Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Grabowski

8.02.2009 19:43
Poszukuję przodków mojego dziadka Kazimierza Walentego Grabowskiego (rodzice: Ignacy I Zofia Grabowska (ur. 05. 03. 1892, zm. 15.10.1977 w Łazowie) z domu Wodzisławska) urodzonego we Wsi Łazów, gm. Żytno, powiat Radomsko 10. 11. 1928 r. Rodzeństwo po pierwszym ojcu (Janie ?) to Zenon, Marian, Stanisław, Jan a po drugim ojcu (bracie Jana - pierwszego ojca) to Edward, Stefan, Maria i Stanisława.

Odpowiedzi (3)

14.02.2009 10:02
Umieściłem dane na stronie rodzinnej Grabowskich w Herbarzu
Na marginesie - nie rozumiem tego zapisu z ojcami ... to było to rodzeństwo, rodzeństwo przyrodnie czy kuzyni ?
15.02.2009 09:34
Zofia (matka mojego dziadka) była trzecią kobietą (żoną) - Ignacego z którego to związku był mój dziadek Kazimierz. W Łazowie żyje jeszcze przyrodni brat Marian.
19.04.2022 21:54
Wydaje mi się że może chodzić o Jana Grabowskiego z mojego drzewa. Był dziadkiem mojej prababki Genowefy Maciejczyk, z domu Grabowska. Mieszkał na Sudzinku gmina Żytno. Co do tego zawirowania to być może jest ono wyjaśnieniem dla moich problemów z ułożeniem drzewa. Moja babka, a matka mojego ojca również nazywała się Grabowska. Jej rodzina również pochodziła z tych Grabowskich co owa Genowefa (a była to babka mojej mamy). W pewnym miejscu mojego drzewa moi rodzice nie potrafili ułożyć tego logicznie, tzn jakby brakowało kogoś. Moja babka zawsze zwracała się do mojej prababki stryjna. Jednak nie zgadza się to określenie z tym co opowiadają rodzice.