zm. ok. 1962 r.
Pozdrowienia - Wanda
25.04.2017 11:59
Witam. Nie mam informacji o Stanisławie Korejwo ale może przyda się informacja o moim dziadku Kazimierzu Korejwo (rodzice to Maciej i Emilia zd. Balukiewicz) ur. 1.01.1908 r. w Wielkie Pole. Do polski przyjechał w 1946 r. z rodziną Leokadią Korejwo (rodzice to Jan Zanosienko i Zofia zd. Kotkowska) ur. 14.02.1914 r. w Lidzie, z dziećmi Ireną, Wiktorem, Marią, Janiną i Zofią urodzonymi w Jaszunach. Z tego co wiem z dziadkiem przyjechała rodzina jego brata Antoniego Korejwo z żoną Genowefą zd. Prokopowicz i synem Stanisławem ur. w 1938 r w Jaszunach oraz siostry mojej babci Maria i Janina (niestety nazwisk nie znam), które mieszkały w Pasłęku. Antoni Korejwo z rodziną zamieszkał w Bartoszycach, a Stanisław Korejwo jego syn był żołnierzem zawodowym w Jednostce Marynarki Wojennej w Siemirowicach, tam też mieszkał z rodziną, zmarł w 2012 r. Jeżeli komuś pomogły te informacje to cieszę się i będę wdzięczna za pomoc w znalezieniu informacji o moich dziadkach ich rodzeństwu oraz ich rodzicach .