Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Toms , Stare Sioło,osada Tomsy

25.02.2014 09:34
Onufry Toms ur 1860 w starym siole woźnica ( z aktu Małżeństwa ) żona Ksenia Lichacz Był grekokatolikiem synem Dymitra

Odpowiedzi (3)

25.02.2014 17:17
Witam

Czy rodzina Toms była wyznania rzymsko-katolickiego czy greko-katolickiego? Stare Sioło należało do parafii rzymsko -katolickiej w Oleszycach i greko - katolickiej w Starym Siole. Księgi metrykalne z tych parafii są przechowywane w różnych archiwach: A.D. Zamość, A.P. Zamość, A.P. Przemyśl, AGAD, AZ oraz CDIAU we Lwowie.Tam należy szukać metryk przodków Onufrego Tomsa. Tomsy były częścią Starego Sioła.

Pozdrawiam
J. Tadeusz
tade.pod.je@wp.pl
25.02.2014 18:42
dziekuję za podpowiedź Byłam już w archiwum w Przemyślu Miałam niestety mało czasu w archiwum i przeglądałam metryki grekokatolickie ze Starego Sioła nie znalazłam jednak onufrego i kseni Lichacz , Mimo że nazwisko Toms występowało tam wiele Razy Lichacz też jest tam popularne ale brakującego ogniwa nie znalazłam . Miałam nadzieję że odezwie się ktoś kto bada te same nazwiska lub osoby o tych nazwiskach mieszkające tam do Dzisiaj . pozdrawiam
24.03.2017 20:25
Witam moja babcia pochodzi z Starego sioła osada Tomsy z panienskiego nazwiska nazywała się Toms proszę o kontakt 512480238