Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Bromierski/Bromirski

20.03.2014 20:33
Dzień Dobry.Poszukuję Przodków mojej Mamy. Nazwiska ;SAJDŁOWSKI,PORTAS WOŁYŃ. BROMIERSKI/BROMIRSKI HORODŁO,BEŁZ-GALICJA -LWÓW.Pozdrawiam.Heniek.

Odpowiedzi (6)

21.03.2014 16:42
Panie Henryku

Z jakiej miejscowości na Wołyniu pochodzili Pana przodkowie z rodziny Sadłowski i Portas? Jakich konkretnych metryk z parafii Bełz i Horodło Pan poszukuje?

Pozdrawiam
J. Tadeusz
tade.pod.je@wp.pl
27.03.2016 22:18
Witam,
W mojej rodzinie też byli Bromirscy - szukam przodków Agaty Bromirskiej ( i jej męża ) która była zamężna na początku XIX w. z Antonim Betlejewskim ( okolice Sierpca ).
14.11.2017 14:25
Witam,

Mam kilka, może przydatnych wiadomości, o Antonim Betlejewskim, ale ponieważ jestem tu nowy, nie mogę skontaktować się poprzez link do prywatnej wiadomości Użytkownika.

Pozdrawiam,
Jacek Kwieciński
14.11.2017 14:37
Nawiązując do mojego pierwszego postu. Byłem w zeszłym miesiącu w Sierpcu odwiedzić groby rodziny, w tym Betlejewskich, i znaleźć w tamtejszym kościele epitafium Antoniego Betlejewskiego i Agaty z Bromirskich (znajduje się w tym kościele), ale znalazłem tylko płytę rodziny Rzeszotarskich na jednym ze słupów wewnątrz kościoła. Nie miałem możliwości szukać dalej, bo akurat trwało długie nabożeństwo z udziałem biskupa. Jedna z córek Antoniego i Agaty była żoną Feliksa Łukoskiego - dziedzica Borkowa (tam są ich pomniki nagrobne) - posiadam ich akt ślubu.
17.02.2019 22:39
Witam! Moja babcia z domu Bromirska opowiadała , że wraz z rodzeństwem i rodzicami mieszkała w Horodle nad Bugiem.
pozdrawiam Marzena.
2.02.2021 21:00
Witam! Moja prababcia też pochodziła z Horodła z rodziny Bromirskich. Jej ojcem był Ignacy Bromirski, syn Jakóba Bromirskiego.

Edytowano, aby dodać: Znam członka rodziny, Teresa Bromirską, która wyszła za Wojciech Portas w Horodle w 1879 roku - może ta para jest z Tobą spokrewniona,
stabrowsitno?